10 és 6 éves fegyházbüntetést kapott az a két férfi, akik tinédzsereket raboltak ki a szombathelyi Fő téren

Fehér Buda 2021-06-16 16:34:00
A fiatalokat meg is ütötték, egyikük torkához kést is tartottak.

A Szombathelyi Járásbíróság letartóztatásban lévő vádlottak bűnösségét állapította meg szerdán. A két férfit 3 rendbeli felfegyverkezve elkövetett rablás, 1 rendbeli felfegyverkezve elkövetett rablás kísérletében és 4 rendbeli kényszerítés hatósági eljárásban kísérletében találták bűnösnek. A bíróság ezért

az első rendű vádlottat, mint különös visszaesőt, halmazati büntetésül 10 év fegyházra, a másodrendű vádlottat halmazati büntetésül 6 év 6 hónap fegyházra ítélte.

A tényállás szerint a vádlottak tavaly július 4-én a hajnali órákban belekötöttek négy fiatalba, akik a szombathelyi Fő téren zenét hallgattak. Az alig több mint 3 hónapja szabadult, különös visszaeső 23 éves első rendű vádlott egy svájci bicskával megfenyegette a kiskorú sértetteket, miközben felszólította őket, hogy adják neki a pénzüket. Az első rendű vádlott felszólítását a társa is elismételte.

A három kiskorú megijedt a két férfi magatartásától, valamint a késtől, így a vádlottaknak összesen 10.400 forint készpénzt adtak át. A negyedik kiskorú sértett közölte a vádlottakkal, hogy nem adja oda a pénzét, emiatt az első rendű vádlott nagy erővel arcul ütötte őt.

A fiatal sértett erre sem adta oda a vádlottaknak a nála lévő pénzt. Ezt követően a vádlottak a telefonok átadására szólították fel a fiatalokat, miközben a kést az első rendű vádlott az egyik sértett mellkasa fele irányította és közölte, hogy

ült már börtönben és leszúr bárkit, míg a társa megütötte a kiskorút.

A sértett a bántalmazás és a fenyegetés hatására átadta a vádlottaknak a 70.000 forint értékű mobiltelefonját, amit a vádlottak eltulajdonítottak. A vádlottak a másik sértett által átadott telefont – mert azt alacsony értékűnek tartották – visszaadták a sértettnek. A vádlottak a harmadik sértettet felszólították, hogy mutassa meg a pénztárcáját, amit meg is tett és átadta nekik az abban lévő 10.000 forintot.

Ezután a másodrendű vádlott ököllel megütötte, míg társa a kést a nyakához szorította és közölte, hogy bárkit le tud szúrni, nem fél. Az első rendű vádlott, mielőtt társával együtt elhagyta a helyszínt, még megfenyegette a sértetteket, hogy megkeresik és megölik őket, ha feljelentést mernek tenni. A nyomozó hatóság megtalálta és a vádlottaktól lefoglalta az elrabolt értékeket, így a sértettek kára megtérült.

Az ítéletet az ügyész mindkettő vádlott vonatkozásában tudomásul vette, míg a vádlottak és védőik a kiszabott szabadságvesztés enyhítése érdekében jelentettek be fellebbezést. A bíróság mindkettő vádlott letartóztatását fenntartotta. Az ügyész a döntést tudomásul vette, míg a vádlottak és védőik szabadlábra helyezés érdekében jelentettek be fellebbezést.

Szólj hozzá!

Már 16 ezer Győr melletti háztartásban ott a sárga kuka

Karácsonyig minden vidéki településre eljut az új szelektív gyűjtőedény – Győrújbaráton már több mint 2500-at osztottak ki.

Hétvégén rendezik a szombathelyi Szent Márton-napi vásárt

Szombaton, és vasárnap várják a vásározókat a Skanzenbe.

Újra magyar kézben a Sziget fesztivál

2026. augusztus 11-étől 15-éig tervezik megrendezni.

Toto lebuktatta a “Parkettást”

Előbbi egy nyomozókutya, utóbbi egy pórul járt bolgár csempész. 

400 lakás építését kezdeményezték Győrben

2025 I-III. negyedévében 7490 új lakás épült, 14 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban.

Közös megemlékezésre várják a szombathelyieket ma az 56-osok terén

Kozma Gábor, az Éhen Gyula Kör elnöke mond beszédet.

Az ELTE szombathelyi szuperszámítógépe segíti a digitális örökség kutatását

Bár a számítógép fizikailag az ELTE Savaria Egyetemi Központjában, Szombathelyen található, a kutatók és hallgatók az ország bármely pontjáról hozzáférhetnek.

Távozik a Győr+ Média vezérigazgatója

A médiacég közleményben tudatta, hogy Kolossváry Balázs visszatér a Blikkhez.

Győrben is megvehetik a lakók a legalább 15 éve bérelt önkormányzati lakásokat

Az Otthon Start Program segítségével, a piaci ár 90 százalékáért.

Itt a TISZA jelöltállítási menetrendje

November 17-én mutatják be a jelölt jelölteket.

Gyermekpornográfia miatt tizenkét év börtönt indítványozott az ügyészség egy győri férfi ellen

12 év alatti gyermekekről készült pornográf tartalmú felvétele is volt. 

Borkai Zsolt szerint aggályos, hogy az a cég vizsgálja felül a fürdő gépészeti állapotát, aki építette anno

A volt polgármester felháborodott majd kivonult. Végül megállapodás született egy munkacsoportról. 

Etikai kódexet javasol Magyar Péter – a TISZA Párt a tiszta választásért kezdeményez közös nyilatkozatot

A pártvezetők november 10-ig írhatják alá a tisztességes verseny minimumfeltételeit garantáló dokumentumot.

Ha nem Dézsi Csaba András rendeli meg, akkor olcsóbbak a Lebó-szobrok - mondta Pintér Bence

A Tihanyi Árpád emlékére emelt műalkotás kapcsán forrtak fel az indulatok a közgyűlésen.