Győrben és Szombathelyen is lehet jelentkezni a NER-közeli tehetséggondozó középiskolás programjára

Papp László Tamás 2022-01-24 17:39:09
Iskola mellett végezhető, ingyenes képzésekre nyerhetnek felvételt a diákok.

Január 30-áig jelentkezhetnek magyarországi és külhoni magyar diákok a Mathias Corvinus Collegium (MCC) középiskolás programjára.

Az iskola mellett végezhető, ingyenes képzéseken a diákok amellett, hogy tovább mélyíthetik tudásukat többek között a társadalomtudományok területén, olyan készségeiket is fejleszthetik, amelyek későbbi tanulmányaik és karrierjük során is hasznosak lehetnek

– olvasható az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményben.

A program Budapest mellett még 11 településen érhető el, így például Győrben és Szombathely mellett Debrecenben, Szegeden, és Szekszárdon is.

Többször írtunk róla, hogy a NER-holdudvari tehetséggondozó intézmény miként terjeszkedik a két megyeszékhelyen. Győrben a káptalandombi Konferencia Hotel épületéről, Szombathelyen a Püspöki Iskola volt épületéről (lásd címlapképünket) szóltak a hírek, mint a képzések lehetséges jövőbeli helyszínéről. 

A programban kínált témák között megtalálható egyebek mellett a modern kori történelem, a közgazdaságtan, a pszichológia, a jog, az irodalom, valamint egy magyar és angol nyelvű íráskészség-fejlesztő kurzus is

– említik közleményükben.

A diákoknak havonta kétszer személyes készségfejlesztő napot tartanak, amikor lehetőségük nyílik ismert szakértők előadásain, különböző általános kommunikációs és érveléstechnikai, valamint tanulásmódszertani tréningeken részt venni.

Az idei tanévtől az e-learning kurzusok mellett valamennyi képzési helyszínen elérhetők a személyes tanulási és közösségépítő alkalmak, és hetente szakmai klubdélutánokat is szerveznek. Újdonság az is, hogy szeptembertől elindultak az angol és német nyelvi kurzusok, amelyek elsődleges célja a beszédkészség-fejlesztés.

Emellett már a Történelem/írás című, tudományos igényű történelmi dolgozat megírását támogató, új e-learning kurzus is elérhető az MCC középiskolás programjába bekapcsolódók számára.

A több mint 25 éves Mathias Corvinus Collegium a Kárpát-medence legjelentősebb tehetséggondozó intézménye, amelynek középiskolás programja már több mint tizenöt éve működik sikeresen. A 2021 szeptemberében indult tanévet mintegy 2300 középiskolás diák kezdte meg az MCC-ben

– fogalmaznak.

A 2013 óta Erdélyben is jelen lévő képzéseken több mint hatszáz ottani magyar tanuló vesz részt, de Felvidékről, a Vajdaságból és most már Kárpátaljáról is jelentkezhetnek középiskolások a programra.

A résztvevők száma folyamatosan emelkedett az elmúlt években, és ezt a trendet a jövőben is szeretné folytatni az MCC, amely a következő években mintegy 4 ezer középiskolás részvételével számol a programban.

Az MCC célja, hogy néhány éven belül 35 Kárpát-medencei településen, 10 ezer diák tehetséggondozását valósítsa meg

– írják.

A jelentkezés pontos menetéről és a programról további információ a kp.mcc.hu/ oldalon található.

Szólj hozzá!

Ingyenes filmvetítés és beszélgetés Győrben az Alzheimer-kórról

Díjnyertes dokumentumfilm, majd közérthető, őszinte párbeszéd szakemberekkel.

A Rákóczi Ferenc utcát, a Várkört és a Pék utcát is felújítják Kőszegen

A közbeszerzést kiírták, egyelőre még nem lehet tudni, hogy ki lesz a kivitelező.

Harmadik alkalommal rendezték meg Győrben a Fehér Miklós Emléktornát

Az emlékezésé és az összetartozásé volt a főszerep szombaton, a Magvassy-csarnokban.

Paks II. - 80 milliárdos hűtlen kezelés gyanúja miatt feljelentést tett Tordai Bence

A politikus szerint a kormány annak ellenére utalta át a közpénztámogatást az oroszoknak, hogy az Európai Bíróság visszavonta kormánytámogatás lehetőségének engedélyét.

7 milliárd forintot csalt el egy budapesti bűnszervezet, a szálak a Nyugat-Dunántúlra vezetnek

Fiktív számlákat állítottak ki, és vissza nem fizetett hiteleket vettek fel.

Magyar Kultúra Hete Győrben - kiállítások, filmek, táncház és zenés estek

Január 20. és 24. között különleges programsorozattal vár minden érdeklődőt a Rómer Flóris Múzeum.

10 hónappal a bejelentés után valóban meg is kezdődött kőszegi Hősök tornya felújítása

A 375 milliós projektből magára a felújításra 156 millió forintot költenek el. Eredetileg 2026 márciusára készen kellett volna lennie a felújításnak.

Győrben is érvényben a vörös kód - mindenkinek jár a segítség a hidegben

Pintér Bence a lakosság figyelmét kéri az előttünk álló extrém fagy idejére.

Sárkány Péter: a Győr-Szol feladata a piaci alapon bérbe adott ingatlanok piaci áron történő hasznosítása

Az elnök-vezérigazgató Kósa Rolandnak írt válaszában kifejtette, hogy ettől semmilyen körülmények között sem tekinthetnek el. 

Extrém hidegben is számíthatnak rá - segítséget ajánl fel Hajtó Péter szombatra Győrben

Egyedül élő időseknek és mozgássérülteknek nyújt gyakorlati segítséget a független képviselő az előttünk álló hideg napokon.

Kiderült, hogy mi áll a bosszantó, győrzámolyi áramszünetek hátterében

Granát Gábor szerint az örökölt „túltelkesítés” okozza a problémát. 

Zsebébe tett két ujjával akart dohányboltot rabolni egy férfi Szentgotthárdon

Bár elsőre csak két doboz sörért, és egy cigiért ugrott be.

Pénteki gumicsont: Trump levelet írt Orbánnak

Nem! Pénzügyi védőpajzsról továbbra sincs szó benne.

A győriek az extrém hidegben sem maradnak hétvégi program nélkül

Lesz gardróbvásár, bábszínház, punk koncert és szauna szeánsz, de a legendára, Fehér Miklósra is emlékezünk egy gálával.

Lezárultak a Ruszin-Szendi Romulusz elleni rendőrségi ügyek - a TISZA jelöltje szerint az igazság győzött

Pócs János malacos perfomanszát elítélték, és a fegyverét is visszakapja a politikus.