Miniszterhelyettes: minden szabályt betartottunk a balatonberényi üdülő árverésénél

Farkas Bazsi 2021-06-01 08:18:00
Egyelőre még nem írták alá az adásvételi szerződést.

A múlt héten számoltunk be róla, hogy kikiáltási áron,

527 millió forinton kelt el a balatonberényi gyermeküdülő.

Az üdülő Vas megye dolgozóinak összefogásával és társadalmi munkájából épült meg. 

Kurblis telefont kaptunk, amelynek hívószáma 19 volt

Szomorúan olvastam az Önök cikkét, amely az egykori szebb napokat látott gyermeküdülőről szól - írta Kelemen Imréné a balatonberényi gyermeküdülő elkótyavetyélése miatt megjelent, nosztalgiázós cikkünk nyomán. A pavilon igen jó helyen épült fel, így nem csoda, hogy már a 2012-es nagy einstandolás után szemet vetettek rá.

2012-ben azért vette el a Vas megyei önkormányzattól az állam, hogy Erzsébet-tábort működtessen az épületben. Az utóbbi években azonban már teljesen üresen, kihasználatlanul állt az ingatlan a Balaton partján. 

Május 10-én, hétfőn került fel az  Elektronikus Aukciós Rendszerbe a balatonberényi gyermeküdülőről szóló licitálás: Az adatok szerint a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. mindössze 527 millió forintért hirdette meg az egykor a szombathelyi és Vas megyei gyerekek üdültetését szolgáló ingatlanegyüttest.

A licit május 26-án már le is zárult, egyetlen licitáló volt, ő a kikiáltási áron, tehát árverseny nélkül vette az üdülőt. Hogy ki a vevő, az egyelőre nem derült ki.

Az üdülő sorsa után érdeklődött Ungár Péter, a Vas megyei LMP országgyűlési képviselője. Ungár azt kérdezte a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli minisztertől, hogy miért ilyen rövid időre írták ki az árverést? Mi alapján határozták meg a gyermeküdülő piaci árát? És, hogy biztosítanak a vas megyei gyermekeknek másik üdülési helyet?

A „kisgömböc" elérte a volt vasi gyermeküdülőt is

A pavilon igen jó helyen épült fel, így nem csoda, hogy már a 2012-es nagy einstandolás után szemet vetettek rá. Ebben az évben államosította a megyei önkormányzatok vagyonát a fülkeforradalmas kormány, ily módon kiüresítve a vasi önkormányzatot is. Gyűltek tehát a felhők az addig zavartalanul működő üdülő felett.

Fónagy János miniszterhelyettes válaszában azt írta, hogy a jogszabályban és a vonatkozó belső szabályzatban is 10 munkanapos minimum időszakot írnak elő a licit meghirdetése és lezárása közötti időszaknak. Ennek maradéktalanul eleget tettek. 

Az üdülő árát független szakértő állapította meg - írja válaszában a miniszterhelyettes. 

Az adásvétellel kapcsolatban Fónagy hangsúlyozta, hogy szerződéskötésre még nem került és, így sem nyertes ajánlattevőről, sem pedig eredményes eljárásról nem lehet beszélni.  

Szólj hozzá!

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.