Manfred Weber, az Európai Néppárt, az Európai Néppárt (EPP) frakcióvezetője már a Sargentini-jelentés keddi vitáján jelezte, hogy támogatni fogja a jelentésben javasolt szankciót, azaz indítsák meg a magyar kormánnyal szembeni uniós eljárást a jogállamiság megsértése miatt. A Fidesszel egy pártcsaládba tartozó képviselők taktikája könnyen lehetett volna tartózkodás is, ám a jelentésben foglaltak meggyőzhették őket, hogy az egyre szélsőségesebbé váló Orbán Viktor számára meghúzzák a határt, ezért a jelentés mellé álltak.
A jelentést csak akkor lehetett volna érvényesíteni, ha a néppártiak is átszavaznak, ez bőven megvolt a számok alapján.
A magyar képviselők közül támogatta a jelentést Ujhelyi István (MSZP), aki maga is támogatta a jelentés elkészítését. Szintén támogatta Szanyi Tibor (MSZP), Molnár Csaba és Niedermüller Péter (DK), valamint a Párbeszédtől Jávor Benedek.
Nem támogatta a jelentést a teljes fideszes küldöttség, a korábbi jobbikos Morvai Krisztina.
Tartózkodott Balczó Zoltán (Jobbik), illetve a szavazáson nem vett részt Meszerics Tamás (LMP).
Elfogadta az Európai Parlament a Sargentini-jelentést!
Megszavazta a magyar jogállamisági helyzetről szóló különjelentést szerdán az Európai Parlament (EP), a plenáris ülésen 448 igen szavazattal, 197 ellenében, 48 tartózkodás mellett fogadták el a képviselők a dokumentumot. A jelentés elfogadásához a leadott voksok több mint kétharmadára, valamint az összes képviselő abszolút többségének támogatására (vagyis legalább 376 szavazatra) volt szükség.