Tudományos és Innovációs Parkot épít a győri Széchenyi István Egyetem az egykori kekszgyár területén, ennek első épületére pedig ki is írták a közbeszerzést. A megújuló stranddal átellenben álló, leromlott állapotú betonkockáról van szó a Jedlik híd lábánál, amely a kekszgyár raktárépülete volt, 1976-ban épült meg.
Az épület a felújítás és átalakítás után közösségi és oktatási funkciókat lát majd el, valamint a Széchenyi István Egyetem új Művészeti karának is helyet fog adni.
Egy győri építésekkel foglalkozó fórumon pedig kimazsolázták a dokumentumokból a látványterveket is, mutatjuk mi is:
A park terveiről korábban Mayer Gábor, a Széchenyi István Egyetem Vállalkozásfejlesztési és Portfóliómenedzsment Irodájának vezetője így számolt be: „A tudományos és innovációs parkoknak nincs egységes modelljük. Van, ahol az állam vagy a tartomány hozza létre őket, például hogy megerősítse a gazdaság valamely kiválósági területét, vagy hogy lehetőséget teremtsen arra, hogy a gazdaság jobban ki tudjon használni egy piaci lehetőséget a kutatás-fejlesztés eszközeivel. Másutt – mint például egy hamburgi példánál – magánbefektető az alapító, de vannak a kettő közötti megoldások is. A klasszikus eset mindenesetre az, hogy a park az egyetem közelében helyezkedik el, s az egyetem létesítette vagy legalábbis jelentős tulajdoni hányaddal rendelkezik benne.”
„A cél, hogy olyan épületegyüttes jöjjön létre, amelyben telephelyet létesíthetnek azok a vállalkozások, amelyek fejlesztési tevékenysége erős, ezért is fontos az egyetem közelsége, ahol igénybe vehetnek laborok által nyújtott mérési vagy más kutatási szolgáltatásokat is. Ez oktatóink és hallgatóink számára is nagy lehetőséget jelent, hiszen az eddigieknél is könnyebben be tudnak kapcsolódni valós vállalati, ipari projektekbe. A park így a vállalati szféra és az egyetemi közösség találkozóhelyévé, kommunikációs felületévé válhat, amely hozzájárul a vállalkozói hajlandóság és a kreativitás fejlesztéséhez, s ahol új gyakorlati tudásra és szemléletmódra lehet szert tenni. Cél továbbá olyan tudáshasznosító cégek kinevelése, amelyekben benne van a potenciál, hogy magas hozzáadott értékű tevékenységet fognak végezni, ami fejleszti a gazdaságot, és munkahelyeket teremt” – mondta Mayer.