Nagy Lajost, a szombathelyi kórház igazgatóját annyira érdekli a parkoló-ügy, hogy nem ment el a mai egyeztetésre

Bazsó Bálint 2022-02-15 18:53:00
Nemény András szerint Szombathely megtette a szükséges lépéseket.

Tárgyalóasztalhoz ült Szombathely vezetése, a kórházi szakszervezet, a mentők képviselője és a volt strand területének tulajdonosa a parkolóügy kapcsán.

Bár mint kiderült, a kórház vezetése, azon belül is Dr. Nagy Lajos, a kórház igazgatója előzetes ígéretével szemben mégsem jött el a találkozóra,

ennek ellenére megoldás születhet a parkoló kérdésére (ahogyan arról korábban beszámoltunk, Nagy Lajos 2018-ban még maga javasolt erre a területre egy 20 lakásos nővérszállót, a parkolók helyett. Erről itt olvashat többet).

"A kórházi szakszervezet és a mentősök képviselőivel, valamint az ingatlan tulajdonosával és a körzet képviselőjével ennek ellenére folytattuk a tárgyalást. Ennek eredménye remélhetőleg a kórház igazgatójának is megfelelő megoldást jelenthet és egyben válaszokat is ad a kérdéseire"

- írja kedd esti bejegyzésében Nemény András.

A szombathelyi polgármester tájékoztatása szerint a tárgyalás alapján egy közgyűlési határozati javaslatot készít elő a következő tartalommal:

"A Közgyűlés támogatja, hogy a volt városi strand területén, a 2689/4. helyrajzi számú, kivett beépítetlen terület megnevezésű, 4.464 m2 alapterületű ingatlanon közforgalom számára megnyitott parkolók kerüljenek kialakításra a kórházi ellátást igénybe vevők, a látogatók és a kórházi dolgozók számára. A fentiek érdekében Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata támogatja, hogy a Szombathelyi Markusovszky Egyetemi Oktatókórház a terület tulajdonosától bérbe vegye a volt városi strand területét, és azon központi forrásból a parkolók építését megvalósítsa."

Hozzátette: Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata hozzájárul ahhoz, hogy a Szombathelyi Markusovszky Egyetemi Oktatókórház a részére a mindenkori költségvetési rendeletben biztosított támogatás összegének egészét vagy egy részét a bérleti díj megfizetésére fordítsa, egyben vállalja, hogy a támogatás összege eléri a kórház által vállalt bérleti díj összegét.

Sőt, mint írta: a Közgyűlés kinyilvánítja továbbá, hogy szükség esetén vállalja a megépített parkolók üzemeltetését.

2018-ban maga a Markusovszky kórház főigazgatója akart egy 20 lakásos házat építtetni a volt városi strandra

Lassan hetek óta téma Szombathelyen a volt városi strand utolsó szabad területének értékesítése. A területet a Vasi Ingatlanfejlesztő Zrt. vásárolta meg és a 2500 négyzetméteres területre (amelynek töredékét építheti be) 20 lakást, 20 parkolót, 20 garázst (lakásonként tehát 2 parkolási lehetőséget kínálva) és 6 üzletet építene a területre.

Emellett Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata kéri Szombathely országgyűlési képviselőjét - vagyis Hende Csabát - hogy a parkolók megépítéséhez szükséges központi forrás Szombathelyi Markusovszky Egyetemi Oktatókórház számára történő biztosítása érdekében eljárjon.

"A város megtette vállalásait, most az országgyűlési képviselő-jelölteken a sor."

- írja posztjában Nemény András.

Fotó: Nemény András Facebook-oldala

Hozzátette: a kórház vezetését pedig arra kérjük, hogy a lehető leghamarabb nyilatkozzon arról, hogy a betegek, a látogatók és a dolgozók érdekében fogadja- e a rá anyagi kötelezettséget nem jelentő felajánlást.

"Van megoldás, részünkről van akarat. Több ezer szombathelyivel együtt várjuk a válaszokat."

- írja a szombathelyi polgármester.

Szólj hozzá!

Különleges égi jelenség vár ránk: részleges napfogyatkozás lesz látható Magyarországról augusztus 12-én

A naplementével együtt érkező ritka látványra legközelebb csak 2039-ben lesz hasonló alkalom.

Irodalmi estek, sárvári Korda koncert, és körmendi májusfa kitáncolás 

Megküldte az NKA pályázaton 50 milliót nyert gencsapáti egyesület az elszámolását. 17 millió forintot utaltak vissza a szervezetnek.

Több mint 10 milliárd forint állami támogatást kapott hat év alatt az ETO FC akadémiája

A győri klub a negyedik legtöbb közpénzben részesült a kiemelt futballakadémiák között 2020 és 2025 között.

Régi dallamok töltik meg a folyók városát: először rendezik meg a Győri Régi Zenei Hetet

Mesterkurzusok, esti koncertek és a historikus zene legkiválóbb hazai előadói várják az érdeklődőket augusztus 16. és 21. között a Bencés Gimnáziumban és a Loyolai Szent Ignác-templomban.

