Dézsi polgármester: Megvan a terv a régi színház épületének hasznosítására

Pintér Bence 2021-08-16 13:59:00
Dézsi Csaba András szerint a régi színházat felépíteni városépítészeti terrorizmus volt, az oltást pedig kötelezővé tette volna. A Mandinernek adott interjút a győri polgármester, aki elmondta: hamarosan prezentálja terveit a győri polgároknak is.

„Hamarosan prezentálom konkrét elképzeléseimet” – mondta városfejlesztési terveiről a Mandinernek adott nagyinterjújában Dézsi Csaba András győri polgármester, aki tavaly tavasz óta ígéri, hogy nyilvánosságra hozza a kulturális negyed terveit.

„Olyan polgármester vagyok, aki nyomot szeretne hagyni a városon” – mondta a polgármester, miután az interjú első felében életútjáról és papagájairól kérdezték.

A kormánypárti magazinnak elmondta: a kulturális negyed mellett (amelyben lesz egy szív alakú tér is) hajókikötőt, közlekedési múzeumot, „és még sok minden mást is” terveznek. Az iparban az élelmiszeripar, a gyógyszeripar és a kutatás-fejlesztés a prioritás, és az egészségügyi technológia gyártása is perspektívát jelent.

A Győri Nemzeti Színház épületéről elmondta: az egy betonmonstrum, amit a középkori vár egyik bástyájának helyére építettek, ezért szerinte minősíthető felépítése városépítési terrorizmusnak. Szerinte a színházszerető közönség sem az épülethez kötődik, hanem a színvonalas előadásokhoz. Korábban két reprezentatív közvélemény-kutatáson is kiderült, hogy a győriek kétharmada ellenzi az épület lebontását. Meghallhatta ezt a polgármester is, ugyanis lebontásról már nem beszélt, arról viszont igen, hogy születtek új elképzelések az épület hasznosítására, amit fantasztikus lenne megvalósítani.

Az interjúban Dézsi Csaba András kifejtette a véleményét a járványkezelésről, a rendszerváltásról és a Jobbikról is: szerint a Jobbik még mindig elfogadhatatlan, a rendszerváltás igazságtalanságai miatt pedig a nyugat-európai országoknak kéne letérdelniük a magyarok előtt. Azt is kimondta, hogy szerinte a járványkezelés jól sikerült, az oltást azonban ő kötelezővé tette volna mindenkinek. Arról is szó esett, hogy a Tankcsapda a városban koncertezik majd, bár itt még azt mondta a polgármester, hogy a Rába fölött forgó színpadon, azóta azonban kiderült, hogy a forgószínpad mégis a városháza előtt lesz, nem a vízen.

Arról is kérdezték a polgármestert, hogy miért ad interjút „ellenzéki” újságoknak is. „A halállal kell megbirkóznom orvosi munkám során, így miért is ijednék meg egy ellenzéki újságírótól?!” – válaszolta Dézsi, aki azonban elveszíthette bátorságát időközben, hiszen az elmúlt hetekben Ugytudjuk.hu-t váratlanul levetette a városháza sajtólistájáról, így nem értesülünk arról, ha az önkormányzat vagy a polgármester sajtóeseményt szervez.

Szólj hozzá!

Újabb letartóztatások történtek a Szőlő utcai bántalmazási ügyben

A bíróság három gyanúsított előzetesét rendelte el - a hatóságok szerint a bizonyítást veszélyeztetné, ha szabadon maradnának.

Bebes István főkonzulként már Németországban képviseli a magyarokat

Ősszel vette át a hivatalt, és a magyar-német műanyagipari szektorral kapcsolatos meglátásait is megosztotta Körmend korábbi polgármestere.

Magyar Péter: „nem leszünk cinkosok, nem fogjuk magukra hagyni ezeket a gyerekeket”

A TISZA Párt elnöke szerint rendszerszintű kudarc áll a bántalmazási botrányok mögött, és nem csak a javítóintézetekben van jelen a probléma.

Elindult Győrben az idei ebösszeírás

Oltásnak, chipnek lennie kell, és be kell jelenteni minden, a kutyát érintő változást.

Győr környéki programok a hétvégére

Advent harmadik hétvégéjén sem kell otthon kuksolni.

Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség bevételi határa

2026-tól évről-évre nő a keret, egyszerűbbé válhat a kisvállalkozások adózása.

Hogyan váljék gördülékeny folyamattá a vállalkozásod vezetése?

Manapság a sikeres vállalkozások számára a hatékonyság és az ügyfélkapcsolatok minősége kulcsfontosságú. A modern technológiai megoldások révén a cégek könnyebben kezelhetik napi feladataikat, és több időt fordíthatnak a stratégiai tervezésre.

Kiterjesztette a kormány a 3 százalékos lakáshitelt: zártkerti ingatlanok tízezrei válhatnak elérhetővé, amennyiben lakóház besorolásúak

A „belterületi” szó törlésével jelentős változás lépett életbe az Otthon Start szabályaiban.

Elkészült a talajvíz-monitoring rendszer első üteme Győrben

Bácsán, Kertvárosban és Győrszentivánon már működnek az új kutak, amelyek a város talajvíz helyzetét figyelik.

Íme a győri vásárcsarnok ünnepi nyitvatartása

Még szenteste napján délelőtt is vásárolhat, aki csak az utolsó pillanatban ér rá. 

Gyakorlatban ismerkedtek a hulladékgazdálkodással a Széchenyi István Egyetem hallgatói

A GYHG szakmai központja idén is tárt kapukkal várta a jövő környezetmérnökeit.

Gulyás Gergely a Szőlő utcai visszaélésekről: a rendőrség veszi át a javítóintézeteket

Bűncselekmények, elmaradt ellenőrzések és egy későn felismert rendszerhiba árnyékában keresi a felelősöket a kormány.

A szombati szabályok lesznek érvényesek az áthelyezett munkanapon Győrben

December 13-án módosul a parkolási rend a felszíni zónákban.

Vonatpótló busz jár Győr és Csorna között december 12-én

Egynapos vágányzár miatt módosul a közlekedés a GYSEV vonalán.

Elhunyt Balázs Péter

A Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, rendező 82 éves volt. 

Az ellenállhatatlan gyémánt és arany csillogása

A gyémánt az örök vonzalom jelképeként ismeretes.