Egészen új szinteket jár be az újságírás imitálásában a fideszes lakájmédiává silányított Kisalföld és Dézsi Csaba András polgármester. Utóbbinak a GyőrPlusz nevű önkormányzati lapban már egyébként is van egy rovata, ahol hétről hétre saját magát interjúvolja meg,
most azonban hasonló, cikknek látszó szöveget jelentett meg a Kisalföldben fizetett hirdetésként, ezúttal a kulturális negyed témájáról.
Mielőtt belevágnánk abba, hogy mit árult el a polgármester saját magának a hatalmas projektről, álljunk meg egy pillanatra, és csodáljuk meg ezt a remek konstrukciót, mert sokat elárul arról, ahol a kormánypárti média manapság tart.
A Kisalföld tehát nem interjút kért és kapott a polgármestertől, egy a győri közéletet érintő fontos ügyben, ahol ha nem is egy újságíró, de egy szép mikrofonállvány tett volna fel akár előre egyeztetett kérdéseket, hanem készen kaptak egy PR-interjút, amiért a győri városháza pénz fizetett. Az ilyen anyagok nem számítanak szerkesztőségi tartalomnak, azokhoz annyi köze van a lapnak, hogy beszerkesztik az újságba, meg kiteszik az internetre. Éppen ezért szerző sincs feltüntetve.
A tanulságok tehát: a Kisalföld nem működik olyan újságként, ami releváns közéleti kérdésekben újságírói munkát végezne; Dézsi Csaba András pedig továbbra is jóval szívesebben nyilatkozik saját magának, miközben a mikrofonunk elől mostanában inkább elszalad. Na de lássuk, mi derült ki a kulturális negyedről, amivel kapcsolatban a polgármester tavaly tavasz óta ígér széleskörű társadalmi egyeztetést?
Most számolják, mennyi az annyi
Bár a városháza már most tízmilliókat költött a kulturális negyed tervezésére majd újratervezésére, az „interjú” alapján még csak most kezdik el számolni azt, hogy az egész projekt megvalósítása mennyibe fog kerülni.
A polgármester elmondta saját maga kérdésére: a kulturális negyed felépítése több százmilliárd forintba fog kerülni,
és egyelőre csak bízik benne, hogy a kormány támogatni fogja az elképzelést. Összehasonlításképp, hogy lássuk milyen nagyot álmodott a polgármester, idézzük fel, hogy a 2017-es EYOF megrendezése mindennel együtt mintegy 50 milliárd forintjába került a városnak (és az államnak), tehát töredékébe, mint amennyire most a kulturális negyedet taksálják.
Az is kiderül az „interjúból”, hogy a projekt keretében a szeszgyárat is átköltöztetné Gyárvárosból az Ipari Parkba.
„Az is megtörténhet, hogy pénz hiányában fel kell adni a tervet?” – hangzott el a „kérdés”, mire a polgármester azzal felelt – saját magának –, hogy „minden megtörténhet”, majd a covid váratlanságának taglalásával és a Szívcentrum felépítésének sztorijával engedte el a további válaszadást. Végül az utolsó szekcióban ismét megígérte a polgármester, hogy széleskörű társadalmi egyeztetés is lesz majd a kulturális negyed felépítéséről.
Miközben a polgármester most már két felületen is saját maga által feltett kérdésekre ad válaszokat, a városháza honlapjára hetek óta nem kerülnek fel a bizottsági ülések meghívói, illetve jegyzőkönyvei, ezen felül üvegzseb-adatokat – amiből kiderül, hogy mire mennyit költöttek – sem osztanak meg immár egy hónapja.