Kettészedik az Ördög ügyvédje és a Borkaiék zsarolói utáni nyomozást

Nagy Donát 2021-08-26 17:22:00
Külön eljárás lesz abból, hogy az egykori fideszes polgármester luxusjachton kimaxolt orgiájának felvételével zsarolták a mulató nagyurakat.

A rendőrség eddig egy kalap alá vette a Borkai Zsolt egykori győri polgármestert és barátait megzsaroló emberek ügyét azzal a magát az Ördög ügyvédjének nevező ismeretlen elleni nyomozással, de most fordult a kocka, a két ügyet szétválasztották – tudta meg a HVG. A lap szerint mivel a zsarolási ügyet már kinyomozták, így ez azt is jelentheti, hogy hamarosan vádat emelnek a zsarolók ellen.

Ahogy arról mi is többször beszámoltunk, 2019 októberében, röviddel az önkormányzati választások előtt egy ismeretlen, magát Ördög ügyvédjének nevező blogger először fotókat, majd videófelvételt tett közzé arról, ahogy az egyébként házas Borkai egy jachton – ügyvédje és barátja, Rákosfalvy Zoltán, valamint több más férfi társaságában – szexszel.

Nem emeltek vádat Borkai Zsolt ellen

Bűncselekmény hiányában a Győri Regionális Nyomozó Ügyészség elutasította Szabó Tímea feljelentését, amit a párbeszédes országgyűlési képviselő tavaly tett az Audinak eladott földek miatt. Borkai Zsolt, Győr korábbi, szexbotrányba belebukott polgármestere ellen hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette miatt nyomoztak - írja a 24.hu. „Folyik-e nyomozás az Audi győri telephelyének 2014-es bővítése, illetve az ezt megelőző földterületek átminősítése és adásvétele kapcsán?"

Borkai Zsolt október 7-én, három nappal a botrány kirobbanása után elismerte a történteket. Ugyanakkor Rákosfalvy feljelentést tett a rendőrségen, mivel a hajóútról nemcsak kiszivárogtak a felvételek, de korábban meg is zsarolták azokkal a baráti társaságot.

A rendőrség nyomozást indított zsarolás és különleges személyes adattal való visszaélés miatt. A zsarolással azokat az embereket gyanúsították meg, akikről kiderült, hogy közük volt a felvételek elkészítéséhez, illetve Borkaiék megzsarolásához.

Ugyanakkor az már a nyomozás korai szakaszában is nyilvánvalóvá vált, hogy Borkaiék zsarolóinak nincs köze a titokzatos bloghoz, az Ördög ügyvédjéhez.

A zsarolók ugyanis pénzt akartak, ezt meg is kapták, míg a rejtélyes és ismeretlen szerző vagy szerzők által készített blog célja Borkaiék közéleti ellehetetlenítése volt. Utóbbi sikerült is: bár a botrány ellenére Borkait a Fidesz–KDNP jelöltjeként 2019. október 13-án – 646 szavazatos többséggel – ismét Győr polgármesterévé választották, a választást követő második napon, október 15-én bejelentette, hogy kilép a pártból és függetlenként folytatja polgármesteri pályafutását. 2019. november 6-án pedig levélben tájékoztatta a győri lakosságot, hogy a 2019. november 7-én tartandó alakuló ülés után lemond polgármesteri címéről, és visszavonul a politikától. Így is történt.

Tüntetést szerveznek szombatra Borkai ellen Győrben

Viszlát, Borkai! címmel szervez tüntetést a győri MSZP Borkai Zsolt polgármester ellen, aki az elmúlt hetekben egy komoly szex- és korrupciós botrány főszereplője volt, a vasárnapi választáson viszont nagyon szűk többséggel ugyan - főleg a korábbi eredményéhez képest - de újraválasztották.

Az Ördög ügyvédje bloggal a rendőrség összefüggésbe hozta a DK-s Czeglédy Csabát, valamint egy H. Csaba nevű férfit, így őket az eljárásban jelenleg is személyes adattal, illetve bűnsegédként elkövetett különleges személyes adattal való visszaéléssel gyanúsítják, mondván: a Facebookon reklámozták az Ördög ügyvédje blogot.

A cikk szerint mivel a zsarolási ügyet és a személyes adattal való visszaélés miatt indított ügyet együtt nyomozta a rendőrség, így úgy tűnhetett, mintha Czeglédyék benne lettek volna Borkaiék zsarolásában, noha ezt még a rendőrség sem gyanította.

Kihallgatták Czeglédy Csabát a Borkai-féle szexvideó miatt

Gyanúsítottként hallgatta ki a rendőrség csütörtök este Czeglédy Csabát (független), szombathelyi önkormányzati képviselőt a Borkai Zsolt adriai hajóútja miatt indult nyomozás során - tudta meg a HVG. Sajnos nem én vagyok az ördög ügyvédje, büszke lennék rá, ha én lennék - hangzott el a képviselőtől a lap birtokába jutott kihallgatási jegyzőkönyv szerint.

