86 százalékos felárral szerezhetett be három okospadot Sárvár önkormányzata

Fehér Buda 2022-01-10 14:34:00
Az okospadok a Csónakázó-tó mellé kerültek, 13,2 milliót költött rájuk a város.

Újabb videóban jelentkezett be Klimits István, független sárvári képviselő a Facebookon. Klimits felelevenítette, hogy tavaly elég méretes beruházás ment végbe a sárvári Csónakázó-tó körül, a képviselő szerint ezek nagy része még idén is folytatódni fog. A képviselő azt is kiemelte, hogy habár közel egy milliárd forintot költöttek az építkezésre, bővebb összefoglalót nem adott ki róla a város.

Klimits sárvári önkormányzat 2021-es költségvetéséből is kiemelt néhány tételt, ebben szerepelt azt is, hogy a Csónakázó-tó partjára úgynevezett okospadokat telepítettek, amelyekkel tölthetőek a mobilok, de még ingyen wifit is adnak. 

9600 on Facebook Watch

Okospadok beszerzése, okosban ❓❓❗️❗️ KÖSZÖNJÜK, HA MEGOSZTOD❗️❗️ Most még azt sem mondhatják : "Hiszen Szombathelyen is ennyi volt."

Tavaly év elején ebből egyet szerzett be a város, nagyjából 3,5 millió forintért. Később pedig két újabb pad került a Csótó mellé, 9,7 millió forintért.

Tehát a három padot nagyjából 13,2 millió forintért szerezte be a város. 

Klimits sokallta ezt az árat, ezért árajánlatot kért attól a forgalmozótól, aki a sárvári okospadokat adta meg referenciaként. 

Ebből viszont az derült ki, hogy a minden extrával felszerelt pad, kiszállítási és telepítési költséggel együtt

2,3 millió forintba kerülne.

A három darab így összesen 7,1 millióból kijött volna, tehát a költségvetésben szereplő árnál 6,1 millióval kerülne kevesebbe. Klimits számításai szerint ez 86 százalékos drágulás, a képviselő pedig felvetette a kérdést a videója végén, hogy ha minden beruházás ilyen felárral történik Sárváron, akkor vajon mennyi pénzt költhetne más beruházásokra a város.

Szólj hozzá!

Forsthoffer Ágnest jelöli házelnöknek a TISZA Párt

Komoly pozíciót adna női kézbe Magyar Péter. 

Átépítik a Fehérvári út egyik legproblémásabb csomópontját Győrben

Négy hónapig tartó munkával bővítik a Zöld utcai kereszteződést, a cél a torlódások megszüntetése.

„Magyarországnak járnak az uniós ezermilliárdok” – Brüsszellel kezdett egyeztetéseket a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a választói felhatalmazás után az első lépések már megtörténtek az uniós források hazahozatalára.

Fekete Dávid jogköröket adna vissza Pintér Bencének a győri közgyűlésben 

Adódik a kérdés: miért kellett anno megfosztani ezektől a városvezetést. Ez most annak a bizonyos fagyinak az esete lenne? 

Ágh Ernő: “A fiam talpig becsületes ember.”

Nyilatkozatot kértünk Ágh Péter édesapjától, aki szintén politikus. Előbb válaszolt a kérdéseinkre, majd azt mondta visszavonja nyilatkozatát. 

Ágh Péter: “Ellenfeleink válogatott rágalmakkal próbáltak besározni minket az elmúlt hónapokban.”

A Vas Népének küldött nyilatkozatot a csalással vádolt fideszes parlamenti képviselő. Szerinte minden választó időben informálódhatott a jelöltekről.

Egyelőre néma maradt Ágh Péter, nem örül választási győzelmének a mindig up to date Facebook-oldalán

Nem sikerült elérnünk telefonon sem a képviselőt, sem pedig a titkárát.

Magyar Péter: Ágh Péter csalással nyert. Nem ismerjük el legitim képviselőnek!

A TISZA elnöke felszólította a fideszes képviselőt, hogy ne vegye fel a mandátumát, és ezzel legyen új választás a választókerületben.

Nem sikerült fordítania Strompová Viktóriának, Ágh Péter nyert Vas02-ben

258 szavazat lett a különbség. A “kamu” Magyar Péter 909 voksot kapott.

Pintér Bence szerint drámai válságban van a Győr-Szol - a helyi Fidesz a vonat elé lökte a városüzemeltető céget

A polgármester a következő kormány segítségét kéri, Magyar Pétert tárgyalásra hívta a városba.

Egybegyűjtöttük a hétvége győri programjait

Ha ebből nem találsz kedvedre valót, a probléma nem velünk van. 

Nem csak a víz fogyott el, hanem a konstruktív gondolkodás is – szerkezeti válság szorítja sarokba a magyar agráriumot

Az aszály, a hibás vízgazdálkodás és a rossz termelési irányok egyszerre növelik az importfüggőséget.

Győr befizette a szolidaritási adó aktuális 5 milliárd forintos részletét – Pintér szerint a „nemfizetés” csak egy drága politikai üzenet lett volna

Más városokkal ellentétben Győr nem kockáztatott: a polgármester szerint 9 millió forintba került volna egy eredménytelen húzás.

650 millió forintból újul meg Győr vízi és vízparti élete - a folyók városa szintet lép

Akadálymentes horgászstég, vízitúra-központ és új szabályozási rendszer is érkezik a következő években.

Eltűnt Vámos Zoltán 

A választások utáni héten a Fidesz-KDNP jelöltje nem jelentkezett.

Hol találhatnak egymásra az emberek?

Az ismerkedés örök kérdése számos embert foglalkoztat, hiszen valahol mind keressük a tartós kapcsolatokat, a mély érzelmi kötődéseket vagy azt az egyetlen társunkat, akivel életünket megoszthatjuk.

„Megállapodtunk a benzin és a gázolaj védett árának fenntartásáról” – Magyar Péter egyeztetett a MOL vezetésével

A TISZA elnöke szerint az üzemanyag-ellátás biztosított, és az új kormány alatt sem drágulnak a hatósági árak.