Feladta magát: letartóztatták a győri halálos gázolás gyanúsítottját

A 19 éves férfi tíz nap bujkálás után önként jelentkezett a rendőrségen, a bíróság egy hónapra elrendelte a letartóztatását.

Lezárták a győri Baross híd, Hunyadi utca és Wesselényi utca közötti járdáját - felújítás kezdődött az egyik legforgalmasabb gyalogos szakaszon

Az Útkezelő Szervezet a nyári tanszünet idején végzi el a 160 méteres járdaszakasz teljes felújítását. A munkák idejére kerülőutat jelöltek ki.

2020 és 2025 között 11 milliárd 852 millió forintot kapott az államtól az Illés Akadémia, a kiemelt akadémiai státusza miatt

De ezen felül is kapott állami pénzt. Összesen 14 milliárd forint után csippant a telefon.

Harmadfokú hőségriasztás lép életbe - csütörtöktől, jövő kedd éjfélig tart a rendkívüli készültség

A tartós kánikula komoly egészségügyi kockázatot jelent, a hatóságok fokozott óvatosságra kérik a lakosságot.

Újabb szervezet állt ki az M87-es mellett: a Közösen Vas Megyéért Egyesület is nyílt levélben fordult Vitézy Dávidhoz

Az egyesület szerint a túlárazott beruházásokkal szemben fel kell lépni, de a Kőszeg és Szombathely közötti négysávos út megépítését nem szabad elhalasztani.

Új látványelemekkel, különleges fényfestéssel és erős vállalati összefogással készül a jubileumi Savaria Történelmi Karnevál

A 25. jubileumi Savaria Történelmi Karnevál sajtótájékoztatóján a szervezők ismertették a rendezvény legfontosabb újdonságait, bemutatták a jubileumi év kiemelt programjait, valamint a Karnevál megvalósítását segítő vállalati partnereket és együttműködéseket.

Rápli Róbert: Az M86-os és az M87-es fejlesztése nem maradhat el!

Szombathely parlamenti képviselője levélben fordult Vitézy Dávid miniszterhez.

Nagy István azonnali beavatkozást követel az üzemanyagárak miatt – miközben a kutakon szinte ugyanazok az árak, mint az Orbán-kormány ársapkája idején

A volt agrárminiszter szerint a gazdáknak nem ígéretekre van szüksége, hanem kiszámítható megélhetésre - kérdés, hogy az elmúlt 16 év, vagy a plusz 3 forint a kutakon fáj-e nekik jobban.

Országos szabályozást sürget a győri azbesztes utak ügyében Balog-Farkas Renáta

Az alpolgármester levélben fordult Gajdos László miniszterhez, és több javaslatot is tett a szerpentinitet tartalmazó útburkolatok egységes kezelésére.

Közel félszáz győri diák szerzett diplomát a Nemzeti Tudósképző Akadémián

A Győri SZC Baksa Kálmán Két Tanítási Nyelvű Gimnázium 48 tanulója teljesítette sikeresen a rangos tehetséggondozó program követelményeit.

Romantikus vígjáték és Star Wars a csillagos ég alatt – újabb két estén vár a szombathelyi Zenés Kertmozi

Két egymást követő estén ismét szabadtéri mozivá alakul az Emlékmű-domb. Július 31-én a friss magyar romantikus vígjáték, a Szenvedélyes nők, augusztus 1-jén pedig minden idők egyik legismertebb sci-fije, a Star Wars IV. rész – Egy új remény várja a közönséget. A vetítések ingyenesek.

Vádat emeltek egy győri nő ellen aki kidöntötte a vasúti jelzőlámpát, majd elhajtott 

A vádirat szerint a baleset után nem állt meg, nem értesítette a hatóságokat, a megrongálódott jelzőberendezés pedig átmenetileg csökkentette a vasúti átjáró biztonságát.

Nagy nap lesz ma a parlamentben: a Vagyonvisszaszerzési hivatalról, és az ügynökaktákról szavaznak a képviselők, valamint elköszönhetünk a vármegyéktől és a főispánoktól is

Az Országgyűlés több jelentős törvényjavaslatról szavaz, miközben megkezdődik az állambiztonsági iratok teljes körű feltárásáról szóló előterjesztés vitája is.

Megújult a Magyar Ispita épülete Győrben - szeptemberben új kiállítással nyitja meg kapuit

Interreg-támogatással rekonstruálták a város egyik legjelentősebb műemlékét, amely a felújítás után korszerű kiállítóhelyként és kulturális központként várja majd a látogatókat.

Hétvégén módosul a vasúti menetrend a Budapest–Győr–Hegyeshalom vonalon

Karbantartási munkák miatt augusztus 1-jén és 2-án több járat a megszokottól eltérő menetrend szerint közlekedik.