Felgyújtotta a zárkáját egy többszörös visszaeső rab a szombathelyi börtönben

Vágvölgyi Bálint 2021-07-08 16:48:40
Matracok, ágyneműk, takarók és párnák égtek.

A Szombathelyi Járásbíróság előkészítő ülésen közveszély okozásának bűntette miatt a vádlottat, mint többszörös visszaesőt négy év fegyházra ítélt azzal, hogy feltételes szabadságra nem bocsátható. Kötelezte továbbá 286 ezer 290 forint bűnügyi költség megfizetésére.

A tényállás szerint a vádlott 2020. szeptember 3-án, délelőtt a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet egyik zárkájában - ahol éppen egyedül tartózkodott - meggyújtotta a matracokat, ágyneműket, takarókat és párnákat, amelynek következtében a zárka kiégett. Az égő zárkából mérgező anyagokat tartalmazó füst áramlott a folyósóra, a menekülési útvonalra, ezért a büntetés-végrehajtási őröknek ki kellett menekíteniük a vádlottat, és a szomszédos zárkákból a többi fogvatartottat is. A mentésben és oltásban résztvevő 3 személy testi épsége, egészsége közvetlen veszélyben volt. A vádlott cselekményével 1 millió 208 ezer 806 forint - meg nem térült - rongálási kárt okozott, mivel a zárka berendezési tárgyai megrongálódtak, illetve megsemmisültek, köztük a mozgásérzékelő és a tűzjelző rendszer is, személyi sérülés viszont nem történt.

Az ítélet jogerős.

Szólj hozzá!

5 gyakori hiba áramláskapcsolók telepítésekor

Hiába a precíz technológia, ha a telepítés során hibák csúsznak a kivitelezésbe.

Nyári locsolás kisokos

Nem mindegy, hogy mikor és mennyit öntözünk. 

Ma debütál a világ legdrágább filmje

Brad Pitt és az F1 a nyári sláger a  mozikban.

Szervezzetek kétnapos esküvőt!

Míg régebben a hajnalig tartó, egynapos ceremóniák voltak jellemzőek, addig ma már sokkal gyakrabban szerveznek kétnapos esküvőket. Hogy ennek mi az oka? Tarts velünk, és eláruljuk!

Idén nagykorú lett a Győrkőcfesztivál 

„A játék az különös, gömbölyű és gyönyörű…”

Parkoló autókat rugdosott egy férfi a győri Ipar utcában

A rendőrök vetettek véget a tombolásának.

Szombathelyi iskolában történt verekedés miatt kell egy fiúnak a bíróság elé állnia

Az elkövető a sértettet tenyérrel arcon, ököllel orrba ütötte.

Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szerdán és csütörtökön

Szerdán és csütörtökön is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország jelentős részén - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéseiből.

Elindult a turisztikai szezon: éberségre int a rendőrség

Győr idén is színes programkínálattal, történelmi látnivalókkal és gasztronómiai különlegességekkel várja a látogatókat, de nem árt figyelni néhány dologra.

Három megye 1-es foci csapattal vág neki a 2025/2026-os szezonnak Szombathely

A Király, az Akadémia, és a Haladás is ott lesz a megyei elitben.

Egy igazán sokoldalú céginformációs rendszer

Cégvezetőként vagy egyéni vállalkozóként sokszor van szükségünk arra, hogy leendő partnereinkről minél részletesebb és megbízhatvóbb információkat gyűjtsünk.

Robbantással fenyegette egy férfi a Csornai Járásbíróságot

Emailben írta meg, hogy átküld egy rakétát, „azt lesnek, mint a moziba”.

Motoros védőfelszerelések: az alapoktól a csúcstechnológiáig

A motorozás jelentősen átalakult az elmúlt évtizedek során.