Elvesztett egy pert a Győr-Szol, több mint 400 millió forintot kell fizetnie

Pintér Bence 2021-04-16 09:59:00
Mélyütést kapott az egyébként sem túl fényes anyagi helyzetben lévő városi szolgáltató cég.

Lapunk több, egymástól független forrásból úgy értesült, hogy 

a Győr-Szol elveszített egy évek óta húzódó pert, ennek nyomán pedig rövid határidőn belül 430 millió forint körüli összeget kell kifizetnie. A Győr-Szol kérdésünkre megerősítette ezt az információt.

Értesüléseink szerint a másik érintett cég a perben a Perkons DHŐ Kft. a vitás ügy pedig az üvegházhatású gázokat elektromos árammá alakító erőmű kapcsán alakult ki.

Bár a tavalyi zárszámadás még nem jelent meg, a Győr-Szol honlapján pedig nem sok közérdekű adat érhető el, azt tudjuk, hogy a főkönyvelő beszámolója szerint tavaly ősszel a cég nem túl szívderítő anyagi helyzetben volt. A jelenleg továbbra is konkrét cégvezető nélkül működő, Szabó Jenő képviselő és igazgatósági tag unokatestvére, Szabó Ákos stratégiai igazgató által irányított cég főkönyvelője, Szalay Gyöngyi értesüléseink óta egyébként azóta felmondott a cégnél.

Kérdésünkre azt a választ kaptuk a Győr-Szoltól, hogy nincs forrása a cégnek kifizetni az összeget. Ugyanakkor azt írták: „cégünk a bírósági ítélet által megszabott kötelezettségeket teljesíteni fogja. Nincs is más választása.” A városházától megkérdeztük, hogy terveznek-e valamilyen formában közbelépni, de erre cikkünk megjelenéséig nem kaptunk választ.

Az idei költségvetés úgy számolt egyébként, hogy a Győr-Szol nem csak visszafizet 400 millió forint tagi kölcsönt a városnak, de még „közérdekű adományra” is befizet ugyanennyit.

Szólj hozzá!

Modern logisztikai csarnokkal bővül a szombathelyi Schaeffler E-Mobility üzeme

Az alapkőletételi eseményen a szombathelyi Schaeffler vezetősége mellett dr. Nemény András, Szombathely Megyei Jogú Város polgármestere is részt vett.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.

Megsérült V.Németh Zsolt

Hetek óta bekötött kézzel jelenik meg mindenhol a fideszes képviselő.

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.