Nemény: Ez a kormány elengedte Szombathely kezét, bízom benne, hogy jövőre egy másik kormánnyal együtt fogunk tudni dolgozni

Farkas Bazsi 2021-05-07 12:30:00
Az alapfeladatokat ellátják, a városi cégek még szorosabb működésre állnak át, a rendezvényterem tervezését leállítják.

A tegnap megjelent kormányzati kompenzációra, pontosabban Szombathely esetében nem kompenzációra reagált ma egy Facebook-live bejelentkezésben Nemény András (Éljen Szombathely!) szombathelyi polgármester.

Nemény elmondta, hogy Szombathely nem kapott kompenzációt sem a működésre, sem a fejlesztésre. Erre a pénzre azonban szüksége lenne a városnak, hiszen az elmúlt másfél évben a koronavírus miatti kiesések, és az iparűzési adó csökkentés miatt 2 milliárd 800 millió forintnyi mínusz keletkezett.

Ehhez még az is hozzájött, hogy a város továbbra is fizetni kényszerül a 2 milliárd 200 millió forintos szolidaritási adót. 

Hiába ígérte azt a kormány, hogy a várost megfelelő mértékben kompenzálja, láthatóan nem történt semmi - mondta Nemény. 

A polgármester azt az ígéretet tette, hogy így is meg fogják tudni oldani az alapfeladatokat, és a város még így is jobban fog működni, mint 2019 előtt. 

Lesznek olyan változások, amik érinteni fogják a szombathelyieket, például a buszközlekedés menetrend racionálása, ám ezt a döntést a városlakóknak egyeztetve fogjuk meghozni - mondta a polgármester.

Az önkormányzati cégek működését még szorosabbra fogják húzni, a cégvezetők ezután napi szinten kell, hogy egyeztessenek Horváth Attila (Éljen Szombathely) alpolgármesterrel. 

Nemény azt is elmondta, hogy felhívta a SZOVÁ-t és a Tófürdő területére tervezett rendezvényterem előkészítését leállíttatta. 

Szombathelyen prioritások a rendezvények, ám a Karnevál megtartása is kétségessé vált, a korábbi formában egészen biztosan nem lehet megtartani a történelmi játékokat - tette hozzá a városvezető.

A szociális és egészségügyi területet érintve tartják magukat ahhoz az ígérethez, hogy visszakerül erre a sorra az 50 millió forint.  

A civil szervezetek nem fognak hátrányt szenvedni, kiírják a civil alapot.

Útfelújításokra alig marad pénz, nem lesz annyi, mint amennyit korábban szerettek volna erre költeni. 

A Szombathely 2030 programon továbbra is dolgoznak.

Ez a kormány láthatóan elengedte Szombathely kezét, egy év múlva egy másik kormánnyal együtt fogunk tudni dolgozni, addig pedig a szombathelyiekkel együttműködve meg fogjuk taratni a várost - zárt ezzel Nemény. 

Szólj hozzá!

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.

A nyári vasúti vágányzár Győrt is érinti: több vonat menetrendje módosul

Június 20. és augusztus 30. között a Budapest–Győr vonalon közlekedőknek is változásokra kell készülniük a Déli Körvasút fejlesztése miatt.

A hétvégén jön, a Szentivánéji Vigasságok!

Több ezer látogatót várnak Szombathelyre. Mihályfi Luca, L. L. JUNIOR, Tolvai Reni, és BYEALEX ad koncertet.

Újabb lapok és szerkesztőségek kerültek komoly bajba a Mediaworksnél - vajon meddig tart ki a Kisalföld?

Tömeges elbocsátásokról és lapbezárásokról szólnak a hírek, miközben továbbra sem tudni, milyen jövő vár a megyei napilapokra.

Vasárnap újra megtelik kincsekkel a Tarcsay utcai piactér Győrben

Régiségek, könyvek, porcelánok és különleges gyűjtői darabok várják az érdeklődőket a havi régiségvásáron.

Szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A szakemberek a következő napokban biológiai módszerrel védekeznek a szúnyogok elszaporodása ellen, de hangsúlyozzák, hogy a lakosság segítségére is szükség van.

Exkluzív koktélélmények baráti összejövetelekhez

Sokszor hallhattad már, milyen emlékezetes lehet egy baráti összejövetel, amikor minden a kikapcsolódásról és a könnyed szórakozásról szól.

Olcsóbb lesz az üzemanyag

Még a védett ár alá is benézhet a nafta ára.

Három új értékkel bővült a Győri Értéktár

A Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium, a Hazánk folyóirat és a Rába vállalat is bekerült a város hivatalos értéktárába.

Eddig 35 és fél millió forintot költött el Szombathely az azbeszt helyzet kezelésére

A költségek 90%-át térítheti meg az állam. Az önkormányzat újabb finanszírozási kérvényt nyújt be.

Több buszjárat menetrendje is változik Győrben, egy megálló végleg megszűnik

Az Ipari Park térségében felújítás miatt terelik a járatokat, a Fehérvári úton pedig új közlekedési rend lépett életbe.

Hirdetésben keres gyermek háziorvost Kőszeg

Legalább 4 év szolgálat esetén ingyen kap egy lakást a leendő doktor.

Mészáros Lőrinc a leggazdagabb magyar az idei százas listán is

A második Csányi Sándor, a harmadik Felcsuti Zsolt.

Az okos sütés lehetőségei: modern konyhai megoldások

Elgondolkodtál már valaha azon, hogy a modern konyhai technológiák milyen változásokat hoznak a mindennapi életbe? Az energiahatékonyság és az innováció tökéletes párosának tűnnek, különösen, amikor mai sütőkről van szó.