Nem tudta befogni az Érdet az SZKKA

Farkas Bazsi 2021-02-20 17:50:00
A meccs végén még nagyon kapaszkodtak a szombathelyiek, de így is 2 gólos vendéggyőzelem született.

Hungast Szombathelyi KKA - Érd 27-29 (12-18)

NB I női felnőtt kézilabda, 12. forduló, zárt kapus.

SZKKA: Tomasevics – Mayer 1, Bandelier 6, Horilszka 8, Pődör R. 3, Horváth P. 2, Varga N. 1 Csere: Christe (K), Wald, Orbán 3, Agbaba 3., Szendrei, Franka, Biró.

A remek formában lévő Érd együttesét látta vendégül az Aréna Savariában a Hungast Szombathelyi KKA NB I-es csapata a K&H Ligában. Gorilszka góljaival tartottuk a lépést a mérkőzés elején, de aztán elhibázott helyzeteink után a vendégek elhúztak kettő góllal. Gorilszka és Pődör Rebeka találataival 5-5-re egalizáltunk, de aztán sorban maradtak ki a ziccerek, 6-9-es állásnál azonnal időt kért Marosán György. Tomasevics hiába védett hétméterest, a túloldalon Györkös nem csak nagyokat hárított, egészpályáról is betalált, így már öttel, 12-7-re vezetett az Érd. A lövőhelyzeteink megvoltak, de rendre elpuskáztuk őket, így a szünetre nem tudtunk zárkózni, a félidőben hat góllal mentek a vendégek, 12-18-at mutatott az eredményjelző - írja az SZKKA hivatalos weboldala.

A második félidőben teljesen más SZKKA jött ki a pályára, csapatunk nem adta fel a mérkőzést. Összeállt a védekezésünk, majd hosszú gólcsendet Gorilszka tört meg. Bandelier 5. góljával feljöttünk négyre (16-20), majd emberhátrányban is nagyot küzdve tovább csökkentettük a különbséget, a 45. percben már csak hárommal ment az Érd (19-22). Tomasevics fontos védéseket mutatott be, ennek ellenére újra elhúzott öttel a vendégcsapat (19-24). Két gyors Orbán-góllal megint visszajöttünk, majd Pődör is betalált, 24-27. A hajrára két gólra zárkóztunk, de hiába harcoltunk nagyot a második játékrészben, a fontos pillanatokban megremegtek a hazai kezek. Bár a második félidőt négy góllal megnyertük, az Érd távozott győztesként az Aréna Savariából. A végeredmény SZKKA-Érd 27-29.

Felmentették a 28 évvel ezelőtti, gersekaráti gyilkosság gyanúsítottját

Bizonyítottság hiányában született meg a döntés.

Teljes útlezárás az M86-os számú autóúton

Egy személygépkocsi gyulladt ki Szeleste térségében.

Hello Európa!

Szülinapi Wellhello koncert Szombathelyen az Uniós csatlakozás 20. évfordulóján.

3 év 6 hónapos börtönbüntetést és a vezetéstől való örökös eltiltást kapott a szombathelyi ámokfutó

A szabályokra fittyet hányó vezető tavaly februárban rodeózott jogsi nélkül a belvárosban.