Megállapodtak!
A napokban pont került az Opel és a szakszervezetek közötti bértárgyalások végére, így elmarad a sztrájk
– írta közleményében az ellenzéki jelölt.
Örömmel fogadtam a hírt, hiszen ez az jelenti, hogy várhatóan érezhető béremelés jöhet az elfogadott 2022-23-as kollektív szerződésnek köszönhetően
– tette hozzá.
Láthatjuk, hogy a dolgozói érdekérvényesítés lehetséges, ha valódi erő áll mögötte, még ha az Orbán-kormányok komoly csorbát ejtettek is a munkavállalók jogain a rabszolgatörvénnyel és a multik jogainak előtérbe helyezésével.
A megoldási lehetőségekről korábbi posztomban már olvashattak
– fogalmazott Bana Tibor.
Április 3-án válasszunk olyan képviselőket és kormányt, akik kiállnak a munkavállalók jogaiért és tesznek a dolgozói szegénység ellen. Írjunk sikertörténetet! Legyen Magyarország mindannyiunké!
– hangúlyozza közleményében.
Tavaly december 21-én az Ugytudjuk is beszámolt róla:
A szentgotthárdi Opel-gyárban szeptemberben kezdődtek a bértárgyalások.
A francia tulajdonosok két évre akarják megkötni a bérmegállapodást, a cikk szerint a szakszervezetek a 2022-re vonatkozó bérjavaslatot el is fogadták volna. A 2023-as évre viszont olyan ajánlatot kaptak, amit a dolgozók nem fogadtak el, miután a szakszervezet felmérte az igényeket.
Mivel a bértárgyalások eredménytelenek voltak, egy hete elkezdődött egy hétnapos kollektív munkaügyi vita, de ez is eredménytelenül zárult. Ezért alakult meg a sztrájkbizottság.
A cikk szerint a szakszervezetek a sztrájk, azaz a munkabeszüntetés lehetőségét sem zárják ki. Viszont, ha a jövő év elején sikerül megállapodni a következő két év béreiről, az már nem a konszenzust jelentő bérmegállapodásként, hanem sztrájkmegállapodásként kerül be a szerződések közé.
A szentgotthárdi Opel-gyár több mint 30 éves működése során nem volt sztrájk a gyárban
– szólt akkori hírünk.