A Püspöki iskola volt épületében kezdi meg működését Szombathelyen a Mathias Corvinus Collegium

Farkas Bazsi 2021-08-24 07:02:00
A Fideszhez köthető alapítvány két képzést is elindít idén ősszel.

Korábban már többször is foglalkoztunk a Mathias Corvinus Collegiummal (MCC). Ez az Fideszhez közeli alapítvány, ami tehetséggondozást ígér fiataloknak. 

Az MCC egy azon alapíványok közül, amelyekbe elkezdte kiszervezni a közvagyont a kormány, és amelyek kuratóriumi tagjai mind NER-hűek, és egy esetleges kormányváltáskor roppant nehezen leválthatóak.

Ezeket a szervezeteket közfeladatot ellátó, közvagyont kezelő alapítványokká nyilvánítják és gyakran százmilliárdos vagyonnal ruházzák fel, amelyben van közvetlen pénzforrás, épületvagyon, vagy állami cégek részvényei. Az MCC így kapott bőséges MOL és Richter Gedeon részesedéseket (10-10%-os részvény), így nem kell attól tartani, hogy a későbbiekben elapadnának a pénzcsapok. Az alapítvány rátette a kezét a könyvszakmára is, bevásárolva magát a Libribe. 

Az MCC kuratóriumi elnöke pedig nem más, mint Orbán Balázs, a Miniszterelnökség államtitkára.

Nos, ez az a szervezet, ami többek között hamarosan Szombathelyen is elkezdi működését. A tervek szerint végső helye a Petőfi Sándor utca 14. szám alatti egykori kollégiumi épület lesz. Csakhogy az épület jelenleg nincsen költözhető állapotban. A tervezés és felújítás várhatóan csak 2024-ben érhet véget. Az MCC-nek így ideiglenes helyet kellett találnia. 

Fotó: szombathelypont.hu

Erdei Krisztián az alapítvány kommunikációs vezetője kérdésünkre elmondta, hogy a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Szombathelyen a Petőfi Sándor utca 6. szám alatt található bérleményben indítja el képzéseit szeptembertől. Ősztől elindulnak a Fiatal Tehetség Program (FIT) és Középiskolás Program (KP) képzései. Mindkét program esetében a jelentkezési időszak tart. A képzések mindenki számára nyitottak, a jelentkezés feltételei nyilvánosak, azokról az alapítvány honlapján lehet tájékozódni.

Ahogy arról korábban már hírt adtunk az MCC szombathelyi regionális képviselet-vezetője, Retteginé Böröcz Katalin.

Retteginé sógornője Rettegi Attilának, a korábbi fideszes önkormányzati képviselőnek, továbbá testvére az önkormányzati lakások privatizálásának törvénytervezetét benyújtó, majd ezzel reflektorfénybe kerülő, szintén fideszes parlamenti képviselőnek, Böröcz Lászlónak

Szólj hozzá!

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.

Jövő héten fut Szombathely!

Szombaton rendezik meg a mára már hagyományosság vált futóversenyt.

Nyolcéves autóbusz szerződés kiírására készül Győr

Hosszabb távra tervezne a tömegközlekedéssel a város, de átmeneti időszak szinte biztosan lesz.

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.

Kitakarították és kifestették a győri vasúti aluljárót

Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.

Pintér Bence megerősítette, hogy délelőtt civil ruhás rendőrnyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél - új szintre lépett a győri ügyek feltárása

A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.

A kommentek csak úgy jönnek-mennek Fekete Dávid közösségi oldalán 

A valóság ritka vendég a politikus online felületein.