Darabonként több mint félmillió forintot költ autói szervizeltetésére a Vas Megyei Kormányhivatal

Bazsó Bálint 2021-11-27 08:08:37
A téli-nyári gumik cseréje 4,7 millió forintjába kerül az adófizetőknek.

A Vas Megyei Kormányhivatal által üzemeltetett 80 darabos gépjármű flotta teljeskörű szervizeltetését, vizsgáztatását és gumijainak cseréjét a szombathelyi BONUS Kereskedelmi Kft. végezheti el a következő két évben, összesen 44 millió 312 ezer 041 forintért. A megkötött szerződés tartalmaz egy 20 százalékos opcionális részt is. 

A Közbeszerzési Értesítőben megjelent tájékoztatás szerint a gépjárművek szervizeltetése és vizsgáztatása 39 millió 595 ezer 129 forintba kerül, a gumik cseréje összesen 4 millió 716 ezer 912 forintba. Az összegek keretösszegek, tehát a kormányhivatal a következő két évben nem lépheti túl az összeget. 

Ez nem is túl valószínű, ugyanis a 80 darabos flottával számolva az autókra - két év alatt - darabonként mintegy 553 ezer forintot költhet el a hivatal.

Ahogyan arról egy évvel ezelőtt írtunk, a kormányhivatal 2020 novemberében írt ki pályázatot 81 autó szervizeltetésére, 37 millió 801 ezer 774 forint keretösszegben, két évre.

Egy oldtimer mini terepjárót is szervizeltet a 38 milliós közpénz csomagból a Vas Megyei Kormányhivatal

A Vas Megyei Kormányhivatal Közbeszerzési Értesítő ben megjelent pályázati felhívása alapján a nyertes pályázó két évig végezheti a kormányhivatal által üzemeltetett 81 darabos gépjármű flotta teljeskörű javítását és karbantartását, teljes körű hatósági vizsgáztatását. A szerződést két évre kötik, de legfeljebb a nettó 37 millió 801 ezer 774 forint keretösszeg erejéig.

Azt nem tudjuk, hogy egy évvel az akkori pályázatot követően miért kellett most új szerződést kötni, mindenesetre az egy évvel ezelőtti kiírásban gépjárművenként még kevesebb mint félmillió forint költséggel számoltak.

Összehasonlításképpen, a Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal 2021 elején megkötött szerződése szerint az ottani 106 darabos gépjármű flotta szervizeltetése 52 millió forintba kerül.

Darabonként csaknem félmillió forintba kerül a Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal autóinak éves szervizelése

A Közbeszerzési Értesítőben megjelent hirdetmény szerint egy győri egyéni vállalkozó végezheti el a hivatal 106 darabos gépjárműflottájának szervizelését. A január 26-án megkötött szerződés tartalmaz egy 20 százalékos opcionális részt is, amennyiben a keretösszeg, vagyis az 52 millió forint nem merülne ki idő előtt, ami a darabonkénti, átlagosan félmillió forintos összeget tekintve elég valószínűtlen.

Ez azt jelenti, hogy ott sikerült félmillió forint alatt tartani a költségeket, pedig abban a szerződésben is teljes körű szervizeltetés, vizsgáztatás és kerékcsere is szerepel.

Szólj hozzá!

Nyílt napok lesznek a győri bölcsődékben és óvodákban

A város több intézménye is megnyitja kapuit a szülők és a gyerekek előtt.

Várostörténeti séták Győrben - indul a Rómer Múzeum idei programsorozata

Forradalmi történetek, költészet, művészet és vallási emlékek.

Önkormányzati pénzből újulnak meg a győri iskolák

Torna- és tantermek illetve eszközök korszerűsítésére jutott támogatás több intézményben, a tavaly sikeres program idén is folytatódik. 

Magyar Péter: „Összehangolt csalások és orosz beavatkozás nélkül nem tud győzni a Fidesz”

A TISZA elnöke a választások előtt komoly lejárató kampányra számít a kormány részéről. 

Antikommunistának tartja magát a korábbi MSZP-s Czeglédy Csaba

AI orosz katonák kerültek Szombathelyre a politikus legutóbbi posztjában.

A településeken fészkelő vetési varjakat veszi számba a Magyar Madártani Egyesület

A lakosság is bekapcsolódhat, sőt, várják a segítségüket.

Buszsofőrre támadt egy férfi Győrben

Vezetés közben bántalmazta, veszélybe sodorva ezzel a többi utast is. 

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.

Az egészséges öregedés kulcsa: életmódváltás idősebb korban

Észrevette már, hogy az idő múlásával életmódunk hatása jobban érződik a mindennapokban?

Mit tehetünk ha széncinege költözött a postaládába?

Semmiképpen se küldjük vissza a feladónak!

Kukákat gyújtott fel egy férfi Győrben

Az egyik hulladékgyűjtő teljesen le is égett.

Kirajzott Dobrev Klára a szombathelyi Fő térre

Pedig a belváros védett részein tilos politikai plakátokat kihelyezni.

Kiemelt fejlesztési térséggé nyilváníthatja a Szigetközt a választások előtti utolsó ülésén a parlament 

A kormány szerint a lépés összehangolt fejlesztéseket, több forrást és új lehetőségeket hozhat a régió településeinek.

A magyarokat nem lehet megfélemlíteni - Magyar Péter az orosz nagykövetségnek üzent

A TISZA Párt elnöke szerint Magyarország szuverenitását és a választások tisztaságát tiszteletben kell tartani.

Megnyílt a Jóakaratú emberek boltja a győri belvárosban

Az üzletben nemcsak tárgyakat lehet venni - a vásárlók emberi történetekkel, közösségi munkával és segítő szándékkal is találkozhatnak.