Kecskés László, fideszes önkormányzati képviselő szerint a szombathelyi oltópontok ügye csak vihar a biliben

Farkas Bazsi 2021-03-14 15:30:00
Annak ellenére, hogy a háziorvosok azt állítják, hogy az orvosi rendelők tömeges oltásra alkalmatlanok, a Kecskés szerint ez nem így van.

Napok óta az önkormányzati oltópontok megnyitása, pontosabban a meg nem nyitásuk a téma Szombathelyen. Az önkormányzat, hogy segítse az oltások beadását három helyen nyitna meg oltópontot a háziorvosoknak, ezek közül egyet, a Képtárban felállítottat a múlt héten be is járhattuk.

Ahhoz, hogy az oltópont megnyithasson, a Kormányhivatal emberének be kell azt járnia és jóvá kell hagynia, hogy minden előírásszerűen lett kialakítva. Csakhogy míg korábban az ötletet a hivatal is támogatta, addigra most ott tartunk, hogy a kormányhivatal vezetője, Harangozó Bertalan nem veszi fel a telefont a polgármesternek, így arra sem hajlandó, hogy az oltópontot engedélyezzék.

Szabotálja a kormány a városi oltópontok megnyitását Szombathelyen

Nemény András (Éljen Szombathely) polgármester mai posztja szerint Szombathely önkormányzata hiába alakított ki városi oltópontokat, azok bejárását elmulasztotta csütörtökön a járási tisztifőorvos, Harangozó Bertalan kormánymegbízott pedig a telefont sem hajlandó felvenni. A Képtárban, a Savaria Moziban és a Schrammel-gyűjteménynek helyet adó Éva Malomban rendeznek be önkormányzati oltópontokat, ahol a háziorvosok fogják beadni a vakcinákat - jelentette be tegnap Facebook-videójában Nemény András (Éljen Szombathely!), polgármester.

György István, az oltási munkacsoport vezetője később arról beszélt, hogy a szombathelyi polgármester csinált egy műbalhét, amiből politikai hasznot remélt. Az ebből készült írást a Fisss.hu is közölte, ehhez kommentelt hozzá Kecskés László (Fidesz-KDNP) önkormányzati képviselő.

Kecskés, aki egyébként maga is orvos, és az Egészségügyi Bizottság elnöke tegnap ezt írja:

Ma és holnap minden háziorvosi rendelő üres. Tehát ott tudnak saját rendelőikben a háziorvosok oltani. Miért is kellene most kiköltözniük most onnan? Ott minden rendelkezésükre áll. Ha a polgármester tényleg segíteni akar, és nem kampányolni, akkor az ígért 85 (200?) polgármester hivatali munkatársat oda kellett volna irányítani. “Vihar a biliben…).

Nyílt levélben mondják el Szombathely háziorvosai azt, hogy teljesen megfelel a szándékaiknak az önkormányzat által felállított oltópont

Nyílt levelet írtak Szombathely Megyei Jogú város háziorvosai, amelyben kijelentik, hogy a megyeszékhelyen létrehozott oltópont teljesen megegyezik a szándékaikkal. A levelet a továbbiakban változtatás nélkül közöljük: Szombathely Megyei Jogú város háziorvosainak nyílt levele Melyben állítjuk és bizonyítjuk, hogy szándékainkkal teljes mértékben megegyezik az a törekvés, mely szerint a város közintézményeiben kialakítandó oltópontokon valósuljon meg minél több szombathelyi lakos Covid-19 elleni védőoltása.

Időközben aztán nyílt levelet írtak a szombathelyi háziorvosok, akik többek között ezt írják:

...állítjuk és bizonyítjuk, hogy szándékainkkal teljes mértékben megegyezik az a törekvés, mely szerint a város közintézményeiben kialakítandó oltópontokon valósuljon meg minél több szombathelyi lakos Covid-19 elleni védőoltása. Háziorvosi rendelőink tömeges oltásra alkalmatlanok. Ennek okait a 2021.02.15-én kelt, a Vas Megyei Kormányhivatal vezetőjének és a Megyei Oltási Munkacsoportnak címzett levelünkben részletesen megírtuk, majd a 2021.02.25-én lezajlott egyeztető tárgyaláson szóban is kifejtettük.

Ezek szerint bár Kecskés azt állítja, hogy az orvosok a saját rendelőjükben is meg tudják oldani az oltást, maguk az érintettek teljesen már véleményen vannak. 

Szólj hozzá!

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.