Cáfolat: Nem változtak az Ausztriába utazás és átutazás szabályai

Bazsó Bálint 2021-03-10 07:25:00
A mai napon a Magyarországon megjelent hírekkel ellentétben nem változtak az Ausztriába való beutazás és átutazás szabályai - írja a Mehrsprachige Beratung, ausztriai nonprofit szervezet.

Facebook-bejegyzésükben - mint írják - pontosították az Operatív Törzs keddi sajtótájékoztatóján elhangzottakat. Eszerint: Nem Ausztria, hanem Németország sorolta hazánkat a magas fertözöttségi országok közé.

Vagyis, ha valaki Ausztrián keresztül kíván Németországba utazni, akkor az osztrák határon továbbra is ellenörzik, hogy a célországba (pl. Németországba) történö beutazás feltételei adottak-e. Ha nem, akkor már az Ausztriába történö beutazást is megtagadják. Ez február 14. óta így van.

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.


Mivel Németország szigorított, az új német szabályozást szükséges figyelembe venni, ha valaki Ausztrián át közlekedik.

Ennek megfelelően pontosították a németországi beutazás feltételeit is. 

Az operatív törzs sajtótájékoztatóján azt mondták, hogy Németországba magas fertözöttségi országból (például Magyarország) csak akkor léphet be valaki,

  • ha Magyarországon (magas fertözöttségi országon) csak átutazott,
  • ha Németországon csak átutazik, nem áll meg,
  • vagy ha nemzetközi teherforgalomban utazik be valaki, és a németországi tartózkodása nem haladja meg a 72 óra idötartamot,
  • illetve azok a személyek, akik 48 óránál nem régebbi negatív PCR-tesztet tudnk bemutatni.

Mint írják: a németországi szabályozás ennél bonyolultabb, mivel több kivétel is lehetséges (mind a tesztkötelezettség, mind a bejelentkezési kötelezettség alól), nem csak ezek.

Az említett esetek közül az elsö háromnál (a,b,c) sem teszt sem bejelentkezési kötelezettség nincs, a negyedik említett eset, vagyis azok, akik teszt birtokában utazhatnak be: nem csak PCR hanem antigén tesztet is elfogadnak, ha azok a német elöírásoknak megfelelnek. Fontos viszont megjegyezni, hogy a legtöbb esetben a teszt mellett a beutazási bejelentkezés is szükséges a Németországba történö beutazáskor.

Az ÖGB a németországi beutazással kapcsolatosan nem illetékes, de szerettük volna elkerülni az ausztriai beutazással kapcsolatos félreértéseket, ezért reagáltunk ezekre a hírekre - írja a Mehrsprachige Beratung

Figyelem: Ausztriában regionális szigorítások lépnek életbe

Az egészségügyi minisztérium a hét végén tájékoztatta a tartományi vezetőket arról, hogy a március 10-től érvényes rendelkezés értelmében kiutazási korlátozás lép érvénybe azokban a körzetekben, illetve "regionálisan behatárolt hotspotokban" (gócpontokban), ahol a járványügyi mutatók ezt indokolják. Ez azt jelenti, hogy az adott települést csak negatív koronavírusteszttel lehet elhagyni.

Szólj hozzá!

Amikor a sport valóban összeköt - Lélekmozgató Programot rendeztek Győrben

Érzékenyítés, közösség és közös élmények a Magyar Parasport Napjához kapcsolódva.

Hóeltakarítás helyett féldisznó lógott egy kőszegi munkagép markolójáról

Eddig sem a városgondnokság, sem a polgármester nem válaszolt arra, hogy mi is történt szombaton, amikor 36 centis hóval kellett volna megbirkózniuk.

Egészségügyi PPC hirdetések: Miért fontosak?

Az internet lehetőségei szinte korlátlanok, és az online hirdetések kiemelt helyet foglalnak el ebben.

Lázár János szerint a győri fórumán megjelent tüntetők szarháziak 

Még az a szerencse, hogy a miniszter szerint nem kellene hergelni a kampányban.

Kiléphet az emberiség a biztonságos klímatartományából

Egy friss tanulmány szerint a jelenlegi felmelegedési pálya olyan éghajlati állapot felé visz, amelyhez hasonlót a Föld több tízmillió éve nem tapasztalt.

Vojvoda helyett Váradi került be a férfi kosárlabda-válogatott keretébe

Sérülés miatt nem tud Vojvoda válogatott mezt húzni.

Figyelmetlen kerékpáros okozott súlyos balesetet egy Győr közeli kisvárosban

Motorossal ütközött, aki a baleset következtében maradandó fogyatékossággal járó súlyos fejsérüléseket szenvedett.

Magyar Péter kvázi kimondta: aki nem rájuk szavaz, az a Fideszt tartja hatalomban

Vajon a DK, a Mi Hazánk és a Kétfarkú Kutyapárt magára veszi az üzenetet?

Nem sok mindenben értünk egyet a Győr+ Médiával - de ebben igen

Politikai viták ide vagy oda, a fenyegetés vörös vonal - véleménycikk.

Beruházási mélyponton az ország - ebből egyhamar nem lesz gazdasági fordulat

A KSH friss adatai szerint harmadik éve csökken a beruházások volumene Magyarországon.

Egy apró gesztussal most hatalmas örömet okozhatsz Győrben

Kedves figyelmesség-kampány indult a városi szociális intézményeinek hölgy ügyfeleiért.

Baleset történt a tavalyi győri Szent László napon

Egy gyerek arcába repült egy buzogány feje.

Trametes versicolor: az immunrendszer titkos fegyvere

Bizonyára hallott már a különféle gyógyító gombákról, amelyek hozzájárulnak mind az emberek, mind az állatok egészségének javításához.

Nem jelentek meg a fideszes képviselők a péntek esti győri közgyűlésen

Az ülést, mivel az nem volt határozatképes, a polgármester elnapolta.

Lezárták a bozsoki határátkelőt

Bucsu, és Kőszeg továbbra is nyitva.