Egy forint működési támogatást sem kap a kormánytól Szombathely és Győr

Farkas Bazsi 2021-05-06 18:43:00
A kompenzáció legnagyobb nyertese Debrecen, ami közel 3 milliárd forintot kap a központi költségvetésből.

Felszállt a fehér füst, kiderült, hogy a súlyadó elvonás és az iparűzési adó felezés után mekkora mértékben kapnak kompenzációt a 25 ezer fő feletti önkormányzatok.

Csakhogy a listában sem Szombathely, sem Győr neve nem szerepel.

Vagyis ezek a városok egyetlen forintot sem kapnak szabadon felhasználható működési forrásként.

Ez azt jelenti, hogy címkézve még érkezhet pénz ezekre a településekre, de az biztos, hogy úgy egyik város sem fog pénzt kapni, hogy azt arra költse el, amire csak akarják.

A teljes listát a kormany.hu-n tették közzé, de mivel egy kicsit nehéz megtalálni, így segítünk. A dokumentum ide kattintva érhető el.

A friss kompenzációs lista legnagyobb nyertese Debrecen, ez a város 2 milliárd 925 millió forintot vághat zsebre. Pécs 2 miliárd 50 milliót, Szeged 1 milliárd 950 millió, Nyíregyháza 1 milliárd 425 milliót, Miskolc 1 milliárd 350 millió forint kapott. Csakhogy a legnagyobb “nyerteseket” említsük.

Szombathely esetében 2 milliárd 800 millió forint kellett volna ahhoz, hogy a város működőképessége a korábbi évekhez képest megmaradjon. A mostani döntés azt is biztossá tette, hogy a város nem fogja tudni megrendezni az idei Savaria Karnevált. 

Csak érdekesség képpen: az a Zalaegerszeg most további 630 millió forintot kapott, ami tavaly decemberben működési támogatásra már megkapta az 1 milliárd 300 millió forintot.

Szólj hozzá!

Egybegyűjtöttük a hétvége győri programjait

Ha ebből nem találsz kedvedre valót, a probléma nem velünk van. 

Nem csak a víz fogyott el, hanem a konstruktív gondolkodás is – szerkezeti válság szorítja sarokba a magyar agráriumot

Az aszály, a hibás vízgazdálkodás és a rossz termelési irányok egyszerre növelik az importfüggőséget.

Győr befizette a szolidaritási adó aktuális 5 milliárd forintos részletét – Pintér szerint a „nemfizetés” csak egy drága politikai üzenet lett volna

Más városokkal ellentétben Győr nem kockáztatott: a polgármester szerint 9 millió forintba került volna egy eredménytelen húzás.

650 millió forintból újul meg Győr vízi és vízparti élete - a folyók városa szintet lép

Akadálymentes horgászstég, vízitúra-központ és új szabályozási rendszer is érkezik a következő években.

Eltűnt Vámos Zoltán 

A választások utáni héten a Fidesz-KDNP jelöltje nem jelentkezett.

Hol találhatnak egymásra az emberek?

Az ismerkedés örök kérdése számos embert foglalkoztat, hiszen valahol mind keressük a tartós kapcsolatokat, a mély érzelmi kötődéseket vagy azt az egyetlen társunkat, akivel életünket megoszthatjuk.

„Megállapodtunk a benzin és a gázolaj védett árának fenntartásáról” – Magyar Péter egyeztetett a MOL vezetésével

A TISZA elnöke szerint az üzemanyag-ellátás biztosított, és az új kormány alatt sem drágulnak a hatósági árak.

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.

Nincsen ivóvíz a szombathelyi kórház sürgősségi tömbjében

Nem hivatalosan fagyálló került a rendszerbe. Palackos vízzel biztosítják a betegek ellátását.

Újabb győri társasházakat von be az ingyenes szelektív hulladékgyűjtésbe a GYHG

Több száz címen jelennek meg tavasszal a sárga fedeles kukák.

Befagyasztotta az Nemzeti Filmintézet a támogatások kiosztását

Megszűnik a Savaria Filmszemle évi több tízmillió forintos finanszírozása?

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.

A Kúria mondta ki, hogy nem sértette meg a választási törvényt Pintér Bence

A fideszes képviselőket bírálta, amiért nem jelentek meg a közgyűlésen, a Nemzeti Választási Bizottság pedig ezért első körben elmarasztalta a győri polgármestert. 

Gagyi Levente aztán igazán érthet a gyógyfürdő üzemeltetéshez

Két vasi - a sárvári, és a celldömölki - gyógyfürdőt üzemeltető cég felügyelőbizottságában is tag a fideszes megyei önkormányzati képviselő. A büki fürdőben pedig fejlesztési üzemeltetési munkatárs.