Ungár: Varga Mihály bebizonyította, hogy a Fidesznek nem számítanak a szombathelyiek

Papp László Tamás 2021-05-05 09:42:00
Az LMP Vas megyei országgyűlési képviselője a pénzügyminiszter szavaira reagált.

Ungár Péter, az LMP Vas megyei országgyűlési képviselője alábbi közleményt juttatta el szerkesztőségünkhöz:

Varga Mihály egy tegnapi megszólalásában azzal indokolta azt, hogy Szombathely továbbra sem kapott semmilyen kompenzációt az iparűzési adó elvonása miatt, hogy a város egy főre jutó adóerő-képessége a nyolcadik legnagyobb az országban, így nem lehetnek anyagi gondjai. A pénzügyminiszter válasza azonban inkább provokáció, mint megnyugtatás – mondja Ungár.

Egyrészt nem elfogadható, hogy a kormány bünteti azért a várost, mert az itt dolgozó emberek és az itt működő vállalkozások sikeresek. Ennél is nagyobb probléma, hogy akár Székesfehérvár, akár Győr még Szombathelyet is megelőzi ebben a rangsorban, mégis már az elvonás másnapján 1,3 milliárdos szabadfelhasználású kárpótlást kaptak az államtól – fogalmazott az LMP politikusa.

Mondjon tehát bármit Varga Mihály, a tény ettől még az, hogy a kormány cinikus módon arra használja a koronavírus okozta rendkívül súlyos válsághelyzetet, hogy bosszút álljon a szombathelyi embereken azért, mert az önkormányzati választáson ellenzéki polgármestert mertek választani. A Fidesz cserbenhagyta a várost, cserbenhagyta az itt élő embereket, és mindezt Hende Csaba némán asszisztálta végig – tette hozzá Ungár Péter.

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban. 

Szólj hozzá!

A Haladás-szurkolóknak megszűnt létezni Király Gábor

Közös nyilatkozatot adtak ki a szurkolói csoportok. A Szombathelyi Haladás jelenlegi ügyvezetője által elnököl szurkolói egyesület is megosztotta az állásfoglalást.

Angol házi döntőt rendeznek az Európa Ligában

A hazai bajnokságban vergődő csapatok vívnak a második számú európai trófeáért.

Titkos kalandozás a hálószobában

Szigorúan felnőtteknek szóló tartalom!

Pintér Sándor nem segít Pintér Bencének

Segítséget nem, de vállveregetést kapott a győri rendőrség a Belügyminisztériumtól. 

Áprilisban a tavalyihoz képest 4,2%-val nőttek az árak

Márciushoz képest viszont már csak 0,2% volt az infláció.

Iskolabusz létesítésének kérdésével szondázzák a sárvári szülőket

A városvezetés szerint ez lehet a megoldás a dugók megszüntetésére.

Fideszes lobbierő: kikosarazta a Magyar Közút Antal Imrét

A győri önkormányzati képviselő a Széchenyi híd zajvédő falának meghosszabbítását szerette volna elérni.

Bármelyik fideszes listás képviselőjelölt beleülhet Hende Csaba megüresedett parlamenti székébe

Időközi választás helyett a Fidesz-KDNP vezetése dönti majd el, hogy ki vehetni fel a mandátumot. Illés Károly az egyedüli listán szereplő szombathelyi jelölt.

Az akkor volt, most meg most van! 

Ismerje meg Hende Csaba hat pontját.

Lakossági fórumot tartanak a győri zárkertieknek

Nyilvános plénum előtt mondhatják el napi problémáikat az érintettek. 

Hol tart ma a webhosting?

Az online jelenlét manapság szinte elkerülhetetlen, legyen szó kisvállalkozásról, e-kereskedelmi platformról vagy nagyvállalatról.

Május 20 után parlamenti képviselő nélkül maradhat Szombathely

Frissítve: Hivatalosan is Hendét és Poltot javasolta a Fidesz alkotmánybírának.