Nem is értjük: A Győr-Szol ellenőrzésére sajnos már pont nem jutott idén időkeret

Pintér Bence 2021-11-24 07:39:00
Eközben várhatóan meghosszabbítja a Győr-Szolnak, a GYHG-nek és a Győr Projekt Kft.-nek juttatott tagi kölcsönök visszafizetési határidejét az illetékes bizottság.

November 24-én, szerdán 15 órakor ül össze majd a győri önkormányzat Pénzügyi Bizottsága,

és többek között arról tárgyal majd, hogy meghosszabbítsák-e a Győr-Szolnak nyújtott, még fennálló 400 milliós tagi kölcsön, illetve a GYHG által még vissza nem fizetett 150 milliós tagi kölcsön határidejét.

Ezen felül a Győr Projekt Kft. is hasonlóért folyamodott, náluk 200 millió forintról van szó. Mindhárom cég számára 2022. december 31. lenne az új határidő, és egyébként módosul is úgy az államháztartáson kívüli forrás átvételéről, átadásáról, valamint önkormányzati forrás átadásáról szóló rendelet, hogy az ott kikötött mindenféle szabályok többé ne legyenek érvényesek az önkormányzati többségi tulajdonú cégekre.

Ami még érdekesebb, hogy módosul az önkormányzat és a polgármesteri hivatal éves belső ellenőrzési terve,

és jelen állás szerint épp a Győr-Szolt nem fogja így már idén vizsgálni a belső ellenőrzésért felelő osztály.

Az indoklás szerint augusztus elején távozott az osztályvezető itt, és az egyik revizort léptették elő, így azonban kiesett egy ember, ezért le kell adni a feladatokból. Erre pedig úgy tűnik, hogy épp a Győr-Szol vizsgálatának elengedése a legalkalmasabb. A cégről szeptemberben írtuk meg, hogy egy év alatt Szabó Ákos stratégiai igazgató, illetve Szabó Jenő fideszes képviselő számos rokonát odaszervezte a céghez alvállalkozóként dolgozni. A két Szabót cikkünk után pár héttel eltávolították a legtöbb általuk hozott vezetővel együtt.

A pandémia – és talán a nepotizmus – miatt veszteségbe forduló Győr-Szol pont szeptemberben kapott egyébként 450 millió forint pluszpénzt a várostól.

Szólj hozzá!

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.

Szeles Szabolcs 140 karakterben írta le a SEMMIT

Egyeztettünk, folytatódik - ezt üzente a győri politikus.

Elegancia és megbízhatóság: miért válassz modern betonkerítést?

Mekkora szerepet játszik számodra a kerítés otthonod körül?

Csillapítani vagy nem csillapítani: mit érdemes tudni a lázról?

A láz csillapításával kapcsolatban olykor egymással homlokegyenest eltérő tippeket, tanácsokat kaphatunk, olvashatunk. Ebben a zavaros helyzetben nehéz kibogozni, melyiket is érdemes követni.

30 millió forintért szeretne szökőkutat építeni a körmendi Fő térre a polgármester

A testületi többséget adó Változást a Városért szerint fontosabb lenne utakra és járdákra költeni a város pénzét.

Kicsi nagyköveteket köszöntöttek a Győri Városházán

Fiatal tehetségek vehettek át elismerést. 

Ingyen odaadták, most hazugságok mennek rajta - Kósa Roland a Győr+-nak ajándékozott városi hirdetési felületekről

Az alpolgármester szerint a győriek így komoly bevételtől esnek el, ráadásul a szerződést 10 évig felbontani sem lehet. 

Egy soproni munkásszállón szúrta le élettársát egy fiatal nő

A sértett életveszélyes sérülést szenvedett, az elkövetőt letartóztatták. 

A Závecz Research 10% előnyt mért a TISZA Pártnak a Fidesszel szemben

Majd’ 3 millió emberre teszik az ellenzéki párt támogatói bázisát - de erősödött a kormányoldal is.

15–20 darab MRI gépet jelentett volna az egészségügynek, ha a Nemzeti Konzultáció költségét az egészségügyre fordítja a kormány

Esetleg több mint 4 ezer csípő-, vagy térdprotézis-műtétet, amivel gyakorlatilag egy teljes évnyi csípő- és térdprotézis várólista eltűnt volna.

Kiállítások és aktuális programok a győri Rómer Múzeumban

Időszaki tárlatok, állandó gyűjtemények és vezetett foglalkozások várják az érdeklődőket.

Szolnokon folytatja Szymon Wójcik

A lengyel kosaras a Falcónál kezdte az idényt.

Eladó a szombathelyi Maci Húsbolt épülete

270 millió forintért kínálják.

Sajtóértesülések szerint az MSZP sem indul el az áprilisi választáson

Elfogytak. Nincsenek aktivisták, akikkel a kampányt végig tudnák csinálni.

Szombathelyen is előkerült a nagy fehér tábla

Vámos Zoltán rá is írt 12 darab nullát.

Miért válassz alakformáló fehérneműt?

A mai világban, ahol az önbizalom és a test elfogadása egyre fontosabbá válik, a testformálás iránti igény is megmaradt.

Pótolja a sárga kukák ürítését a héten a GYHG

A jeges utak miatt kimaradt szelektív szállításokat kedden és szerdán hozzák be több településen.