Ma ült össze a Honvédelmi és Rendészeti bizottság a Pegasus-ügy kapcsán, ahol meghallgatták Pintér Sándor belügyminisztert és Hajdu Jánost, a TEK-főigazgatóját, írja az ATV.
A bizottság mai üléséről készült jegyzőkönyvet ugyanakkor 2050-ig titkosították.
Kósa Lajos, a Honvédelmi és Rendészeti Bizottság fideszes elnöke ugyanakkor újságírói kérdésre válaszolva megerősítette, hogy
a Belügyminisztérium szerezte be a szoftvert, de – mint mondta – ő nem lát ebben kivetnivalót.
Kósa a furcsa elszólást követően azt mondta, az természetes, hogy a konkrét megfigyelt személyekkel kapcsolatban senki nem fog konkrét választ kapni, mert ezzel személyiségi jogok sérülnének. Majd hozzátette, hogy a techóriások amúgy is "szélesebb körű megfigyelést végeznek" az állampolgárokkal kapcsolatban, mint az állam.
Log In or Sign Up to View
See posts, photos and more on Facebook.
Vadai Ágnes, DK frakcióvezető-helyettese további vizsgálatokat sürget a Pegasus-ügyben, mert szerinte Varga Judit igazságügyi miniszter nem járt el jogszabályszerűen, amikor azt mondta, hogy a megfigyelések engedélyezését tartósan átadta államtitkárának.
Egy korrupciós ügyeken is dolgozó magyar bűnügyi újságírót is megfigyeltek a Pegasusszal
Több mint hét hónapon keresztül, 2019 áprilisától az év novemberéig figyelték meg a Pegasus kémszoftverrel Magyarország egyik legtapasztaltabb bűnügyi újságíróját, a korrupciós ügyeket is feltáró Csikász Brigittát - írja a Direkt36 legfrissebb cikkében. Az újságíró telefonszáma felbukkant azon a kiszivárgott listán, amely a kémszoftvert kifejlesztő NSO nevű izraeli cég bizonyos ügyfelei által kiválasztott célpontokat tartalmazza.
A bizottság szocialista alelnöke, Harangozó Tamás a sajtótájékoztatón kiemelte, hogy a szoftver nem csak, hogy van, de minden arra feljogosított szerv használta is, ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter ennek az ellenkezőjét állította korábban.
Borítóképünk illusztráció, fotó: Szigetváry Zsolt / MTI