Ungár: A kaszinók is tartsanak zárva a vészhelyzet idején!

Papp László Tamás 2021-02-21 11:32:07
Az LMP országgyűlési frakciója jogszabály-módosítást nyújt be ennek érdekében.

Az LMP törvénymódosítást nyújt be annak érdekében, hogy a kaszinók is zárva tartsanak a veszélyhelyzet idején címmel tartott sajtótájékoztatót Ungár Péter, az LMP Vas megyei országgyűlési képviselője.

Van egy része a kijárási korlátozásoknak, amelyet valószínűleg a fideszes szavazók is teljesen abszurdnak tartanak – fogalmazott az LMP politikusa. Ez pedig az, hogy hiába vannak zárva az éttermek, még a kerthelyiségek is, a teljes vendéglátóipari szektor és a szállodaipar, a kaszinók este 7-ig nyitva tartanak – mondta.

Facebook

(null)

A kormánytól kérdeztem, hogy mi ennek az oka, és egy olyan választ kaptam, hogy ez azért van, mert a kaszinók nem vendéglátóipari egységek. Ennek a ténynek tudatában volt az LMP országgyűlési képviselőcsoportja, mégis abszurdnak érdezzük, azt hogy a kaszinók, amiknek amúgy nagy része Fidesz-közeli üzletemberek tulajdonában van, nyitva tarthatnak úgy, hogy minden más zárva van – tette hozzá Ungár.

Ezért az LMP képviselőcsoportja törvénymódosítással fog élni, hogy a kaszinókat ne lehessen külön nyitva tartani ebben a veszélyhelyzetben, és mindenkinek egyenlően kelljen kivenni a részét abból, ami most a gazdasági problémákat jelenti – mondta el Ungár Péter. 

A kaszinóban ugyanúgy tud terjedni a koronavírus-járvány, mint egy étteremben vagy egy bárban, vagy egy szállodában, ezért teljesen indokolatlan, hogy külön nyitva tartanak. Arra kérünk mindenkit, aki szerint fontos a vírussal szembeni védekezés, hogy támogassa ezt a törvénymódosításunkat, és a kaszinókat is zárjuk be, ugyanis nincs érv, nincs indok, ami miatt a kaszinókat külön nyitva kéne tartani – mondta az LMP Vas megyei képviselője.  

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

5 gyakori hiba áramláskapcsolók telepítésekor

Hiába a precíz technológia, ha a telepítés során hibák csúsznak a kivitelezésbe.

Nyári locsolás kisokos

Nem mindegy, hogy mikor és mennyit öntözünk. 

Ma debütál a világ legdrágább filmje

Brad Pitt és az F1 a nyári sláger a  mozikban.

Szervezzetek kétnapos esküvőt!

Míg régebben a hajnalig tartó, egynapos ceremóniák voltak jellemzőek, addig ma már sokkal gyakrabban szerveznek kétnapos esküvőket. Hogy ennek mi az oka? Tarts velünk, és eláruljuk!

Idén nagykorú lett a Győrkőcfesztivál 

„A játék az különös, gömbölyű és gyönyörű…”

Parkoló autókat rugdosott egy férfi a győri Ipar utcában

A rendőrök vetettek véget a tombolásának.

Szombathelyi iskolában történt verekedés miatt kell egy fiúnak a bíróság elé állnia

Az elkövető a sértettet tenyérrel arcon, ököllel orrba ütötte.

Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szerdán és csütörtökön

Szerdán és csütörtökön is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország jelentős részén - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéseiből.

Elindult a turisztikai szezon: éberségre int a rendőrség

Győr idén is színes programkínálattal, történelmi látnivalókkal és gasztronómiai különlegességekkel várja a látogatókat, de nem árt figyelni néhány dologra.

Három megye 1-es foci csapattal vág neki a 2025/2026-os szezonnak Szombathely

A Király, az Akadémia, és a Haladás is ott lesz a megyei elitben.

Egy igazán sokoldalú céginformációs rendszer

Cégvezetőként vagy egyéni vállalkozóként sokszor van szükségünk arra, hogy leendő partnereinkről minél részletesebb és megbízhatvóbb információkat gyűjtsünk.

Robbantással fenyegette egy férfi a Csornai Járásbíróságot

Emailben írta meg, hogy átküld egy rakétát, „azt lesnek, mint a moziba”.

Motoros védőfelszerelések: az alapoktól a csúcstechnológiáig

A motorozás jelentősen átalakult az elmúlt évtizedek során.