Bár több hazai kórházból is szivárogtak hírek az egészségügyi dolgozók jogállásának március elsejével esedékes megváltozása miatt, és a győri polgármester, Dr. Dézsi Csaba András főorvos is többször beszélt arról, hogy nem jó a reform, eddig pontos számokat a győri helyzetről nem ismertünk.
Lapunk most két, egymástól független forrásból úgy értesült, hogy Győrben mintegy 10 orvos és közel félszáz ápoló nem írta alá az új szerződést, és távozott ezzel a kórházból, illetve adminisztrációs területen is volt pár felmondás.
Ma reggel természetesen a Petz Aladár Megyei Oktató Kórházat (PAMOK) is megkerestük azzal, hogy helyesek-e ezek a számok, de egyelőre sem megerősítést, sem cáfolatot nem kaptunk.
Információink szerint bár már ennyi távozás is fájdalmas, hiszen egyrészt remek és sok területen pótólhatatlan szakemberek mennek el, másrészt pedig egyes osztályokat súlyosabban érint a változás, de összességében nincs konkrét veszélyben Győrben a kórház működése csupán a távozások miatt. Hozzájön azonban a teljes képhez az, hogy közeli városokban, így Tatabányán és különösen Mosonmagyaróváron arányaiban jóval több egészségügyi dolgozó döntött a távozás mellett: a jóval kisebb mosonmagyaróvári kórházban például közel annyian, mint Győrben.
Ennek kapcsán úgy értesültünk:
a győri kórház veheti át a mosonmagyaróvári kórház fekvőbeteg- és sürgősségi ellátását is,
miközben Mosonmagyaróváron a napi ellátás mellett továbbra is kezelnek koronavírusos betegeket. Erre azért van szükség, mert a járvány harmadik hullámában ismét erősen telítődik a győri kórház koronavírusos betegekkel. Az még kérdés, hogy műkdnek-e tovább a sebészetek Mosonmagyaróváron, vagy az is Győrbe kerül.
Amint kapunk választ a kórháztól, frissítjük a cikket.