Kanász-Nagy Máté hangsúlyozta, jövőre lesz 50 éve, hogy először tartottak világértekezletet a környezetrombolásról, azóta pedig a helyzet csak romlott, jelentős mértékű éghajlatváltozás következett be az emberiség miatt.
"Tudjuk, hogy mit kellene tenni, de mégse tesszük. Legfeljebb tüneti úton próbáljuk kezelni a környezeti válságot"
- mondta.
Az LMP társelnöke szerint nem a fogyasztás fokozására van szükség, hanem minőségi életre, amihez az egész gazdasági, társadalmi rendszert meg kell változtatni.
David Attenborough szerint azonnal tenni kell a klímaváltozás ellen vagy már késő lesz
Azonnal tenni kell a klímaváltozás ellen, mert különben már késő lesz a bolygó számára - figyelmeztetett David Attenborough brit természettudós a vasárnap kezdődő glasgow-i klímacsúcs előtt. A COP26 klímakonferencia az emberiség legjobb esélyének azt tartja, ha a globális átlaghőmérséklet növekedése nem haladja meg az 1,5 Celsius-fokot az iparosodás előtti átlaghőmérséklethez képest.
A kapitalista "túlfokozott piacgazdaság rendszere" ugyanis egyszerre zsákmányolja ki a környezetet és a természetet - tette hozzá.
Kanász-Nagy Máté elmondta, a világ vezető államai tettek ugyan pozitív vállalásokat Glasgow-ban, például az erdők védelme és a metánkibocsátás csökkentése érdekében, ugyanakkor az LMP ezeket nem tartja elégségesnek.
Magyarország pedig olyan, mintha ott se lenne a klímacsúcson, a magyar kormány ugyanis továbbra is a szennyező multinacionális vállalatok oldalán áll és gátolja a megújuló energiaforrások térnyerését - jelentette ki az ellenzéki politikus.