„Budapest csatlakozik az európai nagyvárosokat tömörítő Eurocities kezdeményezéséhez, és jövő szerdán, március 24-én egy perc némasággal emlékezünk meg a koronavírus-járvány áldozatairól, és mindazokról, akik bármilyen módon elszenvedik a járvány következményeit"
– közölte egy hétfői bejegyzésben Karácsony Gergely.
(null)
A főpolgármester felhívta a figyelmet, hogy az emlékezés és a hála gesztusai nem az egyre alpáribb hangú politikai viták felhangosítását, hanem éppen azok lehalkítását célozzák.
A mai tragikus adatok és a rekordszámú halálesetek kapcsán ma is emlékeztetett, hogy Budapest holnap egy perces csenddel emlékezik az áldozatokra, vagyis délben egy percre megáll a közösségi közlekedés.
Bekövetkezett az, amitől hetek óta tartottunk: 250 fölött a halottak száma
Meghalt 252, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 5481 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu kedden, kiemelve: eddig 1 636 436 embert oltottak be Magyarországon, közülük 481 820-an már a második adagot is megkapták. A kormányzati portálon azt írták: 586 123-ra nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma.
„Ebbe nem lehet beletörődni. A mai nap a koronavírus-járvány eddigi leghalálosabb napja. Magyarország napok óta vezeti a világ legszomorúbb listáját: lakosságarányosan nálunk halnak meg a legtöbben az egész világon"
– kezdte legutóbbi Facebook-bejegyzését Karácsony, majd hangsúlyozta, hogy az együttérzés, a szolidaritás, az emberség parancsa kötelező erejű.
(null)
A főpolgármester azt írta, ez a gesztus nem csökkenti a fájdalmát azoknak, akik szeretteiket gyászolják, de azt éreztetheti,
hogy Budapest olyan közösség, amely tudja, hogy az életnél, az embernél nincs fontosabb.
„Itt most nem a harsányságnak, nem a lózungoknak, végképp nem a sikerpropagandának, hanem az elcsendesedésnek van ideje. Az együttérzésnek és az együttműködésnek"
– tette hozzá.
Karácsony Gergely szerint a szerdai budapesti egy perces csend egyben a hála kifejezése mindazoknak, akik a frontvonalban küzdenek a járvánnyal, orvosoknak, rezidenseknek, ápolóknak, és azoknak is, akik munkájukkal a nehéz időkben is működésben tartják a várost és az országot is.