Lezárult a szombathelyi alapellátást korszerűsítő egészségügyi központ projektje

Bazsó Bálint 2021-08-25 08:20:23
Nehezen indult, de csak sikerült: felépült, működik és most le is zárják a projektet.

Befejeződött az „Új Egészségügyi Alapellátó Központ kialakítása” című európai uniós finanszírozású projekt - közölte portálunkkal a szombathelyi önkormányzat. Ahogyan arról korábban írtunk, még január végén kezdte el működését a Központ, mintegy másfél évi építkezés után.

Mint írják: a projekt keretében egy új alapellátó központ került megépítésre a Markusovszky L. u. 8. sz. alatti ingatlanon, egy helyre koncentrálva a város korábban több pontján üzemelő egészségügyi alapellátás szolgáltatásait a racionális működés érdekében.

Nem csak modern, tetszetős és kényelmes is az új Egészségügyi Alapellátó Központ épülete Szombathelyen

Lassan egy hete működik Szombathelyen az Egészségügyi Alapellátó Központ, az építkezés közel másfél évig tartott. A Markusovszky Kórházzal szemben 14 rendelőnek ad helyet a vadonatúj épület, ami egy teljesen úgy szintet jelent a szombathelyi ellátórendszer számára. Rozsdafoltok - Az SZTK, azaz a Megyei RendelőintézetTalán minden szombathelyi, vagy akár Vas megyei ismeri a híres Megyei Rendelőintézetet, az SZTK-t.

"Az energiatakarékos kialakítással megvalósult központ elhelyezésével egy olyan egészségügyi komplexum jött létre városunkban, melynek célja a definitív és lakosság közeli ellátást biztosító szolgáltatások komplex rendszerének kialakítása, amely az egymásra épülő és egymást kiegészítő szolgáltatások és tevékenységek integrációjával érhető el. A projekt megvalósulásával egy helyen összpontosul Szombathely város jelentős területének egészségügyi és fogászati alapellátása, a város fogászati ügyeleti ellátása."

Hozzátették: az új alapellátást nyújtó rendelőközpont megépítése kiemelt fontosságú programmá vált a város és az ellátási területen élők számára az egészségmegőrzésben, a betegségek megelőzésében, a népesség egészségének tervszerűbb, szakszerűbb és tudatosabb szakmai-szervezeti ellátása vonatkozásában.

 

A Markusovszky L. u. 8. sz. alatti épületben négy felnőtt háziorvosi, hat felnőtt és négy gyermek fogorvosi rendelő kapott helyet, valamint a fogászati ügyelet is itt került elhelyezésre. Az épületben multifunkcionális terem is található, melyben prevenciós célú előadások megtartására van lehetőség. A fejlesztéssel egyidejűleg megépült egy 75 férőhelyes parkoló is, melyek közül 3 akadálymentes kialakítású.

A beruházás az egy orvos/egy rendelő elvét szem előtt tartva valósult meg, az asszisztencia számára kialakított helyiségek pedig lehetőséget biztosítanak a szakdolgozói feladatok teljes körű ellátásához.

A beriházás 686 millió forintból valósult meg.

Szólj hozzá!

Vízre szállna Győr - kérdőívben várják a lakosok véleményét az új turisztikai fejlesztésekről

Az önkormányzat arra kíváncsi, milyen szolgáltatásokra lenne szükség az aktív kikapcsolódást kedvelők számára.

Fegyelmi vétség miatt a Falco elküldte Marchelus Averyt

Már Szegeden sem fog pályára lépni a kosaras.

Szentkirályi Alexandra Körmenden: példátlan és felháborító, hogy Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Helyi ügyekről nem, de Ukrajnáról és Iránról volt szó a Fidesz vasi fórumán.

Egész napos ünnep a Széchenyi téren - programkavalkád várja a győrieket március 15-én

Megemlékezések, családi programok, történelmi előadások, filmvetítések és városi séta is szerepel az idei nemzeti ünnepi kínálatban.

220 centis harcsát fogott Borkai Zsolt

80 kilós vadállattal birkózott meg Győr volt polgármestere.

Magyar állampolgárt nem lehet fenyegetni - Magyar Péter Zelenszkij és Putyin kijelentéseire reagált

A TISZA Párt elnöke szerint sem Ukrajna, sem Oroszország nem gyakorolhat nyomást Magyarországra, az ország szuverenitása nem lehet geopolitikai játszmák eszköze.

Új terveket készítenek a győri Radó-sziget északi részének megújításához

A belváros egyik legfontosabb zöldterülete megújulhat, a koncepciókat tájépítész hallgatók dolgozzák ki.

„Nyisd ki a füled!” - most bárki ellenőrizheti a hallását a győri Richter Teremben

A Hallás Világnapjához kapcsolódva ingyenes hallásszűrő állomást helyeztek el a koncertteremben.

Budai Gyula feljelentést tett a győri nénikkel kiabáló imposztor miatt 

A rendőrség garázdaság vétségének gyanúja miatt nyomoz, de az továbbra sem derült ki, hogy ettől miért lenne tiszás a troll-videós.

Szombathelyi érem az első magyar pizza bajnokságon!

Csapatversenyben kanalaztak be egy bronzérmet a gasztroguruk.

Marton Ferenc: Mint közgyűlési alelnök nem jártam el a győrvári böllérnap 12 millió forintos állami támogatásánál

A disznóölés szüleink, nagyszüleink, a családok tradíciója, családi hagyománya - írta a politikus.

Egyesítették a nyomozásokat a győri Városrendészet ügyében

A Pintér Bence által tett feljelentés nyomán indult ügyet egy másik, már folyamatban lévő büntetőeljárással vonták össze.

Körmenden tart fórumot Szentkirályi Alexandra

A színházban lesz a Fidesz zárt eseménye.

Orbán Viktor: „Magyarország készültségben”

A miniszterelnök szerint a közel-keleti konfliktus miatt erősítették meg a biztonsági intézkedéseket.

Hajtó Péter a mindenkori polgármester jogkörébe adná a győri városüzemeltetést

A független képviselő szerint a jelenlegi rendszer jogsértő lehet, ezért új közbeszerzési eljárást kellene kiírni.