Bécsben elhalasztják a nem sürgős operációkat

Farkas Bazsi 2021-03-21 14:23:00
Szükség esetén így biztosítani tudják a megfelelő számú ágykapacitást a kórházakban.

A helyzet még nem kritikus, de a fővárosban az elmúlt hetekben emelkedett mind a koronavírusos új megbetegedések, mind a súlyosabb tünetekkel kórházba kerülők száma, ezért vagyunk kénytelenek ezt a lépést megtenni – közölte a szóvivő. Elmondta, hogy a jelenleg koronavírussal kórházban ápoltaknál a betegség lefolyása súlyosabb, és a betegek hamarabb kerülnek intenzív osztályra, mint korábban. Ezen túlmenően az is megfigyelhető, hogy egyre több fiatal szorul intenzív kezelésre.

Agresszívabb vírusvariánsok

E tendencia okát az agresszívabb és fertőzőképesebb vírusvariánsok – elsősorban a brit koronavírus-mutáns – megnövekedett jelenlétében látják. Eközben Rudolf Anschober egészségügyi miniszter beszámolt a járvány alakulásáról, és bemutatta a Legfelsőbb Közegészségügyi Tanács újonnan kinevezett elnökét. A funkciót mostantól betöltő Markus Müller a bécsi orvostudományi egyetem rektora, a tanácsnak régóta tagja, és a tárcavezető tanácsadó testületében is fontos szerepet tölt be.

Anschober szólt a brit vírusmutáns aggasztó jelenlétéről, miután Ausztria keleti tartományaiban már ez a variáns felelős az új megbetegedések 80-90 százalékáért. Legrosszabb a helyzet Burgenlandban, Alsó-Ausztriában és Bécsben, hangsúlyozta a tárcavezető, és hozzátette, hogy figyelik a járvány alakulását, és szükség esetén szigorúbb intézkedéseket vezetnek be ezekben a régiókban, hogy lehetőleg ne jussanak el az egészségügyi rendszer túlterheléséig.

Húsvét után dupla mennyiségű oltás
Az oltásokról szólva a miniszter derűlátóan nyilatkozott, elmondta, hogy előreláthatólag húsvét után – a növekvő vakcinaszállítmányoknak köszönhetően – sikerül megduplázni a napi beadott oltások számát, mely jelenleg 30-35 ezer között mozog. Úgy véli, júliusig Ausztria eljuthat a hatmillió beadott oltásig, ezzel a lakosság oltható részének kétharmada immunis lesz a betegséggel szemben - tudósít a magyarok.orf.at.

Címlapfotónk illusztráció. 

Szólj hozzá!

A vihar a szombathelyi villamos áramszedőjét sem kímélte

Balesetveszélyes lett a kiállított közlekedési emlék.

Kismarosiné Fekete Andrea lett Szombathely idei hétköznapi hőse

Sokat köszönhetnek a családok a Fészkelődő Gyerekkuckó megálmodójának.

Görbicz Anita tegnap Orbán Balázs mellett tűnt fel az Audiban

Ez annak összefüggésében különösen érdekes, hogy Orbán Viktor bejelentette, lecserélik Győr parlamenti képviselőjét.

Orbán Viktor szerint az Audi Győrben számíthat a magyar kormányra

Az új Q3 gyártásának startján tartott beszédet a miniszterelnök.

Utcára szabadul a művészet Szombathelyen!

Július 19-én jön az URBAn pARTy – Belvárosi UtcaFeszt.

Apja megölte, feldarabolta a fiát, aztán elásta Szombathelyen

25 éves bűnügyi rejtély végére került pont Szombathelyen.

Mosonmagyaróváron fogott dealert a DELTA

Drogot és porciózásra alkalmas tárgyat rejtett egy 46 éves férfi autója. 

Startol a Kékszalag

57. alkalommal versenyeznek a balatoni tókerülők.

Győr-Győrzámoly ad otthont a jet-ski Európa-bajnokság idei harmadik állomásának

Július 31. és augusztus 3. között rendezik meg a futamot.

Kirúgta Christian Hornert a Red Bull

Olyan szárnyakat adott neki a cég, amilyenre valószínűleg nem vágyott.

Ügyetlen cigicsempészt kapcsoltak le a pénzügyőrök Ácsnál

Az ukrán balek egy fekete takaró mögé rejtette a szajrét.

Így vigyél izgalmat a hálószobába

Az intim együttlét erősíti a bizalmi köteléket és erősebbé kovácsolja a párokat.

Parkoló autón "szambázott" Kőszegen egy férfi

A motorháztetőt és a szélvédőt is megtaposta, illetve a járművön végigfutott.