Április 10-én már a Dunakapu téren mehetünk piacra Győrben

Pintér Bence 2021-04-05 10:44:00
Egy éve ígérte meg Dézsi Csaba András polgármester, hogy visszaköltözteti a piacot eredeti helyére.

Egy éve lapunknak adott interjújában árulta el Dézsi Csaba András győri polgármester (Fidesz), hogy azt tervezi: visszaköltözteti a piacot a Dunakapu térre a Tarcsay utcából. Ez egyébként az ő választási programjában nem szerepelt, szerepelt viszont a közös ellenzéki jelölt, Pollreisz Balázs programjában. Mindenesetre Dézsi polgármester szerint számára sosem volt kérdés, hogy a piac legyen a piactéren.

Októberben először azt jelentette be a polgármester, hogy az előkészületekkel márciusban végeznek, márciusban pedig azt, hogy a piacosok kérésére áprilisig várnak a költözéssel.

Most már fix: április 10-étől nem a Tarcsay utcai parkolóban, hanem közel tízéves szünet után újra a Dunakapu téren vásárolhat friss gyümölcsöt, zöldséget a győri közönség.

A piac 2015 óta a Tartsay Vilmos utcában működik szerdán és szombaton: a Dunakapu tér felújítása után helyezték ide, a Széchenyi híd tövébe. Előtte évtizedekig, 1939 óta a Káptalandomb aljában lévő barokk tér volt Győr piactere.

 

Szólj hozzá!

Fideszes lobbierő: kikosarazta a Magyar Közút Antal Imrét

A győri önkormányzati képviselő a Széchenyi híd zajvédő falának meghosszabbítását szerette volna elérni.

Bármelyik fideszes listás képviselőjelölt beleülhet Hende Csaba megüresedett parlamenti székébe

Időközi választás helyett a Fidesz-KDNP vezetése dönti majd el, hogy ki vehetni fel a mandátumot. Illés Károly az egyedüli listán szereplő szombathelyi jelölt.

Az akkor volt, most meg most van! 

Ismerje meg Hende Csaba hat pontját.

Lakossági fórumot tartanak a győri zárkertieknek

Nyilvános plénum előtt mondhatják el napi problémáikat az érintettek. 

Hol tart ma a webhosting?

Az online jelenlét manapság szinte elkerülhetetlen, legyen szó kisvállalkozásról, e-kereskedelmi platformról vagy nagyvállalatról.

Gyurcsány Ferenc visszavonul a közélettől

És elválnak Dobrev Klárával.

Május 20 után parlamenti képviselő nélkül maradhat Szombathely

Frissítve: Hivatalosan is Hendét és Poltot javasolta a Fidesz alkotmánybírának.

A 125 éves Győri Városháza előtt futnak be a 100 éves Tour de Hongrie versenyzői

Az idei körverseny első befutóját adja a folyók városa.

Mélyponton van Győrben a Fidesz, Pintér Bence nagy fölénnyel vezet

Fekete Dávidot 22 százalék kedvelte, és 33 százalék nem.

40 millió forintra emelték Körmenden a városi civil alapot

Kultúrára 9 és fél milliót, sportra 26 milliót, szociális területre közel másfél millió forintot adnak.

Alkotmánybíró lehet a politikai életből mára teljesen eltűnt Hende Csaba

Kérdés, hogy egészségügyi állapota mennyire engedi meg, hogy felelősséggel vállalja el a felkérést.

Kezdetét vette a győri Magyar Ispita felújítása

2026 februárjában érhet véget a munka.

Győrnek 1 milliárd 700 milliót, Szombathelynek 210 millió forintot kell befizetnie a helyi iparűzési adóbevétel többlete után

Budapestnek 3 milliárd 690 millió forintot kell így adóznia. Az április 30-án kihirdetett rendeletet május 8-ig még véleményezheti a társadalom.