Jogerősen is fegyházra ítélték a szombathelyi Fő téri svájci bicskás rablás tetteseit

Papp László Tamás 2022-03-24 15:48:00
Egyikük tíz, másikuk hat évet fog rács mögött tölteni.

A Szombathelyi Törvényszék nyilvános ülésen megváltoztatta a Szombathelyi Járásbíróság társtettesként elkövetett, 3 rendbeli felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette, 1 rendbeli felfegyverkezve elkövetett rablás bűntettének kísérlete és 4 rendbeli kényszerítés hatósági eljárásban bűntettének kísérlete miatt indult ügyben hozott ítéletét

írják közleményükben.

A törvényszék megállapította, hogy az I. rendű vádlott a rablások tekintetében különös visszaeső, míg a kényszerítést tekintve visszaeső. A II. rendű vádlottal szemben kiszabott szabadságvesztés tartamát 6 évre enyhítette, egyebekben az elsőfokú ítéletet helybenhagyta

– teszik hozzá.

A Szombathelyi Járásbíróság (mint arról tavaly júniusban az Ugytudjuk is beszámolt) az I. rendű vádlottat, mint különös visszaesőt, halmazati büntetésül 10 év fegyházra, a II. rendű vádlottat halmazati büntetésül 6 év 6 hónap fegyházra ítélte.

A tényállás szerint a vádlottak 2020. július 4-én a hajnali órákban belekötöttek a szombathelyi Fő téren zenét hallgató négy fiatalba. A 23 éves I. rendű vádlott – aki a börtönből alig több mint három hónapja szabadult – egy svájci bicskával fenyegette a kiskorú sértetteket, miközben felszólította őket a pénzük átadására. Az I. rendű vádlott felszólítását a társa is elismételte.

Három kiskorú sértett a vádlottak fenyegető magatartásától és a késtől megijedt és átadtak a vádlottaknak összesen 10.400 forint készpénzt. A negyedik kiskorú sértett közölte a vádlottakkal, hogy nem adja oda a pénzét, emiatt az I. rendű vádlott nagy erővel arcul ütötte őt. A fiatal sértett erre sem adta oda a vádlottaknak a nála lévő pénzt. Ezt követően a vádlottak a telefonok átadására szólították fel a fiatalokat, miközben a kést az I. rendű vádlott az egyik sértett mellkasa fele irányította és közölte,

hogy ült már börtönben és leszúr bárkit,

míg a társa megütötte a kiskorút.

A sértett a bántalmazás és a fenyegetés hatására átadta a vádlottaknak a 70.000 forint értékű mobiltelefonját, amit a vádlottak eltulajdonítottak. A vádlottak a másik sértett által átadott telefont – mert azt alacsony értékűnek tartották – visszaadták a sértettnek. A vádlottak a harmadik sértettet felszólították, hogy mutassa meg a pénztárcáját, amit meg is tett és átadta nekik az abban lévő 10.000 forintot.

Ezután a II. rendű vádlott ököllel megütötte, míg társa a kést a nyakához szorította és közölte,

hogy bárkit le tud szúrni, nem fél.

Az I. rendű vádlott, mielőtt társával együtt elhagyta a helyszínt, még megfenyegette a sértetteket, hogy megkeresik és megölik őket, ha feljelentést mernek tenni. A nyomozó hatóság megtalálta és a vádlottaktól lefoglalta az elrabolt értékeket, így a sértettek kára megtérült.

Az ítélet ellen a vádlottak és védőik a kiszabott szabadságvesztés enyhítése érdekében jelentettek be fellebbezést.


A másodfokú bíróság ítéletének indokolása szerint a járásbíróság által a bizonyítékok mérlegelésével megállapított tényállás megalapozott, a cselekmények minősítése megfelelő, az I. rendű vádlott visszaesői minősége azonban pontosításra szorult. A törvényszék csak a II. rendű vádlott vonatkozásában látott lehetőséget – 6 hónappal való – enyhítésre az ítélet belső arányossága, megbánására, büntetlen előéletére, kiskorú gyermek eltartásáról való gondoskodására és arra figyelemmel, hogy nem ő volt a bűncselekmények kezdeményezője.

Szólj hozzá!

„Magyarországnak járnak az uniós ezermilliárdok” – Brüsszellel kezdett egyeztetéseket a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a választói felhatalmazás után az első lépések már megtörténtek az uniós források hazahozatalára.

Fekete Dávid jogköröket adna vissza Pintér Bencének a győri közgyűlésben 

Adódik a kérdés: miért kellett anno megfosztani ezektől a városvezetést. Ez most annak a bizonyos fagyinak az esete lenne? 

Ágh Ernő: “A fiam talpig becsületes ember.”

Nyilatkozatot kértünk Ágh Péter édesapjától, aki szintén politikus. Előbb válaszolt a kérdéseinkre, majd azt mondta visszavonja nyilatkozatát. 

Ágh Péter: “Ellenfeleink válogatott rágalmakkal próbáltak besározni minket az elmúlt hónapokban.”

A Vas Népének küldött nyilatkozatot a csalással vádolt fideszes parlamenti képviselő. Szerinte minden választó időben informálódhatott a jelöltekről.

Egyelőre néma maradt Ágh Péter, nem örül választási győzelmének a mindig up to date Facebook-oldalán

Nem sikerült elérnünk telefonon sem a képviselőt, sem pedig a titkárát.

Magyar Péter: Ágh Péter csalással nyert. Nem ismerjük el legitim képviselőnek!

A TISZA elnöke felszólította a fideszes képviselőt, hogy ne vegye fel a mandátumát, és ezzel legyen új választás a választókerületben.

Nem sikerült fordítania Strompová Viktóriának, Ágh Péter nyert Vas02-ben

258 szavazat lett a különbség. A “kamu” Magyar Péter 909 voksot kapott.

Pintér Bence szerint drámai válságban van a Győr-Szol - a helyi Fidesz a vonat elé lökte a városüzemeltető céget

A polgármester a következő kormány segítségét kéri, Magyar Pétert tárgyalásra hívta a városba.

Egybegyűjtöttük a hétvége győri programjait

Ha ebből nem találsz kedvedre valót, a probléma nem velünk van. 

Nem csak a víz fogyott el, hanem a konstruktív gondolkodás is – szerkezeti válság szorítja sarokba a magyar agráriumot

Az aszály, a hibás vízgazdálkodás és a rossz termelési irányok egyszerre növelik az importfüggőséget.

Győr befizette a szolidaritási adó aktuális 5 milliárd forintos részletét – Pintér szerint a „nemfizetés” csak egy drága politikai üzenet lett volna

Más városokkal ellentétben Győr nem kockáztatott: a polgármester szerint 9 millió forintba került volna egy eredménytelen húzás.

650 millió forintból újul meg Győr vízi és vízparti élete - a folyók városa szintet lép

Akadálymentes horgászstég, vízitúra-központ és új szabályozási rendszer is érkezik a következő években.

Eltűnt Vámos Zoltán 

A választások utáni héten a Fidesz-KDNP jelöltje nem jelentkezett.

Hol találhatnak egymásra az emberek?

Az ismerkedés örök kérdése számos embert foglalkoztat, hiszen valahol mind keressük a tartós kapcsolatokat, a mély érzelmi kötődéseket vagy azt az egyetlen társunkat, akivel életünket megoszthatjuk.

„Megállapodtunk a benzin és a gázolaj védett árának fenntartásáról” – Magyar Péter egyeztetett a MOL vezetésével

A TISZA elnöke szerint az üzemanyag-ellátás biztosított, és az új kormány alatt sem drágulnak a hatósági árak.

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.