Orbán utasította a kormányhivatal vezetőjét, hogy segítse azokat a háziorvosokat, akik nem tudják beadni az oltást

Bazsó Bálint 2021-03-16 18:41:00
Egy kivételével nem állhattak fel még a szombathelyi oltópontok, mert a Vas megyei közigazgatás vezetőjét múlt csütörtök óta nem lehet elérni. A miniszterelnök szerint nem oltópontból, hanem vakcinából van hiány, ám végül mégis elismerte, segítségre van szükség a szombathelyi háziorvosoknak.

Az Országgyűlés keddi ülésén a szombathelyi oltópontok ügye is szóba került. Ahogyan arról lapunk is beszámolt: Patthelyzet alakult ki a önkormányzati oltópontok kapcsán, mert bár a városvezetés eleget tett a háziorvosok kérésének és három oltópontot is kialakítanak (amiből egyet már fel is állítottak a Képtárban), ám Harangozó Bertalant, a Vas Megyei Kormányhivatal vezetőjét múlt hét csütörtök óta nem lehet elérni, csupán a pénteken kiadott és a városvezetést vádoló közleményük alapján lehet sejteni, hogy valaki azért mégiscsak lézeng a tekintetes hivatalban. 

Ugyanakkor több forrásból is úgy értesültünk, hogy az önkormányzati oltópont megvalósulását maga Hende gátolja, vagyis ő utasította Harangozót arra, hogy a szombathelyi polgármesternek ne vegye fel a telefont. Természetesen kerestük a képviselő urat, ám választ egyelőre nem kaptunk.

Vajon Hende Csaba mikor szólal meg a szombathelyi oltópontok kapcsán?

Patthelyzet alakult ki a szombathelyi, önkormányzati oltópontok kapcsán. A szombathelyi városvezetés ugyanis eleget téve a háziorvosok kérésnek három oltópontot terveztek kialakítani, amiből egyet már fel is állítottak a Képtárban. A Harangozó Bertalan, a Vas Megyei Kormányhivatal vezetője is részt vett azon a megbeszélésen, ahol az orvosok és Nemény András (Éljen Szombathely!)

Ahogy az várható volt, a városi oltópontok ügye a parlament falai között folytatódott.

Kunhalmi Ágnes (MSZP) azonnali kérdésében azt mondta: "Míg több kerület és vidéki város is lehetőséget kapott a városi oltópontok felállítására, addig "az ellenzéki vezetésű Szombathelyen valami miatt letiltották azokat".

Emlékeztetett arra is, hogy "úgy hátrált ki a megállapodásból a kormányhivatal, hogy György István területi közigazgatásért felelős államtitkár írásban hatalmazta fel a polgármestert az oltópontok létrehozására".

Feltette a kérdést: 

"Ki és mire, és miért utasította a korábban igent mondó kormánymegbizottat , miért nem kaphatott engedélyt oltópontok létrehozására Szombathely?"

Nyílt levélben mondják el Szombathely háziorvosai azt, hogy teljesen megfelel a szándékaiknak az önkormányzat által felállított oltópont

Nyílt levelet írtak Szombathely Megyei Jogú város háziorvosai, amelyben kijelentik, hogy a megyeszékhelyen létrehozott oltópont teljesen megegyezik a szándékaikkal. A levelet a továbbiakban változtatás nélkül közöljük: Szombathely Megyei Jogú város háziorvosainak nyílt levele Melyben állítjuk és bizonyítjuk, hogy szándékainkkal teljes mértékben megegyezik az a törekvés, mely szerint a város közintézményeiben kialakítandó oltópontokon valósuljon meg minél több szombathelyi lakos Covid-19 elleni védőoltása.

Orbán: Vakcinából van hiány, nem oltópontból

5005 házorvosi, 629 kórházi és 140 szakrendelőben lévő oltópontot működtetünk - mondta Orbán Viktor a válaszában, aki szerint most:

"Vakcinából van hiány, azért nem tudunk gyorsabban oltani, mert nincs elég vakcina"

A miniszterelnök szerint, ha mégis több oltóanyag érkezik, akkor az oltópontok számát is fel tudják emelni, a kórháziakat 1574-re, a rendelőintézetekben találhatók számát pedig 200-ra.

"Ha ez is kevésnek bizonyul, akkor szívesen veszünk minden segítséget, de egyelőre elég ennyi"

- mondta.

Kunhalmi Ágnes szerint viszont a kormány még az alapellátásban lévő orvosokra sem hallgat, és inkább nem fogadják el a segítséget:

"Nehogy már kiderüljön egy ellenzéki városvezetésről, hogy tudnak segíteni"

- mondta az ellenzéki politikus, aki emlékeztetett: Nemcsak az oltási, hanem a halálozási adatokban is az élvonalban vagyunk.

