Orbán: Az utolsó embert is meg fogja találni ez a vírus

Székely Zoárd 2021-05-28 08:03:00
Hosszú idő után ezer alá ment a kórházban kezeltek száma.

„Ez egy olyan vírus, ami nem fog elmenni, itt fog keringeni és előbb-utóbb mindenkit meg fog találni"

– szögezte le Orbán Viktor a szokásos péntek reggeli rádióinterjúban.

A miniszterelnök szerint aggasztó, hogy még 3 millió ember nem oltatta be magát, majd hozzátette, hogy itthon kialakul egy olyan képzet, ami miatt sokan azt hiszik, megúszhatják az oltást.

„Azért jó a mai napunk, mert a lélegeztetés nélkül kórházban lévő Covid-betegek száma hosszú idő után ezer alá ment. Az aktív betegek száma száezezer alá esett"

– tette hozzá a kormányfő.

Fotó: MTI/Mohai Balázs

Mint mondta, a szakmai álláspont alapján a Magyarországon alkalmazott oltások kivétel nélkül alkalmasak arra, hogy az indiai mutánst legyőzzék.

„Nem vagyok bolond, én is kínai vakcinával oltattam be magam”

– felelte arra a kérdésre, hogy lehet-e később a keleti vakcinával is utazni.

Orbán szerint ez csak idő kérdése, ha majd a nyugat is odaér, „ahol mi tartunk”, akkor lehet majd utazni a keleti vakcinával.

„Most, hogy a harmadik hullámot lenyomtuk a földre, már nem védekeznünk kell, hanem újra kell indítani a gazdaságot"

– hangsúlyozta a miniszterelnök, majd kifejtette, hogy a 2022-es év költségvetése teljes egészében a gazdaság újraindításáról fog szólni: béremelésekről, munkahelyteremtésről, felsőoktatásról.

Kiemelte, hogy a bérből élőket megviselte a járvány, és ő is bérből élő ember.

Fotó: Orbán Viktor Facebook

„Mi itt Magyarországon évekig küzdöttünk azért, hogy a rezsit csökkentsük. Ezért szerintem nem fogadható el az az álláspont, hogy mindenki fizesse meg a klímavédelem árát. Szerintünk fizessenek a klímaromboló cégek, akik jelentős profitot érnek el"

– fejtette ki véleményét a klímavédelemmel kapcsolatban. 

Egy-másfél hónapon belül az Európai Bizottság előáll majd jogszabálytervezetekkel, amiket megvitatnak, és ha lesz megállapodás, akkor néhány év múlva születnek majd meg a konkrét jogszabályok.

„Ez egy éles csata, én nem akarom, hogy a magyar fizessenek"

– jelentette ki Orbán.

A kormányfő az utolsó percekben hosszan beszélt az őszödi beszédről, amely ezen a héten kiemelt témája volt a kormánypárti sajtónak.

Elk*rtuk, itt a Gyurcsány-film előzetese

Független filmként készül a Gyurcsány-film, vagyis az a Kálomista alkotás, aminek végső címe az: Elk*rtuk lett. A film címének fix írásmódját valószínű még maguk az alkotók sem döntötték el, a ma megjelent előzetesben ugyanis Elk*rtuk van, a film Facebook-oldalán azonban ELKXRTUK szerepel a promóciós anyagokban.

„Hogy egy miniszterelnök azt mondja, hogy hazudtak reggel, délben, este, és utána is helyén maradhat, az nekem mellbevágó, pedig én már sok mindent láttam"

– mondta a miniszterelnök, kiemelve, hogy '56-hoz hasonlóan az őszödi beszédet sem lehet elfelejteni.

Gyurcsány: Hú csávókám! Hát azért ez nagyon lent van

„Hú csávókám! Hát, azért ez nagyon lent van. Hogy te 2021 májusában azzal foglalkozol, hol voltak az emberek 15 évvel ezelőtt, 2006 május 26-án, hát ez nagyon lent van. Ventillálsz, nyilvánvalóan problémád van, beakadt ez nálad" - üzente a miniszterelnöknek Gyurcsány Ferenc a saját Facebook-oldalán.

„Ma is ugyanezzel az emberrel harcolok, ő a főnök a másik oldalon"

– zárta gondolatait Orbán.

 

Szólj hozzá!

Dinnyével köszönték meg a győri kukások nyári hőségben végzett munkáját 

A GYHG ezúttal magyar dinnyével lepte meg valamennyi dolgozóját, ezzel is elismerve a kánikulában végzett munkájukat. 

Orbán Viktor kedvenc lapja arra buzdítja a fideszeseket, hogy a hőhullám alatt járassák csúcsra a klímákat és a fagyasztókat, hogy “lerohadjon az ország” - reagált a miniszterelnök

Magyar Péter szerint elfogadhatatlan, hogy egyes orgánumok az ország nehéz helyzetében pazarlásra buzdítanak és a közműrendszerek összeomlásában reménykednek.

