Az angolszász országokban tavaly az Olivia és az Oliver voltak a legnépszerűbb kisbaba nevek. A top 20-ba még bekerültek a brit királyi családhoz köthető nevek, például a George, vagy a Harry, de növényekre utaló neveket, mint az Ivy vagy a Lily is egész sok szülő választotta.
Az Audit Lab, egy brit kutatócég azonban egészen furcsa jelenségre figyelt fel Halloween közeledtével. Ilyenkor ugyanis megugranak az olyan elnevezések, amelyeknek valamilyen hátborzongató kötődése van. A kutatók szerint a Harry Potter könyvek megjelenése óta érzékelni lehet, hogy a friss szülők valamilyen borszokányos nevet keresnek, az elmúlt néhány évben viszont tovább nőtt az érdeklődés az enyhén meglepő nevekért, írja a Metro.
Az Egyesült Királyságban például 2016-ig egyetlen gyermeket sem neveztek el Lucifernek.
Azóta viszont egyre több kis Luci született,
tavaly például 15 kisbabát neveztek el így. A kutatók kiemelték, hogy a Netflixen futó, szintén Lucifer néven ismert sorozat is ludas lehet ezért az új trendért, na meg az is, hogy az emberek manapság már nem annyira babonásak, mint néhány évvel ezeltt.
Sok szülő negatív karakterekről, például a Harry Potterből ismert Bellatrix Lestrange-ről nevezik el a kisbabájuka. 2017 és 2019 között évente 12 gyermeket neveztek el a boszorkányról. Adam Driver alakítása a Disney Star Wars trilógiájában is sokakat meghatott, tavaly például 189 babát neveztek el Kylonak, annak ellenére, hogy a karakter csak az utolsó filmben tér a jó útra.
A szülők viszont nem csak a populáris kultúrához nyúlnak, amikor nevek után kutatnak, vannak olyan kismamák, akik konkrétan az okkultból merítenek ihletet. 2020-ban például néhány baba a Balthazar nevet kapta, aki az okkultban egy démoni jelenség, de egyre több kislány kapja a Salem nevet, amit a boszorkánypereiről elhíresült várostól nyúlnak le a szülők.