Búcsú a maszkoktól, vége a kijárási tilalomnak és mehetünk tüntetni is

Bazsó Bálint 2021-05-21 07:48:00
Hétvégén elérjük az ötmillió beoltottat.

„Jelenleg 4 millió 898 ezer 866 a beoltottak száma, ezért a hétvégén minden emberi számítás szerint is elérjük az ötmilliót"

– közölte Orbán Viktor szokásos reggeli rádióinterjújában.

Értékelése szerint „ez korszakhatár", ez azt jelenti, hogy a járvány harmadik hullámát letörtük, lényegében legyőztük.

Beszélt a korlátozások feloldásáról is. Mint kiderült: 

  • a kijárási tilalom megszűnik,
  • az üzletek és vendéglátó helyiségek kötelező zárási időpontja megszűnik,
  • a közterületi maszkviselés megszűnik,
  • szabad a sport a közterületeken, legyen az akár egyéni, akár csoportos,
  • 50 főig korlátozás nélkül megtarthatóak a családi rendezvények, a lakodalmak e fölött is,
  • zárt téri rendevzény csak védettségi igazolvánnyal látogatható,
  • legfeljebb 500 fő részvételével lehet rendezvényt tartani,
  • végre lehet tüntetni,
  • zenész-táncos rendezvényt szintén csak védettségi igazolvánnyal lehet látogatni.

Hozzátette: „Az ötmilliót elértük, ám nyolcmilliós a felnőtt lakosság, tehát 3 millió embernél pusztítani fog a vírus."

Őket arra kérte, hogy oltsák be magukat.

Mint ismert, a harmadik hullám lecsengésével és az oltások beadásával párhuzamosan a járvány elleni védekezés legfontosabb oszlopát is eltörli a kormány, így várhatóan egy-két hét múlva megszűnik a belvárosokat megbénító és az önkormányzatokat lehetetlen helyzetbe hozó ingyenes parkolás is.

Egy-két hét múlva búcsút inthetünk az ingyenes parkolásnak

A Magyar Nemzet értesülései szerint már csak egy-két hét van hátra a fizetős parkolók ingyenes használatából. A kormányközeli lap mindezt a a járványhelyzet javulásával látja indokoltnak. A Nemzet emlékeztet, hogy a koronavírus-járvány első hullámában, 2020 áprilisában szüntették meg a közterületi parkolási díjakat. Az akkori helyzetről az Ugytudjuk.hu videót is forgatott.

Az egyelőre ugyanakkor nem világos, hogy pontosan mikor jöhet az újabb nyitás, kérdésre válaszolva Orbán annyit mondott, hogy közleményt fognak kiadni arról, hogy elértük az ötmillió beoltottat.

Orbán szerint emellett figyelembe kell venni azt is, hogy a szomszédos országokban - Szerbia kivételével - mindenhol alacsonyabb az oltottság, mint hazánkban, és figyelni kell a mutánsokra is, fontos, hogy a vakcinák védenek-e ezekkel szemben.

„Annyi vakcina van, hogy nem kell több, benne van a zsákban"

– indokolta a miniszterelnök a döntést, miszerint Magyarország nem vesz részt az uniós vakcinabeszerzésben.

„Fenomenális lesz"

A miniszterelnök beszélt a hiltemoratórium meghosszabbításáró is. Mint mondta: „a gazdagokkal nem kell foglalkozni, ők megoldják maguknak, a középosztály viszont nincs ebben a helyzetben, ezért hitelmoratóriummal kell őket támasztani".

Orbán emellett „fenomenális" második negyedéves gazdasági adatokra számít, aminek az oka szerinte az, hogy többen dolgoznak, az összevetésben pedig a kiindulópont alacsonyan van.

Szólj hozzá!

Az Országgyűlés elfogadta a hatósági üzemanyagár megszüntetéséről szóló törvényt

Ugyanakkor rendkívüli helyzetben a kormány később ismét beavatkozhat a piaci árakba.

Lézeres szemműtét kockázatok és mellékhatások: mire számíthatsz a felépülési idő alatt?

Egyre többen döntenek a lézeres szemműtét mellett, hiszen a modern technológiáknak köszönhetően a beavatkozások gyorsak, biztonságosak és rendkívül hatékonyak.

Az időtálló cseréptető: klasszikus megoldás modern igényekre

A cseréptetőt évtizedek óta az egyik legismertebb opcióként tartják számon, és ennek megvannak a jó okai.

Csak kapkodjuk a fejünket: teljesen átalakítja a közmédiát az Országgyűlés - nem meglepő módon a Fidesz-KDNP nem támogatta a törvénycsomagot

Új intézmények jönnek létre, önálló lesz az MTI, megszűnik az MTVA jelenlegi formája, és új felügyeleti rendszert kap a közszolgálati média.

Újra kihallgatták Pintér Bencét a feljelentett Győr+ ügyében, ezúttal a városházán

Folytatódik a nyomozás a csődbe ment médiavállalat szerződései miatt indított büntetőeljárásban, a polgármestert ismét tanúként hallgatták meg.

76 millió forinttal lépett meg egy nő, aki azért vette fel a pénz, hogy egy kőszegi és egy szombathelyi házat megszerezzen

Bár engesztelésül végül a saját háza tulajdonjogát ruházta át a sértettre, így is bíróság elé kell állnia.

Két napra lezárják a héten Győrben, a Révfalusi híd kerékpárútját 

Dilatációs elemek cseréje miatt június 23-án és 24-én nem használhatják a bringások a Kossuth-híd kerékpársávját.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – különleges kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, nemzetközi jelentőségű kiállítások és kortárs művészeti tárlatok közül válogathatnak a látogatók.

Nyomoz a rendőrség a Győr+ ügyében

Tömeges fiktív foglalkoztatásra gyanakodnak. Volt, amikor 93 alkalmazott volt a cégnél.

Vannak dolgok amik nem változnak: rongyoknak nevezte a szivárványos zászlókat Novák Előd, aki szerint a másság gyógyítani való deviancia 

Az LMBTQ-közösséget sértő kijelentésekkel és a Pride betiltásának követelésével jelentkezett a Mi Hazánk alelnöke.

„A hatalmat a magyar néptől csak kölcsönkapjuk, nem örökbe” - legfeljebb 12 évig lehetnek hivatalban az országgyűlési képviselők Magyar Péter javaslata szerint

Az új szabály célja, hogy a jövőben ne alakulhasson ki ismét olyan politikai hatalmi rendszer, mint amilyet a TISZA Párt szerint az elmúlt évtizedekben kiépítettek.

A nemrég a mentőszolgálattól menesztett Győrfi Pál lesz a szombathelyi MCC vendége

Nézzünk a jövőbe! Egészség 2.0 címmel tartanak beszélgetést a volt Takáts-házban.

Július első hétvégéjén ismét a gyerekeké lesz a város - idén 19. alkalommal rendezik meg a Győrkőc Fesztivált

A rendezvény mára az ország egyik legnagyobb összművészeti gyermekfesztiváljává nőtte ki magát.

Innovatív megoldások az építészetben

Az építőipar és a digitális technológiák találkozása az utóbbi években új lehetőségeket nyitott meg a szakemberek számára.

Borneói kormányzati delegáció járt Győrben

Sarawak miniszterelnök-helyettese vezetésével érkezett 27 fős küldöttség a városba, hogy a térségfejlesztés és a nemzetközi együttműködések tapasztalatait tanulmányozza.