Nem akar ez összejönni: ki kellett tolni a szombathelyi megyeháza felújítására kiírt tender határidejét

Bazsó Bálint 2021-09-24 18:38:00
Még várnunk kell a legfelkészültebb, legtapasztaltabb és legalkalmasabb pályázó kiválasztására.

Jó munkához idő kell, tartja a régi mondás, a másik felét pedig udvariasságból most nem idézzük.

Talán így vannak ezzel a szépnevű BMSK Beruházási, Műszaki Fejlesztési, Sportüzemeltetési és Közbeszerzési Zrt-nél is. A Közbeszerzési Értesítőben megjelent dokumentum szerint ugyanis a kormányzati gigaberuházásokért is felelős cégnek ki kellett tolnia a szombathelyi megyeháza felújítására kiírt tender beadási határidejét. 

Az augusztus végén kiírt felhívás szeptember 23-án lejárt, ám vélhetően nem jelentkezett rá megfelelő pályázó, ezért az ajánlati kérelmek benyújtásának határidejét október 5-ig tolták ki.

Bár a szűkszavú felhívásból nem derül ki a határidő módosításának oka, az ilyen esetekben többnyire az ajánlattevők alkalmatlansága és hiánya áll. 

Persze - tehetjük hozzá kissé malíciózusan - az is lehet, hogy ismét drágult egy kicsit a még el sem kezdett munka.

1,1, majd 2,2. Most vajon mennyi lesz?

Ahogyan arról többször beszámoltunk: a sokak szerint tökfölösleges felújításra tavaly nyár végén 1,1 milliárdot szántak, ez pár hónap alatt 2,2 milliárd forintra kúszott fel.

Az egy hónappal ezelőtt mejelent eredeti kiírás szerint a felújítás célja

"a jelen és jövőbeli igényeket jobban kielégítő rugalmas belső elrendezés kialakítása úgy, hogy közben lehetőség szerint minél jobban helyreállításra kerüljön az eredeti térrendszer, eltüntetve az idők során végrehajtott – sokszor esetleges - lefalazásokat, átalakításokat".

A dokumentum szerint akadálymentesítik az épületet, két felvonót és akadálymentesített mellékhelyiségeket alakítanak ki, teljesen felújíták az épület gépészeti, víz- és szennyvízrendszerét, villamos és informatikai hálózatát. 

Megújul a homlokzat, ezen belül pedig 139 nyílászárót felújítanak, 59 darabot pedig újragyártanak.

Csakis a legfontosabbak: 1 milliárd 100 millió forintot költenek el a Modern Városok Programban a Megyeháza felújítására Szombathelyen

Megszokott kép volt a 2019-es őszi önkormányzati választás kampányában, hogy öltönyös politikosok nagyratörő terveket osztottak meg a sajtó képviselőivel. Pontosan ez történt tavaly szeptemberben is, amikor Hende Csaba, a térség fideszes országgyűlési képviselője, Puskás Tivadar (Fidesz-KDNP) Szombathely akkori polgármestere, Balázsy Péter a párt polgármesterjelöltje és Gyopáros Alpár a Modern Városok Program végrehajtásáért felelős kormánybiztos a Megyeháza előtt, a Berzsenyi téren tartottak sajtótájékoztatót.

Ahogyan arról tavaly nyáron már írtunk, miközben a szombathelyiek egy sor, megígért, belengetett, valóban szükséges, életminőséget, nota bene, úgynevezett versenyképességet növelő, de még el sem kezdett beruházásra várnak, addig a megyeháza épületének felújítása (amire Hende Csaba is nagyon büszke) valamiért prioritást élvez.

A fideszes országgyűlési képviselő három évvel ezelőtt még büszkén jelentette be, hogy a Modern Városok Program keretében (amiből most Balázsy Péter, volt fideszes polgármesterjelölt és Vas megyei jegyző munkahelye, a Megyeháza megújul) Szombathelyen és környékén 80-90 milliárd forintnyi fejlesztés valósul meg 2022-ig.

Mint írta: "Többek között megépül a nyugati elkerülőút, így teljessé válik a városi körgyűrű, de a Puskás Tivadar utca és a Ferenczy István utca hiányzó szakasza is elkészül végre. A Kormány támogatja a Gothard-kastély felújítását, a Schrammel-gyűjtemény méltó elhelyezését, a Szombathelyi Képtár és a Romkert felújítását, a buszpályaudvar átköltöztetését a vasútállomáshoz, egy fedett teniszcentrum és egy lovassportközpont építését, valamint a városi fedett uszoda családi wellnessrészleggel bővítését is."

Szólj hozzá!

Szintet lépett a fideszes gyűlölet-kommandó

Aki nincs velük, az ellenük van.

172 millió forintot spórol a győri önkormányzat azzal, hogy a polgármester leállított három szobor-beruházást

Máshogy kívánnak emléket állítani a győri keksznek, a balettnek, és a textiliparnak.

Április közepén indul a szombathelyi húsvéti vásár

Jön Farkasházi Réka és a Tintanyúl, zenél a Koprive, és a Zabszalma.

Megkapta a Haladás VSE a kiemelt sportegyesületi státuszért szignózott 250 millió forintot

Az egyesület friss közleményében a szombathelyi önkormányzattól kér további anyagi támogatást, és átláthatóságot ígér.

Megállt a szombathelyi egykori Centrum Áruház toronyórája

Egyelőre nem tudni mi okozza a problémát.

Masszív szocialistázásba torkollt a győri MÜFE temetése a közgyűlésen

A Győri Művészeti és Fesztiválközpont agóniája kapcsán forrt fel a hangulat a Városháza Dísztermében.

Az okoszokni, ami megnyugvást hoz a családok életébe

Nem is olyan régen úgy gondoltuk, hogy a modern technológia nem léphet be a szülői élet mindennapjaiba.

Bilincsben vittek el egy rendbontót Magyar Péter körmendi látogatásáról

A rendőrök hiába kérték, nem igazolta magát a férfi.

A keresőoptimalizálás által stabilizálhatod a forgalmad

Manapság online megjelenés nélkül nem igazán tud talpon maradni egy vállalkozás. Az internetes jelenlét egyszerre hatalmas lehetőség és veszélyforrás is: ha jól csináljuk, rengeteg emberhez eljuthat a termékünk vagy szolgáltatásunk, ám egy rossz stratégiával örökké a konkurensek árnyékába szorulhatunk.

Az arc hidratálása hialuronsavval: az üde bőr titka

A bőrápolási rutinok egyik kedvelt összetevője, a hialuronsav, nemcsak a nedvességmegtartásért felelős, de a bőrt is feszesebbé teszi. Tehát miért ennyire népszerű az arcápolásban? Nem csoda, hogy sok bőrápolási termékben megtalálható ez a hatásos anyag. Derítsük ki, milyen előnyei vannak, és hogyan lehet hatékonyan alkalmazni az arcbőrön!

Vasárnap Vas megyébe érkezik Magyar Péter

Kőszeg, Sárvár, Celldömölk, Vasvár, Körmend és Szombathely az állomások között.

"Mi a fenét akar kezdeni a győri városvezetés a Városrendészettel?"

Borsi Róbert tette fel a kérdést Pintér Bencének.