A sárvári polgármester a tervezett munkásszállóról: hangulatkeltés!

Fehér Buda 2021-03-23 09:51:00
Kondora István azt mondja, olyan megoldást terveznek, amely mindkét fél számára megnyugtató lesz.

Két hete írtunk arról, hogy a sárvári Kertvárosba egy 250 fős apartmankomplexumot terveznek építeni. A 2-es választókörzet független képviselője, Klimits István szerint az épület munkásszálló lesz, a kertvárosiak pedig egyáltalán nem akarják, hogy egy akkora munkásszálló épüljön az Ungvár utcába, ahonnan simán be lehet látni mások kertjébe. A városvezetésből aztán Szabó Zoltán társadalmi megbizatású alpolgármester szólalt meg legelőször, a Facebook-oldalán azt írta, ő sem szeretné, ha felhúznák az épületet. Kondora István, a város polgármestere pedig azt ígérte, hogy néhány héten belül tájékoztatja a lakosságot a tervekről.

Nos, úgy tűnik elérkezett a tájékoztatás ideje, a polgármester a saját Facebook-profilján oszott meg egy posztot, amiben azt írja, több lakossági jelzés érkezett hozzá az Ungvár utcai ingatlan beruházással kapcsolatban, a környéken lakóknak pedig azt üzeni, hogy a városvezetés olyan megoldást fog találni, amely minden érintett fél számára megnyugtató. Erről viszont csak később tudják majd tájékoztatni a lakosságot.

 

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

 

Kondora viszont Klimitsnek is intézett néhány mondatot, mint írja "az ügyben tapasztalható indulatok felkorbácsolása és a helyi vállalkozók és vállalatok elleni hangulatkeltés biztosan nem segítik az ügyet. Kérem ezért - különösen a városrész választott képviselőjét - hogy tartózkodjon ettől. Mi továbbra is a higgadt munkában hiszünk, a Kertváros nyugalmát meg fogjuk védeni" - teszi hozzá a posztja végén a polgármester.

Szólj hozzá!

Év végi programajánló Győrben

Nem kell otthon ülni Szilveszterkor sem.

Figyeljünk a négylábú kedvencekre szilveszterkor!

Ami nekünk ünnep, sok állatnak az év legfélelmetesebb éjszakája.

Eladó a szombathelyi Cabana Garden épülete

198 és félmillió forint az ára.

„Börtönökbe vinnék a Szőlő utcai gyerekeket” - újabb súlyos állítások a gyermekvédelmi botrányban

Dobrev Klára szerint a kormány a tanúk eltüntetésével próbálhatja lezárni az ügyet, miközben egyre több a megválaszolatlan kérdés.

Magyar Péter: Orbán Viktor miatt két év alatt több mint 800 milliárd forinttól esett el Magyarország

A TISZA elnöke szerint a kormány hitelekkel pótolja az elvesztett uniós forrásokat, amit még az unokáink is fizetni fognak. 

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.

A Haladásnál esélyt sem kapott Keresztes Krisztián, aki most a skót élvonalban futballozik

A karácsonyig lejátszott 18 fordulóból a magyar légiós 17 bajnokin tagja volt a Dundee United kezdőcsapatának, azt az egy mérkőzést pedig sárga lapok miatt volt kénytelen kihagyni.

Hova vigyük a karácsonyfát az ünnepek után Győrben?

A Győr-Szol idén is több megoldást kínál a fenyők környezetbarát elhelyezésére.

260 millió forintért eladó a szombathelyi Romkert

Már az egykori szórakozóhely, nem az ókori kiállítótér.

Adókedvezménnyel csábítják Győrbe a háziorvosokat

A város kiszélesítette a praxisok adómentességét, a cél a betöltetlen helyek számának csökkentése.

Rápli Róbert egészen biztosan nem fog visszalépni Czeglédy Csaba javára

A TISZA hivatalosan is megerősítette, hogy jelöltjei sehol nem lépnek vissza senki javára.

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.