Ugyanakkor azzal, hogy a két ügyet összevonták, a zsarolóknak tettek szívességet a hatóságok: mert míg a zsarolási ügyet viszonylag hamar feltárták, addig az Ördög ügyvédje utáni nyomozás még mindig tart. Ám mivel a két ügyet összevonva vizsgálták, így amiért az Ördög ügyvédje utáni kutatásban nem jutottak előrébb, a zsarolók ellen sem tudtak vádemelési javaslattal élni.

Azáltal, hogy a két ügyet most különválasztották, elméletileg elhárult az akadálya annak, hogy Borkaiék zsarolói ellen lezárják a nyomozást.

Szólj hozzá!

Több mint 1 milliárd 200 millió forintos távhőfejlesztés indulhat Szombathelyen

A Szomtáv szerint a beruházás csökkentheti a hálózati hőveszteséget és a földgázfelhasználást is

Tizenkilenc győri iskola kaphat támogatást állagmegóvási és karbantartási munkákra

A városhoz idén 39 pályázat érkezett be mintegy 123 millió forint értékben.

Levendula, brunch és bütykölde a szombathelyi belvárosban

Május utolsó vasárnapján rendezik meg a Mártírok téri levendula napot.

Nehéz örökség: az éves költségvetési hiány több mint 91 százalékát már áprilisra összehozta az Orbán-kabinet

Az új kormány szerint átláthatatlan állapotban vették át a büdzsét a leköszönő kormánytól.

Visszalép az egyetem: mégsem nyúlnak a győri Kiskút liget melletti területhez

Kósa Roland szerint meghallották a győriek véleményét, ezért módosítják a februári előterjesztést.

Kreatív pólónyomtatás: hogyan készíts egyedi darabokat?

Egyedi pólókra van szükséged, vagy a céges csapat ruházatát dobnád fel néhány logózott darabbal?

Gajdos László: leáll az azbesztes kövek Magyarországra szállítása

Az élő környezetért felelős miniszter szerint az osztrák üzem tulajdonosával sikerült megállapodni a szállítások azonnali leállításáról.

Lezárások jönnek az M1-es győri lehajtójánál, terelőutakra kell készülni

Május végén és június elején is forgalomkorlátozások lesznek a Győr-Kelet csomópontnál az országhatár felé vezető oldalon.

Egyedi ajándékötletek, amikor az idő szorít

Előfordult már Önnel, hogy fontos alkalmak előtt hirtelen időhiánnyal küzdött az ajándékvásárlás terén? Ahogy közeledik egy különleges nap, például születésnap, évforduló vagy karácsony, gyakran eszmélünk rá, hogy a tökéletes ajándék még mindig nincs meg.

Győr környéki bringaút is versenyben van az Év Kerékpárútja 2026 szavazáson

A Győr–Pannonhalma–Tényő útvonalra június 2-ig lehet voksolni az Aktív Kalandor oldalán.

Nyárias idővel érkezik a pünkösdi hosszú hétvége

Napfényből nem lesz hiány, a hőmérséklet helyenként a 30 fokot is megközelítheti.

Egy napra mesebeli filmstúdióvá változik az Aranypart – jön a Győri Gyermek Piknik

Koncertek, bábszínház, játékparkok, kézműves foglalkozások és rengeteg családi program várja a gyerekeket május 31-én az Aranypart II.-n.

Koncertek, futás, helytörténeti séta és retro buli – ingyenes programokkal telik meg Győr pünkösdkor

Május 22. és 25. között szakmai konferenciák, családi programok, sportesemények, koncertek és közösségi rendezvények várják az érdeklődőket Győr több pontján.

Hamis márkák a pápai piacon: több száz kamu parfümöt és ruhát foglalt le a NAV

Hugo Boss, Chanel, Louis Vuitton, Nike és Adidas feliratú termékeket kínált egy árus, a pénzügyőrök az otthonában is találtak hamis termékeket.

Pünkösdkor sem marad el a szemétszállítás Győrben

A GYHG az ünnepnapokon is a megszokott rendben viszi el a hulladékot, de a hulladékudvarok és az ügyfélszolgálat zárva lesznek.

Tarvágások, erdőtüzek, klímaváltozás: új erdő-politikát sürgetnek Magyarországon a szakemberek

Már nem lehet kizárólag fakitermelési szempontból gondolkodni a magyar erdőkről.

„A dolgozók mennek, a vezető marad?” – belső információk szerint Holló Bernadett megtarthatja vezető állását és fizetését az éppen megszűnő Győr+-nál

Miközben a médiacég a hullámsírba merül, a frissen kinevezett vezető átevezhet egy új céges struktúrába. 

Új kerékpárút épülhet a Nagy Imre úton Győrben

A Vasvári Pál utca és a Szauter utca közötti szakaszon fejlesztené tovább a városi kerékpáros hálózatot a helyi önkormányzat.