Az Opel-gyárban működő két szakszervezet (Járműgyártók Szakszervezeti Bizottsága és Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezete) sztrájkbizottságot alapított a szentgotthárdi Opel-gyárban – írja a Telex.
Mint írják, a sztrájkbizottságban a két szakszervezet három-három képviselője vesz részt. A bizottság a közelgő ünnepek és az év vége miatt januárban tesz új ajánlatot a menedzsmentnek, addig kidolgozzák a javaslatukat.
A szentgotthárdi Opel-gyárban szeptemberben kezdődtek a bértárgyalások.
A francia tulajdonosok két évre akarják megkötni a bérmegállapodást, a cikk szerint a szakszervezetek a 2022-re vonatkozó bérjavaslatot el is fogadták volna. A 2023-as évre viszont olyan ajánlatot kaptak, amit a dolgozók nem fogadtak el, miután a szakszervezet felmérte az igényeket.
Mivel a bértárgyalások eredménytelenek voltak, egy hete elkezdődött egy hétnapos kollektív munkaügyi vita, de ez is eredménytelenül zárult. Ezért alakult meg a sztrájkbizottság.
A cikk szerint a szakszervezetek a sztrájk, azaz a munkabeszüntetés lehetőségét sem zárják ki. Viszont, ha a jövő év elején sikerül megállapodni a következő két év béreiről, az már nem a konszenzust jelentő bérmegállapodásként, hanem sztrájkmegállapodásként kerül be a szerződések közé.
A szentgotthárdi Opel-gyár több mint 30 éves működése során nem volt sztrájk a gyárban
– teszik hozzá.