Interjút készített önmagával a győri polgármester, Dr. Dézsi Csaba András, aki amikor épp nem polgármester, akkor főorvos, ebben a minőségében is nyilatkozott saját kérdéseire a GyőrPlusz nevű önkormányzati lapban, ezúttal arról miért rendelte el a kötelező oltást a városházi dolgozók körében, illetve miért kérte ezt az önkormányzati cégek vezetőitől.
Elmondta:
Orvosként meggyőződésem, hogy a védőoltás az, ami megállíthatja a járványt, és védelmet ad az embereknek. Polgármesterként pedig, mint munkaadónak, a kormány megadta azt a lehetőséget, hogy ennek a meggyőződésemnek a gyakorlatban is érvényt szerezzek.
Arról is beszélt, hogy „lehet futni a fontos döntések meghozatala elől, lehet mérlegelni annak népszerűségét vagy népszerűtlenségét, lehet nem dönteni is, de részemről ez a magatartás elég álságos dolog lett volna”, tehát vállalja a felelősséget a döntésért.
Kiderült az is, hogy az önkormányzati dolgozók 85 százaléka már felvette az oltást, aki még nem, annak kilencven napja van arra, hogy felvegye, illetve hatvan akkor, ha ügyfelekkel találkozik. Aki ezt nem teszi meg, az fizetés nélküli szabadságra mehet.
Az orvos-polgármester arról is fejtegetésbe bocsátkozott, hogy mi állhat az oltásellenesség mögött:
Ők jobban félnek az oltás szövődményeitől, mint a betegség okozta veszélyektől, bíznak a saját immunrendszerükben. Az immunrendszer azonban olyan, mint egy sportoló, ha éppen nincs edzésben, és felkészületlen a konkrét ellenfélre, nem ismeri annak erősségeit, gyengeségeit, akkor alulmaradhat a harcban. Tudja előfordulhat, hogy valaki egy falusi kocsmában parasztlengőkkel le tud ütni néhány embert, de egy boksz- vagy karateversenyen képzett ellenféllel szemben már tehetetlen. Kell a célzott védelem elsajátítása, amire a védőoltás képezi ki az immunrendszerünk harcosait.
Ezen felül pedig arról beszélt, hogy
„igencsak meglepődne az a Facebookon önképzett, oltást ellenző ember, amikor valamilyen sürgős vagy akár tervezett műtétje előtt megkérdezné az őt operálni készülő sebészt, hogy hol végzett, és azt a választ kapná: együtt jártam önnel az élet iskolájában”.