Csütörtök estétől lezárják a győri vasútállomás utascsarnokát

A felújítás ideje alatt a csarnok nem lesz használható, a jegyvásárlás az aluljárónál kihelyezett automatákból, illetve online is biztosított.

Az M86-os és az M87-es fejlesztéseket nem állította le véglegesen a kormány!

Ez derül ki Vitézy Dávid miniszter Rápli Róbert képviselőnek írt leveléből.

Döntött a kormány az oktatásirányítás teljes átalakításáról

Augusztus 20-án az összes tankerületi igazgatói pozíciót nyílt pályázaton hirdetik meg és szemben a korábbi gyakorlattal, a polgármestereket is bevonják a döntésekbe; a kiválasztott igazgatók öt évre fognak megbízást kapni.

Pintér Bence: a közétkeztetésben is a 16 év alatt kialakult piaci torzulásokkal kell szembenézni

A polgármester szerint az új közbeszerzést úgy alakították át, hogy több szereplő is versenybe szállhasson, ugyanakkor több eljárásban jogorvoslat miatt még nem hirdethetnek eredményt.

Különleges égi jelenség vár ránk: részleges napfogyatkozás lesz látható Magyarországról augusztus 12-én

A naplementével együtt érkező ritka látványra legközelebb csak 2039-ben lesz hasonló alkalom.

Irodalmi estek, sárvári Korda koncert, és körmendi májusfa kitáncolás 

Megküldte az NKA pályázaton 50 milliót nyert gencsapáti egyesület az elszámolását. 17 millió forintot utaltak vissza a szervezetnek.

Több mint 10 milliárd forint állami támogatást kapott hat év alatt az ETO FC akadémiája

A győri klub a negyedik legtöbb közpénzben részesült a kiemelt futballakadémiák között 2020 és 2025 között.

Régi dallamok töltik meg a folyók városát: először rendezik meg a Győri Régi Zenei Hetet

Mesterkurzusok, esti koncertek és a historikus zene legkiválóbb hazai előadói várják az érdeklődőket augusztus 16. és 21. között a Bencés Gimnáziumban és a Loyolai Szent Ignác-templomban.

Feladta magát: letartóztatták a győri halálos gázolás gyanúsítottját

A 19 éves férfi tíz nap bujkálás után önként jelentkezett a rendőrségen, a bíróság egy hónapra elrendelte a letartóztatását.

Lezárták a győri Baross híd, Hunyadi utca és Wesselényi utca közötti járdáját - felújítás kezdődött az egyik legforgalmasabb gyalogos szakaszon

Az Útkezelő Szervezet a nyári tanszünet idején végzi el a 160 méteres járdaszakasz teljes felújítását. A munkák idejére kerülőutat jelöltek ki.

2020 és 2025 között 11 milliárd 852 millió forintot kapott az államtól az Illés Akadémia, a kiemelt akadémiai státusza miatt

De ezen felül is kapott állami pénzt. Összesen 14 milliárd forint után csippant a telefon.

Harmadfokú hőségriasztás lép életbe - csütörtöktől, jövő kedd éjfélig tart a rendkívüli készültség

A tartós kánikula komoly egészségügyi kockázatot jelent, a hatóságok fokozott óvatosságra kérik a lakosságot.

Újabb szervezet állt ki az M87-es mellett: a Közösen Vas Megyéért Egyesület is nyílt levélben fordult Vitézy Dávidhoz

Az egyesület szerint a túlárazott beruházásokkal szemben fel kell lépni, de a Kőszeg és Szombathely közötti négysávos út megépítését nem szabad elhalasztani.

Új látványelemekkel, különleges fényfestéssel és erős vállalati összefogással készül a jubileumi Savaria Történelmi Karnevál

A 25. jubileumi Savaria Történelmi Karnevál sajtótájékoztatóján a szervezők ismertették a rendezvény legfontosabb újdonságait, bemutatták a jubileumi év kiemelt programjait, valamint a Karnevál megvalósítását segítő vállalati partnereket és együttműködéseket.

Rápli Róbert: Az M86-os és az M87-es fejlesztése nem maradhat el!

Szombathely parlamenti képviselője levélben fordult Vitézy Dávid miniszterhez.

Nagy István azonnali beavatkozást követel az üzemanyagárak miatt – miközben a kutakon szinte ugyanazok az árak, mint az Orbán-kormány ársapkája idején

A volt agrárminiszter szerint a gazdáknak nem ígéretekre van szüksége, hanem kiszámítható megélhetésre - kérdés, hogy az elmúlt 16 év, vagy a plusz 3 forint a kutakon fáj-e nekik jobban.

Országos szabályozást sürget a győri azbesztes utak ügyében Balog-Farkas Renáta

Az alpolgármester levélben fordult Gajdos László miniszterhez, és több javaslatot is tett a szerpentinitet tartalmazó útburkolatok egységes kezelésére.