Ismét saját magát interjúzva, biztonságos távolságból reagált az Ugytudjuk.hu múlt heti cikktémáira Dézsi Csaba András polgármester, aki immár kétszer szaladt el a kameránk elől.
Ezen a héten először arra a sztorira reagált, ami az országos sajtót is megjárta: eszerint a Győr-érméket csak úgy lehet átvenni, ha előre aláírják a szülők, hogy gyermeküket lefotózhatják, és a fotókat akárhogyan módosíthatják, majd felhasználhatják a győri önkormányzat hivatalos felületein.
A polgármester szerint ez hazugság – bár azt ő is elismeri, hogy ezt a dokumentumot alá kell írni az érme átvételéhez –, elmondása szerint
a fényképezkedés azonban nyilvánvalóan nem kötelező. Van olyan fiatal, aki csak a saját telefonján szeretné megörökíteni emlékbe az élményt, ilyenkor szívesen segítünk neki. A fiatalok nagy többsége azonban örömmel veszi, ha profi fotós örökíti meg a pillanatot.
Arról azonban nem beszélt, hogy semmi olyan egyéb módot nem biztosítanak a győri fiataloknak, ahol a fényképezkedés elvi elfogadása nélkül, csendesen vehetnék át az érmet, amit nekik szán a város.
A másik témát a polgármester mesekönyvének könyvszalonos bemutatója szolgáltatta, amellyel kapcsolatban a polgármester bevonulását mutattuk meg minden egyéb érdemi kommentár nélkül a Facebook-oldalunkon. Ennek kapcsán a kérdés így hangzik: „Nem gondolt arra, hogy a Gerzson és Panka kalandjait bemutató mesekönyvének nagyívű színházi bemutatója ellenérzéseket szülhet?”
Ezzel kapcsolatban a polgármester elmondta:
Nem. A gyerekek imádják ezeket a meséket. (...) A papagájaim kalandjairól szóló könyvsorozat első kötete még jóval azelőtt született meg, hogy polgármester lettem volna. Az elsőt is színházi pódiumbeszélgetésen mutattam be, vállamon egy papagájjal. Úgy gondolom, polgármesterként nekem sem jár kevesebb lehetőség, mint más győri szerzőnek. Sem több, sem kevesebb.
Kötelező oltás: orvosként és polgármesterként sem tehettem mást
A polgármester a városházán, illetve közvetve a városi cégeknél elrendelt kötelező oltásról is kérdezte magát. Kifejtette:
Nincs külön orvosi és polgármesteri énem. Az oltások elrendelésében természetesen közrejátszott orvosi hivatásom és tudásom. Az itt dolgozók és az ügyfelek egészségének, életének a megóvása érdekében nem tehettem mást, mint két, egyébként Fidesz-vezetésű fővárosi kerület után, vidéken elsőként elrendeltem a koronavírus elleni kötelező oltást. Ezzel nemcsak az egyén, hanem a társadalom, ezen belül egy szűkebb közösség, a város lakóinak védelme a cél.
A teljes „interjú” a GyőrPluszon olvasható.