Megújult a győri vásárcsarnok, a piacosok és a vásárlók is birtokba vették a csinos épületet és a parkolóházat az elmúlt héten. Nem minden megy azonban egyelőre zökkenőmentesen: a piacon árulókkal beszélgetve kiderül, hogy akadnak problémák, főleg a vásárcsarnokot üzemeltető Győr-Szol és a bérlők közötti kommunikációban.
Példa erre az, hogy az utcafrontra is nyíló helyiséget bérlő büfésekkel például állítólag több ízben közölték, hogy semmit nem ragaszthatnak ki a Tesco és a csarnok közötti, felújított térre nyíló ajtókra és ablakokra – ez azonban felveti a kérdést, hogy akkor hogyan tájékoztassák a kintről érkező vásárlókat akár csak arról, hogy öt méteres körben nem szabad dohányozni. A csarnokon kívül ruhákat és egyéb dolgokat árulóknál pedig probléma, hogy a parkolóház és a csarnok között nekik kialakított részen elég nagy a huzat.
Ugyanígy surlódást okoz még jelenleg a nyitvatartás kérdése, ez tipikusan egy olyan pont, ahol eltérnek az épületben helyiséget bérlők, és például az őstermelők érdekei. Előfordulhat ugyanis, hogy a vásárcsarnok ugyan négyig nyitva van, de aki belép, azt már nagyrészt üres sorok fogadják például egy keddi nap délutánján.
Az ezekhez hasonló, nagyrészt könnyen orvosolható surlódások megoldására – úgy egymás között, mint a piacosok és a szolgáltató között – jönne létre most egy érdekvédelmi szervezet, a Győri Kofa Érdekvédelmi Szövetség, amit az Összefogás Győrért független önkormányzati képviselője és elnöke, Balla Jenő álmodott meg.
A szövetségben jelenleg minden területről (tehát a nagyobb zöldségesek, őstermelők, ruhaárusok, hentesek, büfések, stb.) vannak emberek, és a cél az, hogy a szervezet bejegyzése után bővítség a tagok körét.
A bejegyzés alatt álló Kofaszövetség előtt azonban egyelőre egy komoly akadály tornyosul:
Ezt ugyanis Győrben a polgármesternek kell engedélyeznie, illetve jelen helyzetben nyilván az alpolgármesternek. Arról nem szól a vonatkozó rendelet, hogy ezt miért utasíthathják vissza, csak arról, hogy azért vonhatják meg később, ha az „Győr város vagy az önkormányzat jóhírnevét, önkormányzat méltányolható gazdasági vagy egyéb jogos érdekét, vagy a közízlést vagy közerkölcsöt” sérti. Ezek közül első ránézésre egyik sem áll fent a Kofaszövetség esetében, ezért a döntésről megkérdeztük az önkormányzatot.
Egy korábbi, névhasználattal kapcsolatos vitás esetről az Alternatíva számolt be: 2009-ben a Népszava által indítiott Győri Tükör nevű lapnak kellett azért nevet változtatnia, mert nem kérvényezte ezt a polgármestertől, Borkai Zsolttól. A döntés azért is érdekes, mert idén tavasszal mind Balla másik szervezete, az Összefogás Győrért, mind Kovács László volt jobbikos képviselő szervezete, a Civilek Győrért megkapta névhasználati engedélyt a polgármestertől – pedig a két eset annyiból mindenképpen kényesebb, hogy ez a két szervezet indult a választáson.