Egy tökéletesen fennmaradt dínóembrióra találtak a kínai kutatók, írja a Ladbible. A megkövesedett dínótojást Ganzhou városban, Kína déli részén találták meg, ez az eddigi legjobb állapotban fennmaradt tojás.
Az embrió, amit már el is kereszteltek Baby Yingliangra, 72 és 66 millió éves lehet, a kutatók már be is azonosították az egykor élt állatot. A dínó az Oviraptoridae családjába tartozik, ami egy két lábon álló, madárszerű dínó volt.
A tojás maga 17 centi hosszú és 8 centiméter széles, az embrió pedig 24 centi hosszúra nőtt meg. A tojást egyébként már 2000-ben megtalálták, majd az egyik kínai múzeumnak adományozták, ahol hosszú ideig egy raktárban csücsült.
A kutatóknak akkor keltette fel ismét az érdeklődését, mikor a múzeum egy dolgozója 2015-ben észrevette, hogy látható néhány csont a tojás külsején. A kínai múzeum ezután a Birmingham-i Egyetemhez fordult, ahol végül az angolok végezték el a szükséges vizsgálatokat.
Az angol kutatók végül kettéhasították a tojást, így láthatóvá vált Baby Yingliang teljes csontváza. A szakértők szerint felbecsülhetetlen értékű a lelet, amelynek segítségével meg tudják válaszolni, hogy miként fejlődtek a dínók a tojásaikban több millió évvel ezelőtt. A britek szerint a most előkerült embrió egyébként a csirkékhez hasonló pózban várta,hogy kikeljen a tojásából, emiatt arra következtetnek, hogy a csirkékhez hasonló módon fejlődhettek ki a dínók.