Éljen Szombathely: A kormány minden lehetséges módon megnyomorította Szombathelyt

Nagy Donát 2021-05-07 14:20:52
A várost vezető frakció szerint szégyen, ahogy a Fidesz elbánik az itt lakókkal.

Ahogy azt tegnap elsőként megírtuk, a kormány nem fogja visszaadni Szombathelynek azt a 2 milliárd 800 millió forintot, amit a "járvány elleni védekezés költségei" megjegyzéssel vont el a helyi önkormányzattól. Sőt, ennek az összegnek egy töredékét sem, ugyanis 0 forint lesz a város kompenzációja.

A kormányzati támogatás elmaradása azt jelenti, hogy idén nem lesz Savaria Karnevál sem

Ahogy arról az Ugytudjuk.hu elsőként beszámolt, aztán az összes helyi portál is megírta, Szombathely kimaradt abból a kormányzati kompenzációból, ami a 25 ezer főnél nagyobb településeket érintette, és amivel a központi költségvetés terhére tömtek ki több nagyvárost is. A kormány tavaly hozott intézkedése után elvonták az önkormányzatoktól a gépjárműadót, valamint felére csökkentették az helyi kasszába befolyó iparűzési adót.

Így várhatóan sem a civil egyesületek nem fognak pénzt kapni, és se Savaria Karnevál, se karácsonyi vásár nem lesz, de még rengeteg terület marad támogatás nélkül. Nemény András (Éljen Szombathely) polgármester szerint a város azonban működőképes tud maradni.

Hende Csaba (Fidesz-KDNP), a térség országgyűlési képviselője egyelőre nem reagált a történtekre.

A tegnapi hírek kapcsán most az Éljen Szombathely frakció közleményét tesszük közzé, változtatás nélkül:

Megpróbáltuk, nem sikerült.

Pedig nem lehetett azzal vádolni minket, hogy nem tettünk meg mindent Szombathely anyagi helyzetének a javításáért. Mindenkivel leültünk tárgyalni, mindenkivel egyeztettünk, aki csak fogadott minket vagy hívott minket. Nem voltunk tekintettel politikai árkokra, világnézeti különbségekre, tettük, amit tudtunk, mert biztosak voltunk benne, hogy erőfeszítéseink, amelyeket Szombathely érdekében teszünk, kifizetődőek lesznek. Nem ez történt.

Miután a kormány minden lehetséges módon megnyomorította Szombathely önkormányzatát, hónapokon keresztül húzkodták a mézesmadzagot, hogy legalább a fejlesztéseinket megtámogatják, ha már a mindennapi működésünket nagy ívben… elkerülték. Hazudtak. Sem a piachoz, sem a zanati kerékpárúthoz, sem bölcsődeépítésünkhöz nem adtak egy fillért sem. Tették mindezt azután, hogy kivettek a zsebünkből milliárdokat, a fizetős parkolás megszüntetésével, az iparűzési adó megfelezésével és a gépjárműadó elvonásával, miközben közismert, hogy ezek nélkül az aljas lépések nélkül is rosszabb helyzetben lennénk a járvány miatt. Nem segítettek, nem adtak vissza a magyarok közös pénzéből Szombathelynek. Mert a kormánynak nincs saját pénze, csak sajnos ők döntötték el, hogy decemberben minden fideszes város kapott 1,38 milliárd forintot, most pedig volt aki e mellé, volt aki most először, de kapott a közös bevételből. Szombathely nem.

Ez tragédia, szégyen és szomorúság. Tragédia nekünk, akiknek ebben a helyzetben is vezetni kell a várost, mert nem arra szerződtünk a szombathelyiekkel, hogy folyamatosan válságmenedzselést végezzünk. Szégyen azoknak, akiknek az elvtársai ilyen döntést hoztak Szombathelyről, tehát szégyene Hende Csabának, szégyene Illés Károlynak és az összes párttársuknak. Szomorúság a szombathelyieknek, mert egy ország kormánya vette semmibe a szándékainkat, terveinket, reményeinket. De ezeket, különösen a reményt nem adjuk fel.

Tovább és még eltökéltebben dolgozunk városunkért. Megteszünk mindent, hogy a minket ellehetetlenítő szándék ne érjen célt. Mindent elkövetünk, hogy azok a vívmányaink, amelyektől Szombathely a legboldogabb város, azokat megtartsuk, számukat növeljük, színvonalukat emeljük. Akik pedig Szombathely ellen akarnak dolgozni, meg fogják tapasztalni, hogy érdemesebb lett volna segíteni.

