Miután egy csomó embert megbüntettek, megalkotják a kisteherautók győri parkolására vonatkozó szabályokat

Pintér Bence 2022-02-16 16:00:33
Összekeveredett a logika a győri városházán.

Hétfőn számoltunk be olvasóink jelzései alapján arról, hogy

Győr egyes részein az utóbbi hetekben folyamatosan büntették meg a kisteherautókkal parkolókat,

miután több helyre is új kiegészítő táblák kerültek ki. Az intézkedések következményeként pedig több szakember is arról írt, hogy ilyen körülmények között nem fognak tudni az érintett területeken – többnyire a város panellakótelepein – munkát vállalni.

Most Dézsi Csaba Ansrás polgármester arról posztolt, hogy összehívta az az Útkezelő szervezet és a Győri Városrendészet vezetőit, és

megbeszélték „azokat a szempontokat, amik alapján a jövő hétre kidolgozzák a kisteherautókra vonatkozó új parkolási szabályokat”.

Tehát úgy tűnik, hogy az egyelőre ismeretlen szempontok alapján létrehozandó új szabályok az után születnek csak meg, hogy már több tucatnyi embert büntettek meg 15 és 50 ezer forint közötti összegre. A parkolás ügyében nincs a helyzet magaslatán a városvezetés az utóbbi időszakban: ugyanígy utólag, pár hónap késéssel gondolták csak át, hogy valóban jó ötlet-e titokban hatszorosára emelni a kedvezményes parkolóbérletek árát, valamint kiterjeszteni a fizetős parkolást Nádorváros és Adyváros egyes részein.

Külön pikáns, hogy az egyébként kedvezményes bérlettel rendelkező polgármester – aki ezel akárhová parkolhatna – nem egyszer állt meg egyébként a tilosban. Neki azonban nem kell félnie a Városrendészet éber őreitől, hiszen autóját általában éppen a Városrendészet vezetője szokta vezetni.

Iratkozz fel te is a Győr filter nélkül hírlevélre!

Szólj hozzá!

A DK nyerte a családi pótlék-emelés licitversenyét

Dobrev Klára drasztikus emelést ígér. 

Kormánydöntés született a szombathelyi Oladi Iskola felújításáról

Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.

A kollagénről egyre többet hallani, és ez nem véletlen

Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?

Közös döntések születtek a győri GYHG és a szakszervezetek egyeztetésén

A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.

Nem nyúlt az alapkamathoz az MNB Monetáris Tanácsa

Marad a szigorú pénzügyi politika, az inflációs kockázatok miatt továbbra is óvatosságra int a jegybank.

Már nem Fűzy András az UNI-Győr Basket Zrt. vezetője

Az elmúlt hónapok sok nehézséget és bizonytalanságot jelentő eseményeit követően Dúl Norbert lett a cég vezérigazgatója.

Óvodai eszközbeszerzés és járdafelújítás - a Fidesz képviselői nem jelentek meg a költségvetési egyeztetésen

A polgármester szerint a kormánypárti bizottsági tagok saját maguk által kért információk átadásánál sem működtek együtt.

Győr is kékbe öltözik a Gyermekjogok Világnapján

Idén a Városháza és a Jedlik Ányos híd kap díszkivilágítást a gyermekjogokra való figyelemfelhívás jegyében.

Utazóágyak: Miért fontos a megfelelő választás?

Az utazóágy kiválasztása rendkívül lényeges, hiszen a gyermek alvásának minősége közvetlen hatással van pihenésére és egészségére.

Dunántúlon fosztogatott a bűnbanda - letöltendő szabadságvesztést kért rájuk az ügyészség

A 9 tagú galeri 19 ingatlanba tört be, több tíz milliós kárt okozva ezzel. 

Ők a Győr 01 választókerület tiszás jelölt-jelöltjei

Bóka Zsolt, Diószegi Judit és Markó Tímea szállnak ringbe. Fideszes kihívó még mindig nincs. 

Fedezd fel a rejtett fehérjeforrásokat

A táplálkozásban a fehérjék fontos szerepet játszanak.

Ők indulnak a Tisza végső jelöltségéért Csornán

Bóna Szabolcs, Kovács-Rosta Krisztina, Puskás György.

Közülük kerül majd ki a Tisza Párt jelöltje Mosonmagyaróváron

Kapolka Judit, Molnár Ferenc és Porpáczi Krisztina indulnak a régióban.

Pintér Bence: Sok sikert kívánok Diószegi Juditnak!

Megszólalt a győri polgármester a tiszás jelölt-jelöltek kapcsán.