Fizetési gondokkal küzd a Győr-Szol, 450 milliót adna nekik a városvezetés

Pintér Bence 2021-09-08 11:08:00
Az Útkezelő fejlesztési alapjából veszi ki a pénzt a város.

Rendkívüli ülést tart szerda délután a győri önkormányzat pénzügyi bizottsága,

amelyen arról döntenek, hogy kapjon-e 450 millió forintos gyorssegélyt a költségvetésből a Győr-Szol.

A pénzt a javaslat szerint úgy rakjnk össze erre, hogy 300 millió forintot az Útkezelőtől vesznek el: 215 milliót a dologi kiadásokból (erre 3 milliárd forintot szánt eredetileg a város), 15 milliót a beruházások címke alól, 70 milliót pedig a felújításokra szánt 163 millió forintból; ezen felül további 150 milliót a kulturális intézményekben foglalkoztatottak bérfejlesztésére adott támogatásból (ennek eredeti előirányzatát nem találtuk meg a májusban módosított költségvetésben).

FRISSÍTÉS: Mint a bizottság ülésén kiderült, eredetileg városi forrásból tervezték a bérfejlesztést, de végül állami pénzt kaptak a bérfejlesztés támogatására, ezért ez az összeg szabadon felhasználhatóvá vált.

A városstratégiai főosztály beterjesztése szerint a pénzinjekcióra van erre szükség, mert „a városüzemeltetési feladattervben rögzített egyes munkák – például a fűnyírás, a gazos területek kaszálása, a virágágyak és növénydézsák öntözése, az útszegélyek melletti területek sarazása, a fametszések, a szúnyoggyérítés – tekintetében gyakoribb munkavégzést tett szükségessé az időjárási tényezők alakulása”.

Városüzemeltetésre eredetileg több mint 1,5 milliárd forintot irányzott elő a város,

ez az összeg azonban rendszerint alultervezett, 2019-ben például végül 2,2 milliárd forint ment el rá, pedig konkrétan városüzemeltetésre akkor eredetileg csak 800 milliót terveztek.

Forrásainktól azonban úgy tudjuk, hogy a Győr-Szol egyre mélyülő pénzügyi válságban van, és már bizonyos számlák fizetése is okozott gondot. Az akkori főkönyvelő már tavaly arról beszélt, hogy amekkora hiányuk akkor volt, azt már nem lehet kigazdálkodni: akkor 202 millió forintos volt a hiány. Az sem segített, hogy a városüzemeltetési cég elbukott egy pert, ami miatt több százmillió forintot kell kifizetnie.

Szólj hozzá!

„Nyisd ki a füled!” - most bárki ellenőrizheti a hallását a győri Richter Teremben

A Hallás Világnapjához kapcsolódva ingyenes hallásszűrő állomást helyeztek el a koncertteremben.

Budai Gyula feljelentést tett a győri nénikkel kiabáló imposztor miatt 

A rendőrség garázdaság vétségének gyanúja miatt nyomoz, de az továbbra sem derült ki, hogy ettől miért lenne tiszás a troll-videós.

Szombathelyi érem az első magyar pizza bajnokságon!

Csapatversenyben kanalaztak be egy bronzérmet a gasztroguruk.

Marton Ferenc: Mint közgyűlési alelnök nem jártam el a győrvári böllérnap 12 millió forintos állami támogatásánál

A disznóölés szüleink, nagyszüleink, a családok tradíciója, családi hagyománya - írta a politikus.

Egyesítették a nyomozásokat a győri Városrendészet ügyében

A Pintér Bence által tett feljelentés nyomán indult ügyet egy másik, már folyamatban lévő büntetőeljárással vonták össze.

Körmenden tart fórumot Szentkirályi Alexandra

A színházban lesz a Fidesz zárt eseménye.

Orbán Viktor: „Magyarország készültségben”

A miniszterelnök szerint a közel-keleti konfliktus miatt erősítették meg a biztonsági intézkedéseket.

Kósa Roland - Nem zsarolhatja Fidesz a győrieket a közszolgáltatásokkal

Az alpolgármester szerint a számok mást mutatnak, mint amit a Győr+ Média sugall a költségvetés kapcsán.

Hajtó Péter a mindenkori polgármester jogkörébe adná a győri városüzemeltetést

A független képviselő szerint a jelenlegi rendszer jogsértő lehet, ezért új közbeszerzési eljárást kellene kiírni.

Több győri szervezet is eredménnyel pályázott a Nemzeti Kulturális Alapnál

16 millió forint jut az idei Öt Templom Fesztiválra, de kapott pénzt a Balett, és a Színház is.

A Závecz szerint a TISZA Párt 50-38 arányban vezet a Fidesz előtt

A felmérés szerint több százezer szavazó lehet a különbség a két legnagyobb politikai erő között.

Súlyosabb büntetést indítványozott a győri ügyészség a gyerekeket szexuálisan molesztáló férfinak

Arra is rávette a lányokat, hogy pornográf felvételeket készítsenek magukról és azokat elküldjék neki. 

Bár a DK állítja, nem lesz mind a 106 egyéni választókerületben saját jelöltje

Czeglédy Csaba DK támogatással, de függetlenként indul el a választáson. Így csak 105 egyéni jelöltje lesz a pártnak, amivel kampánytámogatást is buknak.

A zártkerti ingatlanok 10%-os beépíthetőségről döntött a győri közgyűlés

Ha nem lassítják a folyamatot, 2026. szeptember 1-jén léphet hatályba az új szabályozás. 

Ma begurult Szombathely első elektromos meghajtású busza

Ez volt az a fejlesztés, amit a fideszes képviselők nem szavaztak meg. 

Szigorúbb lesz mostantól az ellenőrzés a győri hulladékudvarokban

Március 4-től a már a kapun kívül nézik meg, mit viszünk - az udvarok továbbra is ingyenesek, de a szabályokat be kell tartani.