Az erős szél megkezdte a szombathelyi Nagyszálló homlokzatát

Farkas Bazsi 2022-02-01 20:00:13
A tűzoltók verték le a málló vakolatot. 

Az erős szél megbontotta az amúgy is lazává vált vakolatot a Nagyszálló homlokzatán, így ma délután a közterület-felügyelők hívták ki a tűzoltókat, hogy szüntessék meg a balesetveszélyes állapotot. 

 

Az épület 2005 óta áll üresen. Ahogy arról már korábban beszámoltunk a szállót 2020 október 1-én bruttó 597 millió 408 ezer forintért vásárolta meg a Krosnow Property Kft. A cég azonban azóta nem mutatkozott Szombathelyen, és bár a Vas Megyei Kormányhivatal a tulajdonos bejegyzését követően 

az épületszerkezetek állagának és állékonyságának további romlása és a balesetveszélyes állapot elhárítása érdekében hivatalból kötelezési eljárást indított.

Az épületen látszólag semmiféle állagmegóvást nem hajtottak végre. 

A homlokzat tavaly decemberben kezdte el ledobni az épület külső vakolatát. Erről akkor írtunk is. Most azt akkor omlásnak indult épületrész hullott még tovább.  

A Nagyszálló elhanyagoltságát mutatja, hogy tavaly ősszel az önkormányzatnak kellett letakarítani az épület környezetét, ahol 300 kiló szemetet szedtek össze. Ennek nagyrésze a tető alatt fészkelő galambok járdán összegyűlt ürüléke volt.

Az akkor és a most felmerült költségeket a szombathelyi önkormányzat kiszámlázza az épület tulajdonosának.

Amúgy azt tudtad, hogy a Nagyszálló helyén az 1900 évek elején Szombathely színháza épült volna. Aztán jött Kovács Jakab egy szálló tervével és mindent felülírt. Erről ITT jelent meg cikk korábban

Szólj hozzá!

Lejárt számláik kifizetésére nyert pályázaton pénz Kőszeg, és Csepreg

Ágh Péter nem felejtett el pózolni egyik település polgármesterével sem.

Ha kimozdulnál a hétvégén Győrből, mutatjuk mit csinálj!

Lemezbörze, power-jóga, mini disco, újjászületés - hogy csak a legjobbakat említsük. 

Magyar Péternek sikerült, amit Orbán meg sem próbált - szóra bírta Robert Ficot a Beneš-dekrétumok ügyében

A szlovák elnök nyíltan magyarellenes választ adott, a magyar kormányfő pedig hallgat.

Megölte és feldarabolta a saját édesapját egy férfi, maradványait pedig lehúzta a vécén

Röviddel az apa halála után a házaspár a közös gyermekükkel együtt beköltözött az elhunyt házába, a tulajdonában lévő tárgyakat pedig értékesíteni kezdte, zálogba adta és a személygépkocsiját is használatba vette.

Nemzeti Petíciót indít a kormány

A téma az EU Ukrajnának adott támogatása.

Hólapát volt, szakmai vita alig - Pintér Bence elmondta, miről kellett volna szólnia a bizottsági ülésnek a győri városházán

A polgármester szerint a hóhelyzet valódi tanulságai elsikkadtak a politikai akciózásban.

Számlagyárat számoltak fel Szombathelyen

Üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emeltek vádat két férfival és egy nővel szemben.

Számoljuk együtt a fülesbaglyokat!

Tavaly 1300 példányt számoltak össze megyénkben az önkéntesek. 

Az aHang szerint Rogán Antal minisztériuma jogsértő módon hallgat a legutóbbi nemzeti konzultáció milliárdos költségeiről

Miközben 10-ből 6 ember úgy gondolja, hogy a kormány simán csak politikai kampánycélra használta a felmérést.   

12%-kal vezet a TISZA a Fidesz előtt a biztos pártválasztók körében

A Medián januári mérése alapján 51%-on áll az ellenzéki kihívó.

Újabb 50 millió forintos támogatás kap a körmendi tanuszoda

A létesítmény fejlesztésére tavaly is ekkora összeget szánt a Honvédelmi Minisztérium.

200 ezer forint átlagosan a lakbér Győrben

Ezzel lakhatási szempontból szinte a legdrágább város.

Ónos eső bénítja Győrt - óvatosságra int a polgármester

Pintér Bence azt kéri, csak akkor induljunk útnak, ha feltétlenül muszáj.

Rendkívüli közgyűlést tart a RÁBA Nyrt. január végén

Alapszabály-módosításról, vezetőváltásról és saját részvények vásárlásáról is dönthetnek.