Őrület: Hende Csaba elfogadta Nemény András meghívását, sőt, maga szorgalmazza, hogy sajtónyilvános legyen az esemény

Bazsó Bálint 2022-02-17 21:01:00
Szombathely országgyűlési képviselője szerint ilyen fajsúlyos ügyben fontos az átláthatóság és a nyilvánosság.

Bizony: átláthatóság és nyilvánosság.

Hende Csaba csütörtök délután Facebook-oldalán jelentette be, hogy elfogadta Nemény András meghívását és február 23-án a polgármesteri hivatalban találkoznak.

Posztját változtatás nélkül közöljük: 

Természetesen azonnal elfogadtam Dr. Nemény András polgármester úr meghívását, így február 23-án 11 órakor a polgármesteri hivatalban találkozunk. A kórház, a szakszervezetek, az ott lakók, de valamennyi szombathelyi lakos érdeke azt kívánja, hogy az elhibázott döntés miatt kialakult helyzetet minden érintett számára megnyugtató módon sikerüljön rendezni. Ahhoz, hogy a megbeszélést érdemben tudjuk lefolytatni, kérem, hogy a jogszabályi előírásoknak megfelelő, részletes javaslatot, amely tartalmazza a megoldás jogi és pénzügyi konstrukcióit is, a város honlapján tegyék mindenki számára megismerhetővé február 18-án. Ez azért is fontos, hogy a 23-i megbeszélést megelőzően az érintett szervezetek véleményezni tudják.

Azt gondolom, hogy egy ilyen fajsúlyos ügyben még hangsúlyosabb igény az átláthatóság, a nyilvánosság. Tekintettel az 1500 aláírásra, a mögöttük létrejött egységre a tervezet nyilvános társadalmi vitára bocsátása minimum elvárható. Kérem, hogy a megbeszélés legyen sajtónyilvános, utána pedig közös sajtótájékoztató keretében tájékoztassuk a közvéleményt.

Mint ismert, Szombathely vezetése, a kórházi szakszervezet, a mentők képviselője és a volt strand területének tulajdonosa kedden ült tárgyalóasztalhoz a parkolóügy kapcsán. Bár a kórház vezetése, vagyis Dr. Nagy Lajos valamiért úgy gondolta, hogy nem fontos megjelenni, mégis körvonalazódni látszik a megoldás. 

Erről bővebben itt olvashat:

Nagy Lajost, a szombathelyi kórház igazgatóját annyira érdekli a parkoló-ügy, hogy nem ment el a mai egyeztetésre

Tárgyalóasztalhoz ült Szombathely vezetése, a kórházi szakszervezet, a mentők képviselője és a volt strand területének tulajdonosa a parkolóügy kapcsán. Bár mint kiderült, a kórház vezetése, azon belül is Dr. Nagy Lajos, a kórház igazgatója előzetes ígéretével szemben mégsem jött el a találkozóra, ennek ellenére megoldás születhet a parkoló kérdésére (ahogyan arról korábban beszámoltunk, Nagy Lajos 2018-ban még maga javasolt erre a területre egy 20 lakásos nővérszállót, a parkolók helyett.

A tárgyalást követően Nemény András azt kérte Hende Csabától, hogy járjon közbe a parkolók megépítéséhez szükséges központi forrás érdekében.

Hende Csaba átláthatóságot és nyilvánosságot szorgalmazó posztja alapján úgy tűnik, hogy tényleg közel lehet a megegyezés.

Szólj hozzá!

600 diákot vezényeltek ki Sárváron, hogy meghallgassák Áder János előadását

A köztársasági elnök a fenntartható fejlődésről beszélt.

12 milliónyi csempész cigivel bukott meg egy román kisbusz sofőrje az M1-es autópályán

Zöldségek közé rejtették a szajrét, és Angliába vitték volna. 

Megkapja Bábolna az egymilliárd forintos állami kártérítést

A település területén elhantolt állati tetemekért cserébe fejlesztési pénz érkezik a kasszába.

Évezredes dogmát írna felül a DK: eltörölné a gyónási titkot pedofil ügyek esetén

A párt szerint a gyermekvédelem fontosabb, mint a vallási titoktartás. A javaslat kötelezné az egyházi személyeket, hogy feljelentést tegyenek kiskorúak elleni bűncselekmények esetén.

Krasznahorkai László kapta a 2025-ös irodalmi Nobel-díjat

Kertész Imre után ismét magyar írót díjazott a Svéd Akadémia. 

Győr és Szombathely polgármestere 8 másik város vezetővel együtt fordul a kormányhoz annak érdekében, hogy csökkentsék az önkormányzatok terheit

A Megyei Jogú Városok Szövetségének heti ülésén további partnereket keresnek az érdekérvényesítéshez.

A modern geometrikus lámpák vonzereje

Elgondolkodtál már azon, miért vonzódunk annyira a geometrikus formákhoz a belsőépítészetben?

12 méteres, besétálható röpdével várja a látogatókat idén a szombathelyi díszmadár kiállítás

Nem szajkózzuk tovább, hogy megint papagájoktól lesz hangos az oladi iskola tornaterme.

23%-kal drágább a gáz, mint tavaly és 4,3%-kal nőttek átlagban a fogyasztói árak

A kormány tovább harcol az áremelések ellen, csak az a fránya infláció ne lenne.

14 kiló marihuána volt a kocsijában, és nem tudta kifizetni a tankolást

A kapuvári kút dolgozói hívták a rendőröket. A folytatást nem nehéz kitalálni.

Elkészült a „KÉKTÚRA mozdony” és a „KÉKTÚRA motorvonat” – matricázott járműveket mutatott be a GYSEV Kőszegen

A környezetbarát közlekedési formákat népszerűsítő járműveken szlogen is olvasható: „Vonatra szállok – túrázni indulok”.

Adj vért, és ments meg három életet! 

Itt és ekkor adhatsz vért Győrben.

Az örökbefogadás mibenléte és rejtelmei

Az örökbefogadás különleges köteléket teremt az új szülők és a gyermek között, ami komoly kérdéseket vethet fel, jóval túlmutatva a hétköznapi családi kapcsolatokon.

Gázolás miatt ítélt el a bíróság egy szombathelyi taxist

400 ezer forintot kell fizetnie, és egy évre bevonták a jogosítványát.

300 ezer forintra büntették a Szombathelyi Haladást a szurkolók rendbontása miatt

A soron következő bajnoki meccsen egy szektort le is kell zárni a szankció miatt.

Antal Imre és Kósa Roland ugyanazt a problémát akarták megoldani ma reggel

A dolog szépséghibája, hogy egymástól 200 méternyi távolságra. 

Szombathelyen nem lesz unalmas az ősz! - Telt házas estékre készülhet az AGORA

Pintér Béla, Mező Misi, Doszpot Péter és egy kis Halloween a Víztoronyban.