Majdnem ötven, gyakorlatilag új autót bérelne a Szombathelyen is terjeszkedő fideszes intézet

Nagy Donát 2021-10-22 18:00:11
A Mathias Corvinus Collegium Alapítvány a több tucat ötajtós és kombi kocsi mellett egy SUV-ra is igényt tart.

Új árubeszerzésről szóló közbeszerzés jelent meg a Közbeszerzési Hatóság oldalán, melynek leírása szerint a Szombathelyen is képzési központot nyitó Mathias Corvinus Collegium Alapítvány 49 új és használt gépjárművet bérelne tartósan.

A beszerzést két részre osztják, aminek első fele 10 darab új vagy használt gépjármű tartós bérletéről szól 30 napon belüli szállítással, második fele pedig további 39 kocsiról, amik már mindenképpen vadonatújak lesznek, ezeket azonban ráér 300 napon belül leszállítani. A csomag egyébként tartalmazza további 10, szintén új autó tartós bérletének lehetőségét is, ezt majd még eldöntik.

A csomag első részében igényt tartanak:

  • 7 db alsó-közép kategóriás 5 ajtós,
  • 2 db alsó-közép kategóriás kombi,
  • 1 db SUV gépjárműre.

Ezek az átadáskor legfeljebb 25 ezer kilométert futhattak, és 2020. évben gyártott vagy későbbiek lehetnek csak. A bérlet tervezett futamideje 4 év, a kocsik maximális futása a teljes futamidő alatt 160 ezer kilométerre van belőve.

Illusztráció

Fotó: Pixabay

A csomag második részében megrendelnek:

  • 13 db alsó-közép kategóriás 5 ajtós,
  • 23 db alsó-közép kategóriás kombi autót,
  • és 3 db mikrobuszt.

A szerződés része a gépjárművek bérletbe adása, a biztosítás ügyintézése, a téli-nyári gumicserék szervezése, teljeskörű karbantartás és javításszolgáltatás, csereautó biztosítása, assistance-szolgáltatás, riportolás, adó és illetékfizetés, hozom-viszem szolgáltatás is.

Az ajánlatokat 2021. november 16-ig lehet benyújtani.

Korábban már többször is foglalkoztunk a Mathias Corvinus Collegiummal (MCC). Ez az Fideszhez közeli alapítvány, ami tehetséggondozást ígér fiataloknak. 

Az MCC egy azon alapítványok közül, amelyekbe elkezdte kiszervezni a közvagyont a kormány, és amelyek kuratóriumi tagjai mind NER-hűek, és egy esetleges kormányváltáskor roppant nehezen leválthatók.

Ezeket a szervezeteket közfeladatot ellátó, közvagyont kezelő alapítványokká nyilvánítják és gyakran százmilliárdos vagyonnal ruházzák fel, amelyben van közvetlen pénzforrás, épületvagyon, vagy állami cégek részvényei. Az MCC így kapott bőséges MOL és Richter Gedeon részesedéseket (10-10%-os részvény), így nem kell attól tartani, hogy a későbbiekben elapadnának a pénzcsapok. Az alapítvány rátette a kezét a könyvszakmára is, bevásárolva magát a Libribe. 

Az MCC kuratóriumi elnöke pedig nem más, mint Orbán Balázs, a Miniszterelnökség államtitkára.

Ahogy arról korábban már hírt adtunk az MCC szombathelyi regionális képviselet-vezetője, Retteginé Böröcz Katalin.

Retteginé sógornője Rettegi Attilának, a korábbi fideszes önkormányzati képviselőnek, továbbá testvére az önkormányzati lakások privatizálásának törvénytervezetét benyújtó, majd ezzel reflektorfénybe kerülő, szintén fideszes parlamenti képviselőnek, Böröcz Lászlónak

Szólj hozzá!

Nyakunkon a Black Friday - erre figyeljünk, hogy ne verjenek át!

Az őrült akciók időszakában a tudatosság a legjobb védelem a csalódások ellen.

Advent első vasárnapján Székesfehérváron tart gyűlést a Tisza, a polgármester nyugalomra int

Cser-Palkovics András és Magyar Péter nyílt levelezéssel hangolódott a vasárnapra. 

Advent Győrben - fények, zene és ünnepi hangulat a belvárosban

Idén is varázslatos programokkal készül a város az adventi időszakra.

Miért fontos a matracvédő használata?

Akadnak olyan dolgok az otthonunkban, amik kezdetben jelentéktelennek tűnhetnek, de valójában mégis fontosak. Tudtad, hogy alvás közben akár egy liter izzadság is beleivódhat a matracba?

Pornográf képeket csalt ki kiskorú lányoktól egy győri férfi

Az ügyészség gyermekpornográfia bűntette és más bűncselekmények elkövetése miatt vádolja.

Elhunyt Mészáros Tibor 

Az erőemelő 58 éves volt.

Teljes körű adventi élelmiszer-ellenőrzés indul – jönek a fokozott vizsgálatok a karácsonyi vásárokban

Az NKFH országos razziát rendelt el a szezonális árusoknál, vendéglátóknál és boltokban.

A Bajnokok Ligájába repítené a Haladást a DSM Football!

Na nem most, hanem egy éveken át tartó építkezés eredményeképpen. 2031-re célozták meg az NB 1-et.

Mától megszűnt a Szabad Európa magyar kiadása

A szabadeuropa.hu sem frissül már.

Ingyenes hétvégi programok Győrben

Koncertek, filmklub, mosolyhajtás, lesz itt minden!

Két szombathelyi parkolóőrt támadtak meg

Nem tetszett az autó tulajdonosainak, hogy pótdíjazzák a kocsit.

Forró teával indulnak útnak a győri kukások

A GYHG igyekszik komfortossá tenni a munkavégzést kollégáinak. 

Magyar Péter - Túl sok év telt el az életünkből kishitűséggel, keserűségben

A Tisza vezére közös rendszerváltásra készül, aki változást szeretne, most regisztrálhat és dönthet a párt jelöltjeiről. 

10 millió forintra bírságolta az NMHH Balázsékat

A rádióműsorral szemben egy újabb eljárást is indítottak.