Szólj hozzá!

Nem áll le a vizsgálat: több győri útszakaszon is azbeszttel szennyezett kőzúzalék jelenléte valószínűsíthető

Az Útkezelő szerint az ép aszfaltburkolatok jelenleg nem jelentenek kiporzási kockázatot, Győr ugyanakkor szigorúbb országos szabályozást kezdeményez az ügyben.

A győrszentiváni önkéntes tűzoltók is bekapcsolódtak a szúnyogmonitorozásba

A program segítségével pontosabb képet kaphatnak a környéken élő szúnyogfajokról, ami a hatékonyabb és környezetkímélőbb védekezést is segítheti.

Csinger Márk távozik Győrből, a holland élvonalban folytatja pályafutását

A 23 éves válogatott középhátvéd négy évre írt alá az FC Groningenhez, miután az ETO-val tavasszal magyar bajnoki címet szerzett.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelőhöz kerülnek az MCC ingatlanjai

Egy külön portfóliókezelő társaság dönt majd a székházakról. Akár el is adhatják őket.

Jól vizsgázott az új rendszer: már 85 győri belvárosi üzlettől viszi el a csomagolóanyagot a GYHG

Egy hónap alatt több mint egy tonna műanyag-, papír- és fémhulladéktól tehermentesítette a belvárost az új szolgáltatás.

Hamarosan bor, zene és nyár végi hangulat költözik a Dunakapu térre – nyakunkon a Győri Bornapok

Augusztus 27. és 29. között 15 borvidék 45 pincészete, borlovagrendi felvonulások és három estén át koncertek várják a közönséget Győr belvárosában.

FONTOS: három napra lezárják a Zöld utcát Győrben - újabb fontos szakaszához érkezik a Fehérvári úti csomópont fejlesztése

Augusztus 26. és 28. között építik be az aszfalt kopórétegét, a 81-es főúton csak egyenesen lehet majd haladni, két napon pedig a buszokat is elterelik.

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.

Tegye fel a kezét aki meglepődött: jogsértő volt, hogy Rogánék politikai propagandára használták a vakcina-regisztráció e-mail címeit

Az oltással kapcsolatos információk mellett, az Orbán-kormány éveken át politikai üzenetekkel is bombázta őket.

Az Orbán-rendszer családbarát politikája: Magyarország az uniós sereghajtók között, már Bulgáriában is magasabb a nettó átlagjövedelem

A kétkeresős, kétgyermekes magyar családok jövedelme is az EU legalacsonyabbjai közé tartozik, miközben az elmúlt tíz évben szinte teljesen eltűnt a magyar előny Romániával és Bulgáriával szemben.

Cseh védelmi ipari óriás száll be a győri Rábába, a 4iG eladhhatja a vállalat több mint egyharmadát – ezzel új lendületet kaphat a Gidrán-gyártás is

A CSG Defence közvetve csaknem 37 százalékos részesedést szerez a győri járműipari vállalatban, amely a tervek szerint a Tatra katonai járművek és a Gidránok gyártásába is bekapcsolódhat.

Elindulhat a győri elővárosi vasúti közlekedés fejlesztésének előkészítése

Kormányhatározat született a régóta tervezett beruházásról, amely új lehetőséget teremthet Győr és a környező települések közösségi közlekedésében.

Vitézy Dávid: augusztus végén indul a kőszegi intermodális csomópont kivitelezése

3 év után végre funkciót kaphat a sehova sem vezető híd.

Államalapítás: koszorúzás, népi játszóház és családi programok várják a győrieket augusztus 20-án

A Szent István-napi ünnepség a Bécsi kapu téren kezdődik, majd a Radó-szigeten kézműves foglalkozásokkal és népi játékokkal folytatódik a program.

Méltatlan kabaré: az a Fidesz–KDNP nem tekinti legitim államfőnek Baka Andrást, amelyik plágiumbotrányban elveszítette anno Schmitt Pált, majd a kegyelmi ügyben Novák Katalint 

A volt kormánypártok most 1956 méltó örökségéről beszélnek, de idézzük csak fel, hogy mit mondott két éve a témában a tévedhetetlen(?) Orbán Balázs.