21 és fél millió forinttal tartozik a Haladás Sportkomplexum a szombathelyi önkormányzatnak

Farkas Bazsi 2021-06-22 06:06:00
Ezt a pénzt az állam fizeti ki majd: a beérkezett összeget a város egyből továbbutalná a Haladás VSE utánpótlásának.

Amint átküldik az aláírt határozat számát, az állam azonnal átveszi a létesítményt – mondta a Gazdasági és Jogi Bizottság hétfő délutáni ülésén Gál Sándor, a szombathelyi Fidesz alelnöke, Bucsu polgármestere, a Haladás Sportkomplexum régi/új ügyvezetője.

Tavaly decemberben ült egy asztalhoz Nemény András (Éljen Szombathely!) szombathelyi polgármester és Hende Csaba (Fidesz-KDNP) a térség parlamenti képviselője, hogy ismertessék, az állam átveszi a Sportkomplexum üzemeltetését.

A létesítményt 2017-ben adták át. Már az átadó másnapján nem tudott kinyitni a Komplexum, mert nem voltak tisztázottak az üzemeltetés körülményei. Ugyan többször is írtak ki közbeszerzést az üzemeltető cég megtalálására, de ezek sorra eredménytelenül zárultak, így végül az építés koordinálására alapított cég vette át az üzemeltetés feladatait. 

2018-ban és 2019-ben az állam 300-300 millió forintot utalt át az elsőszámú és szinte egyetlen bérlőnek számító Haladás VSE-nek, a sportegyesület pedig a pénzből fizette a bérleti díjat, így meg volt oldva az üzemeltetés. 

2020-ban aztán – a Fidesz szombathelyi hatalomvesztése után – a korábban jól működő rendszert megszüntette a kormány, és az önkormányzat valamint az állam arra jutottak, hogy az indirekt finanszírozás helyett inkább átveszi azt a kormány.

A Sportkomplexum építése alatt az akkor ellenzékben lévő baloldal folyton azt hangoztatta, hogy a város nem fogja tudni egymaga kifizetni a közel 500 millió forintos fenntartási költséget, és lám igaza lett.

Hende Csaba nagy beismerése: háromszor annyiba kerül az új Haladás Sportkomplexum üzemeltetése, mint amennyi a régié volt

Vélhetően nem fog többe kerülni a fenntartása, mint amennyibe került a régi objektumnak a fenntartása - ezt Hende Csaba (Fidesz-KDNP) országgyűlési képviselő mondta még 2017 novemberében a Haladás Sportkomplexum avatásakor. Hende ezzel azoknak az ellenzéki politikusoknak üzent, akik szerinte azon jajveszékeltek, hogy hogyan és miből tartják majd fenn a Haladás Sportkomplexumot.

A kormányrendelet szerint már február 28-án át kellett volna vennie az államnak a stadiont.

Hogy miért nem sikerült tartani az ütemtervet, azt egyelőre nem tudni. Az biztos, hogy Hende Csaba közvetlen embere, az ügyvezető Gál Sándor a bizottsági ülésen azt mondta, hogy február 18-án ő átadta az összes szükséges anyagot a Nemzeti Vagyonkezelőnek.

Gálnak egyébként egyetlen ember tett fel kérdéseket, ő pedig Marton Zsolt külsős bizottsági tag volt. Marton többek között azt kérdezte, hogy kinek az ötlete volt, hogy a Sportkomplexum önkormányzati tartozását végül a HVSE utánpótlása kapja meg.

Az anyagban ugyanis az szerepel, hogy a 21 millió 575 ezer 139 forintnyi tartozást az állam kifizeti a Sportkomplexum helyett, a beérkezett pénzt pedig az utánpótlásnak utalja tovább a város.

Gál azt mondta, hogy ez az állam és az önkormányzat közös megegyezése volt.

Címlapon, Hende Csaba beszédet mond a Haladás Sportkomplexum alapköletételénél.

Szólj hozzá!

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.

Mezőgazdasági összeírás indul Győrben is – online és személyesen is kereshetik a gazdálkodókat

A KSH szerint az adatfelvétel célja, hogy pontosabb képet kapjanak a hazai agrárium helyzetéről és az elmúlt évek változásairól.

Közmeghallgatást tart május 28-án a győri önkormányzat

A városházi fórumon a lakosok és helyi szervezetek képviselői is kérdezhetnek, javaslatokat tehetnek.

Szombathely is csatlakozik a Vágatlan Májushoz

A nem hivatalos programot Gajdos László miniszter hirdette meg.

Római kori tárlatvezetés és Egry-túra is várja az érdeklődőket a Rómer Múzeum programjain

Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Ruff Bálint: „A valaha volt legnagyobb elszámoltatás lesz" – Győrben is elkezdhetnek izzadni néhányan

A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.