Eltaláta a Nemzetközi Űrállomás egy robotkarját egy darabka űrszemét. A kanadai űrügynökség szerint a szemétdarab több mint 28 ezer km/h-val száguldott az űrben, amikor összetalálkozott a szerkezettel. Az ütközés ereje elég volt ahhoz, hogy a szemétdarab lyukat üssön a robotkarban.
Azt nem tudni pontosan, hogy az ütközés mikor történt, mivel a legénység csak később, május 12-én észlelte a 6 milliméter vastag lyukat. A baleset viszont elég volt ahhoz, hogy a szakértők újból tárgyalni kezdjék az űrszemét ügyét, ami egyre többször okoz problémát az űrügynökségek számára.
A nagyobb szemétdarabokat ugyan az ügynökségek követni tudják, így el is tudják kerülni az ütközéseket, de az olyan kis darabkák, mint amelyekkel a Nemzetközi Űrállomás is összetalálkozott, túlságosan aprók ahhoz, hogy feltérképezzék őket.
A kanadai Canadarm2 ugyan megsérült, de egyelőre még működöképes. A legénység így tovább használja majd a robotkart, legközelebb éppen egy meghibásodott kapcsolót cserélnek majd ki vele. A kanadai űrügynökség több diagnosztikát is futtatott az eszközön, amelyek mind azt igazolták, hogy a kar továbbra is üzemképes.
A Föld körül jelenleg legalább 6 ezer tonna űrszemét kering, egyelőre a szakértőknek nincs lehetősége arra, hogy megtisztítsák a bolygónk közvetlen környezetét, habár már több ötlet is született a nagy szemétszedésre. A szemétdarabok közül az űrügynökségek csak azokat tudják figyelemmel követni, amelyek nagyobbak mint egy baseball-labda, ennek ellenére a kisebb darabok, akár még egy száradt festékdarabka is képes a pusztításra.