Orbán Viktor viszontválaszában viszont továbbra is arra kérte az ellenzéket, hogy "fejezze be az oltásellenes kampányukat", ám válasza végén csak kiderült, hogy valóban gond van:

"Ami a háziorvosokat illeti. Én is észleltem ezeket a bejelentéseket, arra kértem a közigazgatás szombathelyi vezetőjét, hogy menjenek ki ezekhez a háziorvosokhoz, akiknek a rendelőik nem alkalmasak, és adjanak meg minden segítséget ezeknek a háziorvosoknak, hogy be tudják adni a vakcinát"

- mondta, magyarul mégis csak úgy tűnik, hogy lépni kellett a szombathelyi oltópontok ügyében.

Mint ismert, korábban a szombathelyi háziorvosok nyílt levélben fejezték ki, hogy támogatják a városi oltópontok létrehozását. Mint írták:

..állítjuk és bizonyítjuk, hogy szándékainkkal teljes mértékben megegyezik az a törekvés, mely szerint a város közintézményeiben kialakítandó oltópontokon valósuljon meg minél több szombathelyi lakos Covid-19 elleni védőoltása. Háziorvosi rendelőink tömeges oltásra alkalmatlanok. Ennek okait a 2021.02.15-én kelt, a Vas Megyei Kormányhivatal vezetőjének és a Megyei Oltási Munkacsoportnak címzett levelünkben részletesen megírtuk, majd a 2021.02.25-én lezajlott egyeztető tárgyaláson szóban is kifejtettük.

Kecskés László, fideszes önkormányzati képviselő szerint a szombathelyi oltópontok ügye csak vihar a biliben

Napok óta az önkormányzati oltópontok megnyitása, pontosabban a meg nem nyitásuk a téma Szombathelyen. Az önkormányzat, hogy segítse az oltások beadását három helyen nyitna meg oltópontot a háziorvosoknak, ezek közül egyet, a Képtárban felállítottat a múlt héten be is járhattuk.

Szólj hozzá!

Danny Van Poppel nyerte a Tour de Hongrie győri befutóját

A 100 éves verseny első szakasza az ETO Parkban ért célba, Pelikán János a legjobb magyar.

Kitüntették a mentők Ágh Pétert

Az indoklás szerint a képviselő példaértékűen támogatta a mentők munkáját és fejlesztéseit.

Győrszentiváni siker! Újra nyitva a Lakossági Információs Iroda

Hat hónapnyi herce-hurca után újra lehet helyben intézni egy csomó mindent. 

Mennyire ismerjük a testünk működését?

Időről időre helyet kapnak a hírekben olyan betegségek, állapotok, amelyek az adott ország lakosságának jelentős részét érintik.

Veréssel fenyegettek meg egy szombathelyi önkormányzati képviselőt

A képviselő kitiltotta a férfit a szociális bérlakásokból, emiatt akart rá kezet emelni.

Illés Károly nem veszi fel Hende Csaba parlamenti mandátumát

A Fidesz vezetésének hamarosan döntenie kell, hogy ki ül be a Vas01-es választókerület megüresedett képviselői székébe.

Kövér László Tápszentmiklóson "hazaárulózott"!

Az Országgyűlés elnöke Fekete Dáviddal karöltve kampányolt Ukrajna ellen. (Véleménycikk következik.)

A celldömölki nyomozók befejezték abban az ügyben a nyomozást, amelyben egy osztrák nő méltatlan és veszélyes körülmények között tartott állatokat

A hatóságok és a civil állatvédő szervezetek 102 kutyát és 32 további állatot mentettek ki két csöngei ingatlanról.

Szikével rabolta ki a dohányboltot egy férfi Mosonmagyaróváron

Roller, ruha, dohánybolt: az óvári férfi nem tudott leállni. 

Útlezárások, forgalmi változások Győrben a Tour de Hongrie idején

A 100 éves verseny páratlan élményt, és komoly lezárásokat hoz szerda délután. 

Ende - Elérhetetlen lett Hende Csaba Facebook-oldala

Szombathely parlamenti képviselőjének hivatalos közösségi oldala februárban frissült utoljára.

Letöltendő börtönre is ítélhetik a szombathelyi csalót

Majd’ 10 milliót kért kölcsönt de esze ágában sem volt visszadni.

Király Gábor: A kapus a legintelligensebb ember a pályán

Interjút adott a Szombathely díszpolgára.

Angol házi döntőt rendeznek az Európa Ligában

A hazai bajnokságban vergődő csapatok vívnak a második számú európai trófeáért.